Přejít na obsah

repro do octy


Doporučené příspěvky

A co řeknou odborníci na tohle? Dost lidí tady poptává repro do zadní části vozu. Podstatně lepší řešení je zainvestovat do pořádných předních reproduktorů a zadní nedávat vůbec. Chce to myslet na to, že zadní reproduktory jsou ve výsledném přednesu vždycky jen ztrátové. (O výškách v zadních dveřích ani nemluvě).Pochopitelně záleží na každém z vás, co od toho vlastně očekáváte. Dlouho jsem se z hudbou v autě trápil, koukal jsem, kde bych ušetřil a stále to nesplňovalo vlastně nic. Tak jsem se rozhodl, že postavím vše od začátku a raději zaplatim a budu mít skoro jistotu, že to k něčemu bude. Výsledkem je opravdová HUDBA, ne řezané vejšky do uší z výškových reproduktorů v zadních dveřích a drnčících středobasů někde za zadními sedadly (hudbou se v mém případě rozumí skutečný a dokonalý poslech ve voze, ne dunění basů po silnici a v autě pomalý náběh k hluchotě). Takže každý zvažte, co od toho očekáváte a podle toho pak konejte. Raději připlatit hned na začátku, než pak nebýt spokojený a vše kupovat 2x. Snad mě tady teď místní hifáci neukamenujete :smich:

post-12066-1254690012_thumb.jpg

post-12066-1254690151_thumb.jpg

post-12066-1254690171_thumb.jpg

post-12066-1254690192_thumb.jpg

post-12066-1254690221_thumb.jpg

post-12066-1254690242_thumb.jpg

post-12066-1254690261_thumb.jpg

post-12066-1254690291_thumb.jpg

post-12066-1254690311_thumb.jpg

post-12066-1254690330_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co řeknou odborníci na tohle? Dost lidí tady poptává repro do zadní části vozu. Podstatně lepší řešení je zainvestovat do pořádných předních reproduktorů a zadní nedávat vůbec. Chce to myslet na to, že zadní reproduktory jsou ve výsledném přednesu vždycky jen ztrátové. (O výškách v zadních dveřích ani nemluvě).Pochopitelně záleží na každém z vás, co od toho vlastně očekáváte. Dlouho jsem se z hudbou v autě trápil, koukal jsem, kde bych ušetřil a stále to nesplňovalo vlastně nic. Tak jsem se rozhodl, že postavím vše od začátku a raději zaplatim a budu mít skoro jistotu, že to k něčemu bude. Výsledkem je opravdová HUDBA, ne řezané vejšky do uší z výškových reproduktorů v zadních dveřích a drnčících středobasů někde za zadními sedadly (hudbou se v mém případě rozumí skutečný a dokonalý poslech ve voze, ne dunění basů po silnici a v autě pomalý náběh k hluchotě). Takže každý zvažte, co od toho očekáváte a podle toho pak konejte. Raději připlatit hned na začátku, než pak nebýt spokojený a vše kupovat 2x. Snad mě tady teď místní hifáci neukamenujete :smich:

zdar pane,

koukám že konečně někdo umí udělat pořádnou práci a nechlubí se nějakýma fošnama, který před tím otesal sekerou. Za tyto fotky se vůůůbec nemusíš stydět! Fakt jsi to vzal za ten správný konec a koupil si k tomu pořádný komponenty. Velice se mi líbí ta zástavba tweterů v krytech zrcátka. O tom jak jsi si máknul při výrobě dvojité podlahy pro dva amply + dva kapíky ani nemluvě. Máš to fajnově očalouněný i zespod! Na dnešní složitou dobu jsi do toho uvalil celkem dost peněz...

Já osobně bych měl výhradu k usazení těch předních repro až na mřížky. Přijde mi to nějaký divoký. Jak jsem řek, to je jen můj osobní názor... Ty asi víš, proč jsi to takto řešil. Tak že dávám 8 hvězdiček z 10.

Jedna hvězdička ti byla stržena za absenci zadních repro. Zadní repro (ať je jakýkoliv) totiž dokresluje prostor! Bez nich je auto zvukově "poloprázdný", tomu věř.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdar pane,

koukám že konečně někdo umí udělat pořádnou práci a nechlubí se nějakýma fošnama, který před tím otesal sekerou. Za tyto fotky se vůůůbec nemusíš stydět! Fakt jsi to vzal za ten správný konec a koupil si k tomu pořádný komponenty. Velice se mi líbí ta zástavba tweterů v krytech zrcátka. O tom jak jsi si máknul při výrobě dvojité podlahy pro dva amply + dva kapíky ani nemluvě. Máš to fajnově očalouněný i zespod! Na dnešní složitou dobu jsi do toho uvalil celkem dost peněz...

Já osobně bych měl výhradu k usazení těch předních repro až na mřížky. Přijde mi to nějaký divoký. Jak jsem řek, to je jen můj osobní názor... Ty asi víš, proč jsi to takto řešil. Tak že dávám 8 hvězdiček z 10.

Jedna hvězdička ti byla stržena za absenci zadních repro. Zadní repro (ať je jakýkoliv) totiž dokresluje prostor! Bez nich je auto zvukově "poloprázdný", tomu věř.

Ahoj...pro ujasnění.....přední repra ve dveřích jsem chtěl původně trochu nasměrovat do prostoru vozu, ale při výrobě laminátového nástavce jsem zjistil, že už by dost překáželo v prostoru pro nohy, takže jsem to pak upravil a nechal je rovně. Za mřížkou jsou: 1....mřížka sice minimálně, ale přesto zabraňuje šíření zvuku ..za 2....takovéhle repra je celkem škoda schovávat za kusem umělé hmoty. Ze začátku to mému oku taky moc neladilo, ale čas vše změnil a zvykl jsem si na ně.

K zadním reproduktorům.....tady se asi naše názory budou rozcházet, ale.....rádio je zapojené v systému aktivních vyhybek, tudíž zadní repro ani zapojit nelze. Jeho čtyři výstupy jsou pro čtyři reproduktory...2x výška, 2x středobas...každý reproduktor se nastavuje zvlášť. Jelikož se nechají nastavit každý zvlášť, docílíš de facto prostorového zvuku. Ať sedíš v předu či vzadu, hraje to na každém místě téměř totožně. Sub vůbec neslyšíš, že hraje ze zadu, připadá to, jakoby jeho zvuk vycházel z palubky. Vše je o nastavení rádia, trvalo to odborníkovi půl dne, ale když to doladil, prosil mě, jestli bych nejel na EMMU reprezentovat jeho jméno :palec2: . Tak to ještě doladím, vše nafotím a uvidíme za rok. Každopádně jsem vděčný za každý názor vás všech. Třeba se spolu někdy budem míjet, tak to pak můžem otestovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co řeknou odborníci na tohle? Dost lidí tady poptává repro do zadní části vozu. Podstatně lepší řešení je zainvestovat do pořádných předních reproduktorů a zadní nedávat vůbec. Chce to myslet na to, že zadní reproduktory jsou ve výsledném přednesu vždycky jen ztrátové. (O výškách v zadních dveřích ani nemluvě).Pochopitelně záleží na každém z vás, co od toho vlastně očekáváte. Dlouho jsem se z hudbou v autě trápil, koukal jsem, kde bych ušetřil a stále to nesplňovalo vlastně nic. Tak jsem se rozhodl, že postavím vše od začátku a raději zaplatim a budu mít skoro jistotu, že to k něčemu bude. Výsledkem je opravdová HUDBA, ne řezané vejšky do uší z výškových reproduktorů v zadních dveřích a drnčících středobasů někde za zadními sedadly (hudbou se v mém případě rozumí skutečný a dokonalý poslech ve voze, ne dunění basů po silnici a v autě pomalý náběh k hluchotě). Takže každý zvažte, co od toho očekáváte a podle toho pak konejte. Raději připlatit hned na začátku, než pak nebýt spokojený a vše kupovat 2x. Snad mě tady teď místní hifáci neukamenujete :smich:

Prosím tě jak si zadělal ty výškáče vypadá to mooc pěkně.Chtěl bych vyměnit na O1 repro a tak se ptám?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím tě jak si zadělal ty výškáče vypadá to mooc pěkně.Chtěl bych vyměnit na O1 repro a tak se ptám?

Ahoj...jsou to předělaný původní kryty zrcátek, nasměrovaný na posluchače,pak laminát, kupa broušení, kit, kupa broušení, kit kupa broušení a ve finále lak. Upozorňuju....šílená práce :feve: ,ale stojí to zato. původní hudba v autě....šílenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem si do sve octavie pořídil taky komponentní repro Phonocar 2/838, MDF podložky a teď potřebuji ještě vytlumit ty dveře, jak tady všichni píšete. Problém je ale v tom, že se mi nechce dávat za 4 pláty vibraflexu 1600 Kč, tak jsem našel na netu bitumentový spray, mrkněte prosím sem:

http://www.drogeriemartina.cz/naterove-hmo...y::1043712.html

Nejspíš je to blbost, ale řekl bych že je to na stejné bázi jako vibraflex, tak by mě zajímalo co vy na to???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si do sve octavie pořídil taky komponentní repro Phonocar 2/838, MDF podložky a teď potřebuji ještě vytlumit ty dveře, jak tady všichni píšete. Problém je ale v tom, že se mi nechce dávat za 4 pláty vibraflexu 1600 Kč, tak jsem našel na netu bitumentový spray, mrkněte prosím sem:

http://www.drogeriemartina.cz/naterove-hmo...y::1043712.html

Nejspíš je to blbost, ale řekl bych že je to na stejné bázi jako vibraflex, tak by mě zajímalo co vy na to???

tim sprejem neudelas uzavrenou ozvucnici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj chlapy,

dokázal by mi někdo zpracovat nabídku na audio do OI Combi k origo rádiu DX, které by mělo fakt dobrý zvuk, pokud možno bez velkých zásahů.

Díky

Petr

Ahoj....,

smutný je, že s origo rádiem moc parády nenaděláš.....zdroj signálu je nejdůležitějším článkem celého aparátu. Origo DX ber spíš jako zdroj informací, rozhodně ne jako slušný zdroj signálu. Snad jen dokoupit zvukový procesor, který kvalitu vyzvedne. Otázkou je, čemu říkáš "dobrý zvuk." Pro někoho je dobrý zvuk z repráků za dvojku, jiný posluchač hodnotí repra od dvaceti výš ;) . Takže těžko dělat nabídku. Ale někdo se tu určitě najde a poradí. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj....,

smutný je, že s origo rádiem moc parády nenaděláš.....zdroj signálu je nejdůležitějším článkem celého aparátu. Origo DX ber spíš jako zdroj informací, rozhodně ne jako slušný zdroj signálu. Snad jen dokoupit zvukový procesor, který kvalitu vyzvedne. Otázkou je, čemu říkáš "dobrý zvuk." Pro někoho je dobrý zvuk z repráků za dvojku, jiný posluchač hodnotí repra od dvaceti výš ;) . Takže těžko dělat nabídku. Ale někdo se tu určitě najde a poradí. :palec2:

Díky za info. Je mi jasný, že s DX neudělám zázraky, ale počítám s tím, že tam budu muset vrazit krom kvalitních reproduktorú, také nějakou tu krabičku. Jako třeba již zmiňovaný zvukový procesor a případně i zesík. Cena ????? :blush: Uvidím dle nabídek a možností.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...