Přejít na obsah

MaxiDOT


kvak

Doporučené příspěvky

Dobrý den, přestože jsem přečetl všechny komentáře k funkci Maxi Dot, mám v tom jednoduše bordel. Proto se omlouvám za pro vás možná hloupý dotaz.

 

Před týdnem jsem koupil Oktávku po faceliftu rok výroby 4/2010. Má bíle podsvícené budíky s velkým černým displayem (bílé písmo). Prodejce inzeroval Maxi Dot, ale na tom prostředním displayi to stále zobrazuje jen asi 5 položek pořád dokola - průměrná spotřeba, dojezd, čas atd... MaxiDot se mi nijak aktivovat nepodařilo a po reklamaci mi prodejce oznámil, že se spletl a že to MaxiDot opravdu nemá.

 

A já se ptám, co by mě stálo a jaké komponenty by byly potřeba pro rozchození MaxiDot? Je nutná výměna budíků? Nebo jen nějaký softwarový upgrade?

 

Děkuji za odpověď Vašek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha....já tak trochu čekal, že právě podobnost těch budíků by pro mě mohla znamenat pouze nějaký software upgrade :) No nic, zase tak moc to nepotřebuji. :)

 

Je to kupováno jako ojeté z programu Škoda Plus u Laureta Jelínek  v MB. Obchodník se ke mě zase choval hezky v ostatních věcech, např. bezplatně vyměnili baterii poté, co jsem si stěžoval a další věci, takže to nějak nechci řešit. Koupil jsem (ťuk ťuk na dřevo) docela hezky vypadající a snad spolehlivé auto, takže nebudu dělat vlny.

 

A děkuji za informaci!

 

V.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj chci se zeptat kolega ma octavii 2 r.v. 2007 před face.přestal mu ukazovat palivoměr tak koupil nové budiky s pinem a chce je přehodit.já jsem si přehazoval budiky na fabii1 a podle visu je postup přizpusobení podobny, nebo tam je nějaky fígl budiky jsou 1z0 920 812d staré i nové

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dotaz ohledně přizpůsobení budíků.

 

Včera jsem zkoušel přizpůsobit nové budíky s MAXIDOTEM do mého auta. Auto je rv.2005 nové budíky rv.2007.

Jenomže přestože mám správný PIN, nedaří se mi je přizpůsobit. 

 

Můj postup:

- kanál 25 přizpůsobení - bezpečností přístup (zadám 5-ti místný PIN - kód přijat)

- otevřu přizpůsobení, na budících se rozsvítí "přizpůsobování imobilizeru aktivní" - počkám 2min. než se budíky přepnou do "imobilizer aktivní"

- poté dávám kanál 050, měním PIN na původní, ukládám, ukončuji, vypnu klíč min. na jednu minutu.

 

Ale po opětovném zapnutí se pod kanálem 081 do měřených hodnot nedostanu a budíky jsou pořád přístupné pouze pod původním PINem (z toho usuzuji, že ke změně nedošlo).

 

Na zahraničních fórech jsem zjistil, že tento problém řeší víc lidí, ale nikdo nikde nespal, jestli se mu nějak přizpůsobení povedlo.

 

Údajně budíky od 2007/7 už tímto způsobem přizpůsobit nelze.

Je to pravda? případně je nějaká cesta, jak i novější budíky přizpůsobit ke staršímu autu?

Díky všem za reakce, za typy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Mám dotaz ohledně přizpůsobení budíků.

 

Včera jsem zkoušel přizpůsobit nové budíky s MAXIDOTEM do mého auta. Auto je rv.2005 nové budíky rv.2007.

Jenomže přestože mám správný PIN, nedaří se mi je přizpůsobit. 

 

Můj postup:

- kanál 25 přizpůsobení - bezpečností přístup (zadám 5-ti místný PIN - kód přijat)

- otevřu přizpůsobení, na budících se rozsvítí "přizpůsobování imobilizeru aktivní" - počkám 2min. než se budíky přepnou do "imobilizer aktivní"

- poté dávám kanál 050, měním PIN na původní, ukládám, ukončuji, vypnu klíč min. na jednu minutu.

 

Ale po opětovném zapnutí se pod kanálem 081 do měřených hodnot nedostanu a budíky jsou pořád přístupné pouze pod původním PINem (z toho usuzuji, že ke změně nedošlo).

 

Na zahraničních fórech jsem zjistil, že tento problém řeší víc lidí, ale nikdo nikde nespal, jestli se mu nějak přizpůsobení povedlo.

 

Údajně budíky od 2007/7 už tímto způsobem přizpůsobit nelze.

Je to pravda? případně je nějaká cesta, jak i novější budíky přizpůsobit ke staršímu autu?

Díky všem za reakce, za typy.

Pokud máš 842D, tak ty přes PIN jdou, pokud máš 842H, tak ty nejdou - dělají se jiným způsobem. Není problém Chomutov nebo Praha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den, přestože jsem přečetl všechny komentáře k funkci Maxi Dot, mám v tom jednoduše bordel. Proto se omlouvám za pro vás možná hloupý dotaz.

 

Před týdnem jsem koupil Oktávku po faceliftu rok výroby 4/2010. Má bíle podsvícené budíky s velkým černým displayem (bílé písmo). Prodejce inzeroval Maxi Dot, ale na tom prostředním displayi to stále zobrazuje jen asi 5 položek pořád dokola - průměrná spotřeba, dojezd, čas atd... MaxiDot se mi nijak aktivovat nepodařilo a po reklamaci mi prodejce oznámil, že se spletl a že to MaxiDot opravdu nemá.

 

A já se ptám, co by mě stálo a jaké komponenty by byly potřeba pro rozchození MaxiDot? Je nutná výměna budíků? Nebo jen nějaký softwarový upgrade?

 

Děkuji za odpověď Vašek

Ono i ty negrafické budíky jsou svým způsobem maxidoty ;) Případně grafické budíky mám - ukazují i teplotu olege. Přizpůsobení není problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžeš nám objasnit jak negrafické budíky(Doty) jsou vlastně Maxi-Doty??? Co to je za blbost....DOT = obyčejný palubní PC(niv víc neumí), Maxi-Dot = palubní PC s více funkcemi + zobrazení rádia, navigace, telefonu + nastavování funkcí vozu..To je jako když tvrdíš, že něco umíš a ono to pak tak není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

On myslel, že stejně ty klasické DOTovské zobrazují stejné informace jako Maxidotové. Samozřejmě, když nemáš Navi neboli origo rádio a komfortní funkce, tak ti bude maxidot navíc zobrazovat otevřené dveře na displeji. Budíky Low s palubním PC, nebo dle tebe DOT, budou standardnímu uživateli stačit. Budíky High jsou taková machrovinka a nutnost, když máš Origo Navi a komfortní funkce v autě. Budíky Premium jsou barevné a udělají stejnou službu jako  Budíky High. Škodovka do O2 Face nedávala verzi Premium. Dáva až teď od O3. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel, to začalo už v době PQ platformy. Předpokládám, že ti jde o dělení na verzi Low, Mid a High. To bylo např. u předface O2. Pak přišla O2 Face a tam byly 2 varianty. U MQB přibyla verze Color (barevný displej).

Ano, k telefon taky potřebuješ samozřejmě maxidot. Bez něho se u klasického telefonu, který je pod sedačkou spolujezdce, nepřipojíš (za určitých možností nepotřebuješ maxidot, poprvé se připojíš zadaným pinem přes Diag a ovládáš to přes RNS510,315,310 atd...prostě musí mít displej pro ovládání).  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Mám dotaz, když v MAXIdotu navolím zamknutí vozů při rozjezdu, tak po opětovném zastavení musím vůz otevřít jen ručně tlačítkem u ručky ?

EDIT: tak už jsem na to přišel, že tam jde automaticky zakliknout i otevření :D  No je znát že jsem nováček s OII ;)

Editováno: , autor: senky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...