Přejít na obsah

Měnit značku oleje?


milosk

Doporučené příspěvky

Stridate znacky oleju pri vymenach? Nekde jsem cetl,ze to nekdo tak dela, a to z duvodu, ze kazdy olej ma jine slozeni aditiv a jedna znacka nemusi byt zrovna silna v nektere z pozadovanych vlastnosti.Myslim tim olej spravne vykonove klasifikace, jen jineho vyrobce.Ja ted 2x za sebou mam Esso Ultron 5W-40.Dalsi bych videl Liqui Moly, pak Mogul, casem Total Quartz, pak Madit...Jeste temi levnejsimi bych neco usetril a tyhle penize bych investoval tak, ze zkratim vymenu z 15000km trena na 12000km.Co vy na to?

POZOR!!! pisu jen oleje se specifikaci pro dany motor, doporucene, ne nejake co najdu!!!

Editováno: , autor: milosk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...mno, z mého pohledu dočista Cimrmanovská taktika.

Ale proti gustu žádný dišputát ! Já lil do Renaultu Mogul a do Octávky můj předchůdce Castrol a jelikož ten nemá tu nejlepší pověst, tak tam budu lít do skonání věků patrně Mobil.

Na oleji bych spíš šetřil nákupem na správném místě, namísto nákupu podivných levných značek. (ale to je jen můj názor)

15000 je jen orientační záležitost v optimálních podmínkách a povětšinou neuškodí tuhle metu o fous zkrátit, s tím souhlasím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stridate znacky oleju pri vymenach? Nekde jsem cetl,ze to nekdo tak dela, a to z duvodu, ze kazdy olej ma jine slozeni aditiv a jedna znacka nemusi byt zrovna silna v nektere z pozadovanych vlastnosti.Myslim tim olej spravne vykonove klasifikace, jen jineho vyrobce.Ja ted 2x za sebou mam Esso Ultron 5W-40.Dalsi bych videl Liqui Moly, pak Mogul, casem Total Quartz, pak Madit...Jeste temi levnejsimi bych neco usetril a tyhle penize bych investoval tak, ze zkratim vymenu z 15000km trena na 12000km.Co vy na to?

nic takovýho jsem neslyšel, i když nic není nemožné... pokud mezi levnější řadíš třeba mogul 5w-40, tak u něj určitě není třeba zkracovat interval výměny, protože má potřebné specifikace výrobce.....já tomu nevěřím, třeba u vrtulníku je naopak změna značky oleje výslovně zakázaná...na druhou stranu kokta není vrtulník :D asi tím nic nezkazíš..ale zřejmě nic nezískáš...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím. Já si myslím, že ten motor si prostě na určitej olej zvykne a častá změna značky oleje mu možná nebude dělat dobře. Každá značka oleje má jiná aditiva a nevím, jak by se to projevilo třeba na tom usazeném karbonu v motoru. Zkrátit interval výměny je dobrá věc, s tím naprosto souhlasím, ale s tím měněním značky oleje moc ne. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neco k zamysleni.nekdo rika ze Mobil je spicka, a druhy, ze Esso je nejvetsi smejd.TAAAAAkze, vyrabi je jedna firma, a ted porovnejte technicke listy.Divny je, ze maj naprosto shodne vlastnosti, coz by nemeli, pokud se lisi pomery aditiv.

Mobil Synt S 5W-40 splňuje následující klasifikace/specifikace:

5W-40

ACEA

A3, B3, B4

API

SL,SJ,CF,EC

Mobil Synt S 5W-40 má následující schválení:

5W-40

BMW

LL-98

DC

229.3

VW

502 00; 505 00

Opel

GM-LL-B-025

Porsche

schválen

Charakteristické vlastnosti

Mobil Synt S 5W-40

SAE třída

5W-40

Plnění

RN 4686 AAD

Viskozita, ASTM D 445

cSt při 40°C

84

cSt při 100°C

14,2

Viskozitní index, ASTM D 2270

175

HTHS viskozita, cSt při 150°C, ASTM D 4683

3,6

Bod tuhnutí, °C, ASTM D 97

-39

Bod vzplanutí, °C, ASTM D 92

220

Hustota při 15°C, kg/l, ASTM D 4052

0,855

a ted Esso Ultron:

Esso Ultron 5W-40 splňuje následující klasifikace/specifikace:

API SL/SJ/CF

ACEA A3,B3,B4

Esso Ultron 5W-40 má následující schválení:

BMW LONGLIFE OIL 98

Volkswagen 502 00 a 505 00

Mercedes Benz MB 229.3

Peugeot PSA E/D Level 3

Porsche

Opel GM-LL-B025

Charakteristické vlastnosti

Esso Ultron 5W-40

Plnění

RN 4686 AAD

Viskozita, ASTM D 445

cSt při 40°C

84

cSt při 100°C

14,2

Viskozitní index, ASTM D 2270

175

Síranový popel, hm.%, ASTM D 874

1,02

HTHS viskozita, cSt při 150°C, ASTM D 4683

3,6

Bod tuhnutí, °C, ASTM D 97

-39

Bod vzplanutí, °C, ASTM D 92

220

Hustota při 15°C, kg/l, ASTM D 4052

0,855

Editováno: , autor: milosk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....je to tak.....spoustu olejů vyrábí jedna rafinérka....jen je mašina rozlívá do různých flašek a ty pak určujou cenu. Nemyslím si, že Mogul bude horší než Castrol nebo Mobil......Když jsem jezdil na 5W-40, tak jsem lil Mogul nebo Madit....jak říkám....cena není nižší kvůli kvality, ale prostě tyto firmy mají nižší kredit. Teď liju 10W-60....a tam už moc možností nemám....takže Castrol RS :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....je to tak.....spoustu olejů vyrábí jedna rafinérka....jen je mašina rozlívá do různých flašek a ty pak určujou cenu. Nemyslím si, že Mogul bude horší než Castrol nebo Mobil......Když jsem jezdil na 5W-40, tak jsem lil Mogul nebo Madit....jak říkám....cena není nižší kvůli kvality, ale prostě tyto firmy mají nižší kredit. Teď liju 10W-60....a tam už moc možností nemám....takže Castrol RS :palec2:

Ty to auto teda vubec nesetris...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neco k zamysleni.nekdo rika ze Mobil je spicka, a druhy, ze Esso je nejvetsi smejd.TAAAAAkze, vyrabi je jedna firma, a ted porovnejte technicke listy.Divny je, ze maj naprosto shodne vlastnosti, coz by nemeli, pokud se lisi pomery aditiv.

No nějakej rozdíl tam bude, v tom Mobilu nevídím ten "síranový popel"..... :p

Ale jinak nemám nic proti různejm nálepkám na lahvích, pokud oleje opravdu splňují shodné normy. Ta poznámka vůči Castrolu (mimochodem u Škodovky značně předraženému), byla na základě zkušeností kolegů (nějak ho příliš mnoho lidí nechválí).

Na druhou stranu jsem kupříkladu zastánce tuzemského Mogulu i když ho pravidelně množství lidí neuznává......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neco k zamysleni.nekdo rika ze Mobil je spicka, a druhy, ze Esso je nejvetsi smejd.TAAAAAkze, vyrabi je jedna firma, a ted porovnejte technicke listy.Divny je, ze maj naprosto shodne vlastnosti, coz by nemeli, pokud se lisi pomery aditiv.

No nějakej rozdíl tam bude, v tom Mobilu nevídím ten "síranový popel"..... :p

Ale jinak nemám nic proti různejm nálepkám na lahvích, pokud oleje opravdu splňují shodné normy. Ta poznámka vůči Castrolu (mimochodem u Škodovky značně předraženému), byla na základě zkušeností kolegů (nějak ho příliš mnoho lidí nechválí).

Na druhou stranu jsem kupříkladu zastánce tuzemského Mogulu i když ho pravidelně množství lidí neuznává......

To je jedinej rozdil, bud to tam nema ten Mobil, protoze tam popel neni (ale musi tam byt z principu)a proto je Mobil drazsi.U Essa je to fer ze to tam napisou, s tim s enikdo nechlubi, byt to tam nemuselo,a to se mi libi.A za 3. sira lepe maze :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....je to tak.....spoustu olejů vyrábí jedna rafinérka....jen je mašina rozlívá do různých flašek a ty pak určujou cenu. Nemyslím si, že Mogul bude horší než Castrol nebo Mobil......Když jsem jezdil na 5W-40, tak jsem lil Mogul nebo Madit....jak říkám....cena není nižší kvůli kvality, ale prostě tyto firmy mají nižší kredit. Teď liju 10W-60....a tam už moc možností nemám....takže Castrol RS :palec2:

Ty to auto teda vubec nesetris...

....tomu nerozumím...co tím myslíš???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....je to tak.....spoustu olejů vyrábí jedna rafinérka....jen je mašina rozlívá do různých flašek a ty pak určujou cenu. Nemyslím si, že Mogul bude horší než Castrol nebo Mobil......Když jsem jezdil na 5W-40, tak jsem lil Mogul nebo Madit....jak říkám....cena není nižší kvůli kvality, ale prostě tyto firmy mají nižší kredit. Teď liju 10W-60....a tam už moc možností nemám....takže Castrol RS :palec2:

Ty to auto teda vubec nesetris...

....tomu nerozumím...co tím myslíš???

To byla ironie.....

.ale jak znamo,Castrol nic moc.Stacilo, kdyz jsem videl, kdyz tchan likl do sve skodovky GTX3 za 4nasobne penize nez ja Mogul forte,a pak jsem to videl rozebrany.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....je to tak.....spoustu olejů vyrábí jedna rafinérka....jen je mašina rozlívá do různých flašek a ty pak určujou cenu. Nemyslím si, že Mogul bude horší než Castrol nebo Mobil......Když jsem jezdil na 5W-40, tak jsem lil Mogul nebo Madit....jak říkám....cena není nižší kvůli kvality, ale prostě tyto firmy mají nižší kredit. Teď liju 10W-60....a tam už moc možností nemám....takže Castrol RS :palec2:

Ty to auto teda vubec nesetris...

....tomu nerozumím...co tím myslíš???

To byla ironie.....

.ale jak znamo,Castrol nic moc.Stacilo, kdyz jsem videl, kdyz tchan likl do sve skodovky GTX3 za 4nasobne penize nez ja Mogul forte,a pak jsem to videl rozebrany.

To fakt nevím....ale 10W-60 i pro TDI je poutze Formula RS od Castrolu.....po novému označení Edge Sport myslím. Takže na výběr moc nemám. A po můj výkon je to téměř nezbytné....

10W-60 dělá ještě Valvoline....ale ten je určen pro benzinové motory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....je to tak.....spoustu olejů vyrábí jedna rafinérka....jen je mašina rozlívá do různých flašek a ty pak určujou cenu. Nemyslím si, že Mogul bude horší než Castrol nebo Mobil......Když jsem jezdil na 5W-40, tak jsem lil Mogul nebo Madit....jak říkám....cena není nižší kvůli kvality, ale prostě tyto firmy mají nižší kredit. Teď liju 10W-60....a tam už moc možností nemám....takže Castrol RS :palec2:

Ty to auto teda vubec nesetris...

....tomu nerozumím...co tím myslíš???

To byla ironie.....

.ale jak znamo,Castrol nic moc.Stacilo, kdyz jsem videl, kdyz tchan likl do sve skodovky GTX3 za 4nasobne penize nez ja Mogul forte,a pak jsem to videl rozebrany.

To fakt nevím....ale 10W-60 i pro TDI je poutze Formula RS od Castrolu.....po novému označení Edge Sport myslím. Takže na výběr moc nemám. A po můj výkon je to téměř nezbytné....

10W-60 dělá ještě Valvoline....ale ten je určen pro benzinové motory.

V pohode, nechci ti nic zpochybnovat, proste mne osobne castrol nesedi,ale nikdy mi neublizil.Asi tak,tak to nebudem resit.Akorat to tu zaplacame.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...