Přejít na obsah

Jaké lepidlo pro nalepení zadního křídla ?


Peťas-RS

Doporučené příspěvky

Vím , že už to tady bylo, ale nikde jsem to tu nenašel, tak bych měl prosbu k těm , co mají zadní malé RS křídlo pouze lepené a mají s tím dobré zkušenosti (jako s lepidlem). Prosím vás teda, jestli by jste mi neporadili, které přesně že to je to lepidlo (na sklo), kterým se to lepí a HLAVNĚ, které opravdu drží jako pr.... . Značka , typ a tak nějak. Abych s tím křídlem někomu neudělal BOBO.Vrtat nechci, je to lehké laminátové. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím , že už to tady bylo, ale nikde jsem to tu nenašel, tak bych měl prosbu k těm , co mají zadní malé RS křídlo pouze lepené a mají s tím dobré zkušenosti (jako s lepidlem). Prosím vás teda, jestli by jste mi neporadili, které přesně že to je to lepidlo (na sklo), kterým se to lepí a HLAVNĚ, které opravdu drží jako pr.... . Značka , typ a tak nějak. Abych s tím křídlem někomu neudělal BOBO.Vrtat nechci, je to lehké laminátové. Děkuji

tak já se půjdu mrknout do garáže,mám to daleko, asi 15 kroků a tam bych měl mít zbytek lepidla co jsem dostal k orig.RS křídlu.Jen jsem ho nalepil,dle návodu a drží i při 190.Nebo já ti ho zítra radši vyfotím,jo.

Editováno: , autor: ritchie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím , že už to tady bylo, ale nikde jsem to tu nenašel, tak bych měl prosbu k těm , co mají zadní malé RS křídlo pouze lepené a mají s tím dobré zkušenosti (jako s lepidlem). Prosím vás teda, jestli by jste mi neporadili, které přesně že to je to lepidlo (na sklo), kterým se to lepí a HLAVNĚ, které opravdu drží jako pr.... . Značka , typ a tak nějak. Abych s tím křídlem někomu neudělal BOBO.Vrtat nechci, je to lehké laminátové. Děkuji

http://www.skodaoctavia.cz/opravy.htm -tady je to křídlo s tím lepidlem.S tím jsem to lepil.

post-2945-1187211136_thumb.jpg

post-2945-1187211150_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, je to hodně tuhé? Kolik si tam toho dával, pod celým , nebo jen pod těmi kraji po obvodu té dosedací plochy?

Udělal jsem takové housenky po celé ploše a přimáčknul a křídlo zatěžkal.Co vylezlo jsem hned za čerstva otřel a očistil.Ale pozor,musí se lepit lakovaná plocha.Samotný laminát špatně drží-musí ti to nalakovat i ze spodu.Lepit lak na lak.

Editováno: , autor: ritchie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Buď Terostat 9200 nebo Dinitrol 500 (znalí zajisté znají pojem "černý Pyrmo")

Obojí černý, šedá a bílá h***o lepí.

A k tomu lepení před lepením důkladně odmastit, lak i křídlo zdrsnit, do dosedací plochy laminátovýho křídla pro sichr udělat 2 - 3 díry cca 8mm, do kterejch se vmáčkne lepidlo a vytvoří špunt, za k terej to v nejhorším případě drží, když se to utrhne v ploše.

PUR křídlo se navrtávat nemusí, stačí přilepit.

Přeju dobrý zážitky při dostávání výše uvedených lepivých sra**k z rukou.

Editováno: , autor: masoprst
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, za všechny pomocné rady. Jenom mám takovou jednu připomínku, nebo námět na diskuzi. Píšeš, že "obojí pořádně zdrsnit" . Jestli je to lepidlo , na sklo, jako se TŘEBA LEPÍ AKVÁRIA, tak by to zdrsnění spíš snížilo pevnost, ne? Vím , že právě na těch akvárkách se říká, že to právě drží tím ,že je to hladké a to lepidlo se tím pádem jakoby přisaje. Když se to zdrsní, tak to drží hůř, nebo třeba i vůbec ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, za všechny pomocné rady. Jenom mám takovou jednu připomínku, nebo námět na diskuzi. Píšeš, že "obojí pořádně zdrsnit" . Jestli je to lepidlo , na sklo, jako se TŘEBA LEPÍ AKVÁRIA, tak by to zdrsnění spíš snížilo pevnost, ne? Vím , že právě na těch akvárkách se říká, že to právě drží tím ,že je to hladké a to lepidlo se tím pádem jakoby přisaje. Když se to zdrsní, tak to drží hůř, nebo třeba i vůbec ???

Na lepení akvárií máš na mysli asi lepidla typu silikon kaučuk - tam to takto může fungovat.

To napsal jsou lepidla určená pro automobilové aplikace - výroba, opravárenství, kde se používají jako konstrukční nebo těsnicí hmoty - tato lepidla jsou na polyuretanové bázi (obecně PUR materiály v této oblasti vykazují velmi dobrou přilnavost a třeba adhezivní základovky/plniče jsou PUR) zdrsnění v tomto případě významě zvětší styčnou plochu a zlepší přilnavost (je to výrobcem doporučený postup) - ovšem po zdrsnění je potřeba odstarnit všechen prach.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mmmm, tak teda asi jo, nebudu se hádat chci poradit. Křídlo mi už leží nalakované týden tady pod nohama, a já pořád nemůžu sehnat to lepidlo. Teda tady u nás. Ani jedno z těch doporučených: Dinitrol 500 , Mastersil (nevím přesný název) , Betaprime. Terostat 9200 by možná přivezli, ale cena téměř 400č se mi zdá dost, ozvlášť když já ho pak už asi na nic neupotřebím a zbytek mi stvrdne (to je škoda), menší tuba prý neexistuje.Apropo, kolik toho lepidla se na to asi spotřebuje?

Ještě něco, nabídla mi v tom obchodě ještě tady toto černé lepidlo na autoskla ... omniGLAS pur PU 60 .....(je i 50, ta je prý po zatuhnutí měkší a pružnější než ta 60ka), máte to někdo lepené i tímto lepidlem, že bych vzal teda i toto? K němu mi ještě dávala malou skleničku (130 - 170 kč na odmaštění těch ploch). Ty lepidla na akvárka teda asi nejsou vhodné, co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mmmm, tak teda asi jo, nebudu se hádat chci poradit. Křídlo mi už leží nalakované týden tady pod nohama, a já pořád nemůžu sehnat to lepidlo. Teda tady u nás. Ani jedno z těch doporučených: Dinitrol 500 , Mastersil (nevím přesný název) , Betaprime. Terostat 9200 by možná přivezli, ale cena téměř 400č se mi zdá dost, ozvlášť když já ho pak už asi na nic neupotřebím a zbytek mi stvrdne (to je škoda), menší tuba prý neexistuje.Apropo, kolik toho lepidla se na to asi spotřebuje?

Ještě něco, nabídla mi v tom obchodě ještě tady toto černé lepidlo na autoskla ... omniGLAS pur PU 60 .....(je i 50, ta je prý po zatuhnutí měkší a pružnější než ta 60ka), máte to někdo lepené i tímto lepidlem, že bych vzal teda i toto? K němu mi ještě dávala malou skleničku (130 - 170 kč na odmaštění těch ploch). Ty lepidla na akvárka teda asi nejsou vhodné, co?

lepil jsem zadní křídlo lepidlem od Wurtha a ta kartuš byla za nějakých 120,- Je pravda že od známého, ale rozdíl nebude větší a oproti tvým 400,- je to už znatelný rozdíl.

Drží to jako čert a má už za sebou i jeden drobný náraz do stromu, vše okolo poraskalo, ale samotný lep stále drží....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jeden dotaz, zdrsňovali jste to všichni co to máte jen lepené? Kapotu i křídlo? Má to někdo přilepené tím Terosonem 9200? (ten jsem nakonec koupil) Drží to tím dobře?

odmastit a lehce zdrsnit velmi jemným brusným papírem pod místem lepení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak já známému lepil křídlo na Fábku betaprimem co mi zbyl od Milotecu a drží jako čert, ovšem tím samým lepidlem jsem lepil sobě prodloužení střechy na zadní sklo, odmaštění, nějaká ta vodička atd-a milé prodloužení se mi po dovolené po nějakých třech měsících na krajích začíná uvolňovat. Jsem pěkně nas*anej...takže jdu schánět nějaké lepidlo a nalepím to tám celoplošně :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě když kámoš lepil křídlo tak to ještě podmazával nějakým základem pod lepidlo (lepil to lepidlem na autosklo bylo v tubě do vytlačovací pistole) nic se nemusí brousit, kde to bylo natřený to drží jak helvétská víra a kde to namazaný nebylo tak to šlo normálně pěkně naříznout a utrhnout, mám WRC křídlo bez šroubů a drží fakt suprově ze začátku sem tomu nevěřil ale fakt bomba

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...
  • o 5 měsíců později...

Sice už tu je mrtvo, ale pro další budouci lidičky... já jsem zašel do autoskla... tam nalepí okno a zbytek poloprázdné kartuše vyhazují... tak my ty zbytky zadara daly :-) lepil jsem s tím kapličku na šřechu bez jakéhokoliv zdrsnění a vydržela i 180km/h. Pak i křídlo a všechno v pohodě :-) takže lepdlo na okna gratis a drží všechno skvěle :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...