Přejít na obsah

Autoalarmy Magicar


daniel11

Doporučené příspěvky

prozraď čím to bylo? ;)

No úplně se za to stydím... Živě si vybavuju, že když jsem rozebral ŘJ magicaru, abych přehodil ten konektor na negativní ovládání, někdo mi volal... No a zbytek už si představí každej sám. Zakecáš se a na konci hovoru tu ŘJ zase zavřeš, aniž bys udělal jakýkoki zásah :-) V hlavě ale máš zapsáno, sakra vždyť jsem to přepojil... No prostě moje blbost. :-D

Editováno: , autor: HonzaV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No úplně se za to stydím... Živě si vybavuju, že když jsem rozebral ŘJ magicaru, abych přehodil ten konektor na negativní ovládání, někdo mi volal... No a zbytek už si představí každej sám. Zakecáš se a na konci hovoru tu ŘJ zase zavřeš, aniž bys udělal jakýkoki zásah :-) V hlavě ale máš zapsáno, sakra vždyť jsem to přepojil... No prostě moje blbost. :-D

no já si to myslel že si to nechal v původním nastavení ... taky se mi to při první instalaci do jednoho auta stalo že jsem to nepřehodil :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

ahoj,

mam problem :( , mam magicar M100AS a mám ho namontovaný cca rok a neco ted v teplech me zlobí. proste az je v aute okolo 45°C tak hlasi alarm a porad dokola takze musim jit a vyvetrat a nebo vypnout alarm. Budu postupne odpojovat cidla abych zjistil co to dela ale ptam se jestli nevite cim by to mohlo byt.

mam tam dvouzovny otresovy cidlo, naklonovy cidlo TIL 200, a mikrovlnu MWS 1.

Zacnu tou mikrovlnou.

diky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
ahoj,

mam problem :( , mam magicar M100AS a mám ho namontovaný cca rok a neco ted v teplech me zlobí. proste az je v aute okolo 45°C tak hlasi alarm a porad dokola takze musim jit a vyvetrat a nebo vypnout alarm. Budu postupne odpojovat cidla abych zjistil co to dela ale ptam se jestli nevite cim by to mohlo byt.

mam tam dvouzovny otresovy cidlo, naklonovy cidlo TIL 200, a mikrovlnu MWS 1.

Zacnu tou mikrovlnou.

diky za rady.

Nazdar, mal som podobný problém s Magicar 3000 a po piatich rokoch prisiel servisny technik MAGICARu nato, že chyba bola v antene. Vymenil pri plosak a antenu premiestnil z okna pod volant, aby na nu neprazilo slnko. Konecne mam klud - ziadne falosne poplachy, ziadne VPS privolavania, pager mi funguje tak ako ma. Ale zacal by som s mikrovlnou, a potom tu antenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj odborníci přes Magicary, můžete se mrknout na následující problém M8000B vs O2 - vyplývá z přepisu komunikace s prodejcem (levnealarmy.cz):

Dotaz: Octavia 2 - Magicar vs střešní okno

Dobrý den, mám nainstalovaný M8000B, dveřní vstupy dotaženy přímo ve dveřích, odděleny diodami (ne na vnitřní osvětlení). Alarm zamyká, odemyká, atd., vše funguje OK, kromě následující věci: pokud nechám otevřené střešní okno a zamknu Magicarem (krátky zamykací impuls), spustní se alarm, na ovladačí signalizuje otevřené dveře. Stejný stav nastane i, pokud před aktivací alarmu zavřu střešní okno továrním DO (tj. ovladač okna ve voze není v poloze zavřeno). Rovněž při nastavení dlouhého zamyk. impulsu, alarm sice "dotáhne" okna vč střešního, ale spustí poplach.

Co se s tím dá dělat?

Odpověď prodejce

To jsem ještě neslyšel. A máte dveřní vstup alarmu napojený na vodič stropního světla? Je to modrošedý - konektor B/11.

Pardon, už jsem si to přečetl znovu. Tak to bude potřeba přepojit na stropní světlo

Dotaz 2

Díky, ale tomu zapojení na stropní světlo se chci právě vyhnout. Když odemknu orig. DO, tak bych spustil alarm. Je nějaké jiné řešení?

Odpověď prodejce 2

Možnost 1: Vytáhnout z originálního DO baterii a zapojit dveřní vstup na stropní světlo.

Možnost 2: Zakoupit CanBus modul, např. MCB-01 a zapojit dveřní spínače přes něj.

Dotaz 3

Díky, takže varianta 2. - CAN-BUS modul - opravdu to pošlape, jak má? Nerad bych znovu rozházel půl auta a pak zjistil, že je výsledek stejný :-( Přes ten modul připojit jenom dveře nebo i kapotu/kufr? Tomu zapojení na vnitřní osvětlení se chci za každou cenu vyhnout(!)

Odpověď prodejce 3

Přes Can zapojte všechno. Chodí to bezproblémově.

Mezitím jsem vypozoroval, že to není jen problém střešního, ale otevřených oken obecně - prostě před aktivací Magicu musí být okna zavřená, a to vnitřními ovladači, nepomůže to "jen" zatáhnout přes orig. DO. Štve mě to, protože chci zachovat "nezávislost" DO x Magic ,proto jsem to schválně jak vůl tahal přímo do dveří, atd. Už jsem objednal ten CAN modul, co mi doporučil, ale než zas rozhážu auto, chci mít jistotu, že to bude OK.

Co vy na to?

Editováno: , autor: Kajman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ, princip CAN / analog je mi víceméně jasný. Ale přece z dveřního zámku do dveřní jednotky jde "obyčejný" impuls (-) sepnutý dveřním spínačem, nebo ne? Tak jsem to aspoň pochopil ze schémat a napíchl se tam alarmem přes diodu...

Nepředpokládal jsem, že to bude dělat takový bordel.

no nic, nahodím ten modul...

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ZDRAVÍM o víkendu jsem namontoval do auta SENTINEL 2200M. Mám problém s tím, že se mi stahuji okna při odemykání.. impulz jsem nastavil na 0,8s. Bylo mi poraděno střihnout vodiče směrem k zámkum at jde signál jen do ř.j. tak jsem to udělal ale po té central dělal hlouposti zaviral otviral pomotaně. Tak jsem to napojil zpět a zase funguje... jen ty stahující se okna mě štvou. Pry se to má střihnout i u spolujezdce.. ale kdybych tak věděl jaké barvy vodiču.

VYŘEŠENO!

Editováno: , autor: LuVIrs
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

ahoj. mám magicar M 100AS.Přes víkend mi odešla řemenička na alternátor a tak mi nedobíjelo. Než jsem se dostal do servisu, tak mi klekla baterka. Od té doby když vypínám motor a dám klíček do polohy 0, tak mi cvaknou zámky.Dělá to jenom jak je rezervačný režim. Když dám režim servisný, tak to nedělá. Neví někdo čím to je? Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak CAN-BUS modul nahozený a všechno jede jak má. Jen mě štve, že se AUXem nedají otevírat okna prodlouženým impulsem, jako u O1...

ono to jde jen se AUX musí napojit přímo na odemykací impulz komfortky a na AUXu nastavíš potřebný čas trvání výstupu

bohužel to má ten efekt že se auto odemkne ale podle propojení alarmu s modulem zůstane alarm aktivní nebo se taky deaktivuje ... to záleží na tom co vče se na ten modul napojí protože když se napojí všechno tak alarm lze aktivovat/deaktivovat i origo dálkou nebo klíčem v zámku dveří

pokud máš v autě instalovanej i ultrazvuk tak bych stejně to dálkový stažení s aktivním alarmem nedělal ... s mikrovlnou by neměl bejt problém

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

udělej si nový nastavení komfortních funkcí alarmu

když dáš servisní režim tak se komfortní funkce alarmu deaktivujou a je to jen v režimu centrálu

když dáváš klíček do 0 tak aladm vysílá signál k odemčení auta pokud je tak nastavenej

nastavení komfortních funkcí alarmu myslíš tlačítkama II+III __? nic jinýho jsem v manuálu nenašel.

Editováno: , autor: turanec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně tak ... programovací menu1 a menu2

obojí je v manuálu popsaný

to jsem skoušel. je tam nastavení hodin, vibračný mód, budík...nic jinýho jsem tam nenašel. a jěště když mám stažený okínko, tak se mi motor hned vypne jako kdybych měl otevřené dveře

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Raceman: mám jen "obyčejný" CAN-BUS modul, který pouze čte data ze sběrnice, ale neumí zapisovat... tj. přej něj pouze alarm dostáva info o otevření/zavření dveří, kaputy a kufru. Takže ovládat tento Magic pomocí origo DO nelze. Přesto jsem myslel, že když zapojím AUX na odemykací vodič, zak dlouhým impulsem sjedou okna... ale nesjedou. (zavření oken dlouhým zamykacím jde). Neva, už na to kašlu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5.12. Tlačidlá I+IV, krátke stlačenie (zamykanie od zapaľovania)

Zamykanie od zapaľovania. Táto funkcia umožní

automatické uzamknutie dverí hneď po naštartovaní auta, ak

sú všetky dvere na aute zavreté. Po vypnutí zapaľovania sa

dvere automaticky odomknú. Táto funkci a pracuje len pri

štartovaní kľúčom, nie pri diaľkovom štarte.

uzivatelsky manual

http://autoalarmy.sk/get_file.php?did=322&...&download=0

mozes este pozriet montazny navod ale nie k tvojmu typu,je to k 9300 ked chces porovnat alebo skusit funkcie. mohlo by to pasovat..

magicar_montazny.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Raceman: mám jen "obyčejný" CAN-BUS modul, který pouze čte data ze sběrnice, ale neumí zapisovat... tj. přej něj pouze alarm dostáva info o otevření/zavření dveří, kaputy a kufru. Takže ovládat tento Magic pomocí origo DO nelze. Přesto jsem myslel, že když zapojím AUX na odemykací vodič, zak dlouhým impulsem sjedou okna... ale nesjedou. (zavření oken dlouhým zamykacím jde). Neva, už na to kašlu...

tímhle základním modulem jsem napojoval Passata a normálně origo třítlačítkem alarm aktivuju i deaktivuju

na tom modulu jsou i výstupy pro zamčení/odemčení aktivaci/deaktivaci továrním zámkem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...