Přejít na obsah

Autoalarmy Magicar


daniel11

Doporučené příspěvky

je prevda že jsem bez diod nikdy nezapojoval (ať už z důvodu maxidotu nebo dveřních lampiček), ale diod. modul nevím jestli není trochu zbytečnej (modul myslím = 250kč, 4 diody = 4 kč)

Promiň ale o rady jak zapojit diodu na větší zátěž na stropní světílko vážně nestojím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je prevda že jsem bez diod nikdy nezapojoval (ať už z důvodu maxidotu nebo dveřních lampiček), ale diod. modul nevím jestli není trochu zbytečnej (modul myslím = 250kč, 4 diody = 4 kč)

Promiň ale o rady jak zapojit diodu na větší zátěž na stropní světílko vážně nestojím

mas tam hrubku - svetilko - svetylko se pise :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl bych dotaz, nejspíš na Vašu...

Mám alarm Jablotron athosCA-1202. Dnes se spustil alarm cca po 2 minutách po zamčení. Na mobil mi přišla SMS: Autoalarm hlásí: poplach, aktivace vstupu INP2.

Na GSMlink jsem našel toto: Doplňkový vstup INP2, poplach v okamžité smyčce.

Tak a teď babo raď co to bylo. Vedle auta stála skupinka zhulených skopčáků, nebo jsem udělal něco špatně já??? K autu jsem přiběhl asi během 15vteřin (světový rekord na 100m tryskosprintem). Auto bylo zamčené a houkalo. :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jde o to co máš na INP2 zapojeno

INP2 je poplachový vstup

typl bych že na INP 1 bude kapota tak jestli máš na INP 2 kufr tak hledej tam jestůli máš na tom mikrovlnu, náklon. čidlo nebo otřes. čidlo hlede tam

aha, tak takhle to je... Takže to nemusí být pokus o otevření, ale mohlo to spustit náklonové nebo mikrovlné čidlo....Vaša, díky moc lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zjisti co je na tom vstupu zapojeno a podle toho postupuj

je li poplachů moc a nejsou oprávněny tak sniž citlivost

takže na INP1 jsou všechny dveřní kontakty a na INP2 bude nejspíš zapojená mikrovlna a náklon. Ve firmě, kde mi to zapojovali to nepoznamenali do schéma, jen je tu napsáno že na ten INP1 jsou ty dveře a na INP2 může být to ostatní.... Jinak elektrice rozumím jak koza petrželi :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám Magicar 9000 už rok a půl a jedinou jeho nevýhodou je značná spotřeba-výrobce sám jí raději "neuvádí". Když si vemu že díky alarmu jde z baterie přes 40 mA a celkově 55mA(Fabie) tak baterie dostává při týdením stání slušně zabrat....předesílám že se nejedná o žádné špatně zapojené autorádio, apod. spotřebič-jde čistě o alarm...však si stačí odpojit jedom předzesilovací anténu a spadne to hned o 14mA

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám Magicar 9000 už rok a půl a jedinou jeho nevýhodou je značná spotřeba-výrobce sám jí raději "neuvádí". Když si vemu že díky alarmu jde z baterie přes 40 mA a celkově 55mA(Fabie) tak baterie dostává při týdením stání slušně zabrat....předesílám že se nejedná o žádné špatně zapojené autorádio, apod. spotřebič-jde čistě o alarm...však si stačí odpojit jedom předzesilovací anténu a spadne to hned o 14mA

Tohle jsem snad ani nechtel nikdy slyset... :D ale je pravda ze auto neni k tomu, ayb tyden stalo... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jde o to co máš na INP2 zapojeno

INP2 je poplachový vstup

typl bych že na INP 1 bude kapota tak jestli máš na INP 2 kufr tak hledej tam jestůli máš na tom mikrovlnu, náklon. čidlo nebo otřes. čidlo hlede tam

aha, tak takhle to je... Takže to nemusí být pokus o otevření, ale mohlo to spustit náklonové nebo mikrovlné čidlo....Vaša, díky moc lol

Přesně tak. Taky mám Athos od Jablotronu už rok a za tu dobu mi poplach hlásilo 2x a vždy to byl ultrazvuk. Jednou to bylo několik vteřin od zamčení auta, ještě jsem sátl u něj a podruhé na parkovišti před firmou. Když jsem se podíval z okna, tak na vedlejším místě právě řidič nasedl do auta a odjel. Když jsem si auto prohlídl, tak žádný náznak krádeže, žádné oděrky, tak nevím. Jinak bez poplachu...

Jinak kapota, kufr a dveře je základní vstup alarmu.

Pak mám INP1 - tam je napojeno náklonové čídlo a

INP2 a tam mám ultrazvuk....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl bych dotaz, nejspíš na Vašu...

Mám alarm Jablotron athosCA-1202. Dnes se spustil alarm cca po 2 minutách po zamčení. Na mobil mi přišla SMS: Autoalarm hlásí: poplach, aktivace vstupu INP2.

Na GSMlink jsem našel toto: Doplňkový vstup INP2, poplach v okamžité smyčce.

Tak a teď babo raď co to bylo. Vedle auta stála skupinka zhulených skopčáků, nebo jsem udělal něco špatně já??? K autu jsem přiběhl asi během 15vteřin (světový rekord na 100m tryskosprintem). Auto bylo zamčené a houkalo. :o

Tak včera jsem měl stejný problém. Už potřetí během roku mi začal houkát alarm a SMS hlásila ultrazvukové čidlo. Auto bylo v tu dobu v garáži. Protože mi nehlásilo čidlo ani garáž, ani dveře, usoudil jsem, že jde o planý poplach. Dle GSM linku byla chyba na vstupu INP2: Poplach v okamžité smyčce. Asi s tím zajdu do firmy, kde to montovali, ať to prověří, popř. nastaví. Objevuje se to ještě někomu. Ultrazvuk je přímo od Jablotronu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to tu čtu a asi budu za vola taky,zapojil jsem to sám taky snad i bez studeňáku,hezky zaizoloval smrštovačkou,dokonce i nezávislé topení si tím spínám prostě paráda ... až na to že přesně po hodině se mi spustí alarm že mám otevřené dveře (přitom to tak není) ,zjistil jsem že v tom čase dochází k odpojení no teď přesně nevím jestli 31 (ale je to plus u stropního světla) přitom spínače dveří spínají mínusem.Poraďte jak řešit diodami ? ,nebo si dát tu práci a natahat ke spínačům dveří ale to se stejně asi bude muset oddělit.

k dveřím pokud nemáš novější verzi magicaru s novým softem pro vw koncern tak doporučuji opravdu natahat do dveří a jednotlivě oddělit diodou....1N4148...neni potřeba zádný můstek 4x dioda 4kč....po hodině to nebude dělat poplach a nebude problem s dalk.startem.....!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže musím k vůli tomu dát třeba 5A diodu na stropní světílko ?

zapojoval jsem fábii i octavii a nic mi po 1/2 hodině nehouká a nemám nikde 5A diody

diod modul je vhodnej jen do vozů s centrálním zamykáním bez stahování oken (aspoň v tom smyslu jak to uvadí jablotron)

u Octavie neni treba ale u U Fabie nelze připojit dveřní spínače přímo na alarm. Vždy je potřeba použít diod. modul pokud neni jiz zabud. v alarmu - nezajimam se zrovna o Jablotron takze neporadim

souhlas u fabie se to musí oddělit u bordnetu ....bud použít modul nebo stačí zase 8x dioda a vhodně to zapojit.......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Díky MartinRS za odpověď nechal jsem se ojebat prodejcem a místo 8000B je to 9300 bez nového softu,takže jdu tahat kablíky ke spínačům a loučím se se stropním světlem - díky za konkrétní odpověď na můj dotaz - ještě koketuji s mišlenkou napojení na kontrolku u budíků to by asi taky šlo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Měl bych dotaz, nejspíš na Vašu...

Mám alarm Jablotron athosCA-1202. Dnes se spustil alarm cca po 2 minutách po zamčení. Na mobil mi přišla SMS: Autoalarm hlásí: poplach, aktivace vstupu INP2.

Na GSMlink jsem našel toto: Doplňkový vstup INP2, poplach v okamžité smyčce.

Tak a teď babo raď co to bylo. Vedle auta stála skupinka zhulených skopčáků, nebo jsem udělal něco špatně já??? K autu jsem přiběhl asi během 15vteřin (světový rekord na 100m tryskosprintem). Auto bylo zamčené a houkalo.  :o

Tak včera jsem měl stejný problém. Už potřetí během roku mi začal houkát alarm a SMS hlásila ultrazvukové čidlo. Auto bylo v tu dobu v garáži. Protože mi nehlásilo čidlo ani garáž, ani dveře, usoudil jsem, že jde o planý poplach. Dle GSM linku byla chyba na vstupu INP2: Poplach v okamžité smyčce. Asi s tím zajdu do firmy, kde to montovali, ať to prověří, popř. nastaví. Objevuje se to ještě někomu. Ultrazvuk je přímo od Jablotronu.

tak já to mám zatím bez falešných poplachů, ale scháním otřesové čidlo od Jablotronu a nebo pokud ho do nějaké doby neseženu, tak koupím LSK1. Jinak super věc (kdykoliv vypnout motor SMSkou)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Prosím o radu. Mám problém u Magicar 8000B (M9300B) s tím že stále blikají směrová světla. Auto odemknu a začnou, nastartuji a přestanou. Při vypnutí motoru až do uzamčení auta opět blikají. Chtěl jsem přeprogramovat funkci "Blikání směrovek při otevřených dveřích" na vypnuto. Pročetl jsem manuál a nevím si rady jak na to. Můžete mi prosím popsat jak postupovat... děkuji :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím o radu. Mám problém u Magicar 8000B (M9300B) s tím že stále blikají směrová světla. Auto odemknu a začnou, nastartuji a přestanou. Při vypnutí motoru až do uzamčení auta opět blikají. Chtěl jsem přeprogramovat funkci "Blikání směrovek při otevřených dveřích" na vypnuto. Pročetl jsem manuál a nevím si rady jak na to. Můžete mi prosím popsat jak postupovat... děkuji :(

Existuje více návodů, tenhle je hezký:

• Zapnete zapalovani.

• Stlacte tlacitka I + II po dobu vic jako dve sekundy. Sirena kratkym tonem oznami´programovaci menu1.

• Do 4 sekund od kroku 2 stlacte tlacitko IV 2x

• Pockejte par sekund pokud sirena nepipne a svetla nebliknou 2x.

• Do 5 sekund od posledniho bliknuti svetel stlacte tlacitko I.

• Prislusna funkce je timto naprogramovana a ridici jednotka je prepnuta do normalniho rezimu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky, po práci vyzkouším :palec2:

nechápu proč to nebylo v manuálu.

Tam je napsané jen abych přenechal programování menu 1 a 2 odbornému servisu.

tak ještě jednou dík

Protoze na toto vse existuje jeste servisni manual, coz nedoporucuji beznym uzivatelu do toho stourat, aby si nekdo neco nepo... Jak pise DKx, velmi jednoduche... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Hele chlapy, porad tady pisete, ze tohle a ze tamhleto ale nectu tadyk zadnou konkretni odpoved kam, nebo jak zapojit snimac tech dveri, dali jsme to na lampicku, jenze tam je ten priblblej spozdovac a tudiz musim porad cekat, nez se uvolni, nez muzu zamknout, muzete mi teda nekdo porait jak ten vystup na alarm zapojit? Klidne SZ, diky moc...

Editováno: , autor: Ondraseeek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...