Přejít na obsah

ANKETA - LETNI PNEU


KarlosTDi

Doporučené příspěvky

Ahoj, vím že je na to trochu brzo ale stejně ...

- jaké máte pneu a zkušenosti s nimi? jízda na sucho/mokro, komfort, hluk, spotřeba, výdrž

moje zkušenosti:

Barum Brillantis 165/70 R13 fungl nové Forman, 175/70 R14 fungl nové Megane Grandtour

- nízký hluk

- malý valivý odpor = menší spotřeba

- na klidnou jízdu komfortní a relativně dostačující

- životnost cca 40 000km

Pirelli P6 195/65 R15 ojeté 50% Octavia TDI

- hlučné a to dost od cca 110km/h

- asi budou mít větší valivý odpor

- na mokru dží jak přilepený (nechtěně testnuto za deště v ostré zatáčce při 70km/h)

Docela přemyšlím zase nad Brillantisama nebo že bych zkusil Bravury, jsou tiche a maji maly valivy odpor a s moji jizdou myslim 40000km nebude problem. Další varianta KUMHO KH11. Nerad bych se ale kvůli ušetřený tisícovce za pneu někde vybul v zatáčce.

Díky za názory

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Barumky urcite nebrat, po roku zacnu hucat a stvrdnu, Pirelli na moj vkus dost tvrde aj ked drzia ako pribite, co sa vody tyka pocul som skor opacny nazor, clovek ktory na nich jazdi z roky ich uprednostnuje prave kvoli tomu ze super drzia na suchu, na vode je to uz horsie...

Velmi dobra skusenost moja je s GoodYear Excellence.

Mozno ti pomoze prilozena tabulka.:

post-371-1194015604_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, vím že je na to trochu brzo ale stejně ...

- jaké máte pneu a zkušenosti s nimi? jízda na sucho/mokro, komfort, hluk, spotřeba, výdrž

moje zkušenosti:

Barum Brillantis 165/70 R13 fungl nové Forman, 175/70 R14 fungl nové Megane Grandtour

- nízký hluk

- malý valivý odpor = menší spotřeba

- na klidnou jízdu komfortní a relativně dostačující

- životnost cca 40 000km

Pirelli P6 195/65 R15 ojeté 50% Octavia TDI

- hlučné a to dost od cca 110km/h

- asi budou mít větší valivý odpor

- na mokru dží jak přilepený (nechtěně testnuto za deště v ostré zatáčce při 70km/h)

Docela přemyšlím zase nad Brillantisama nebo že bych zkusil Bravury, jsou tiche a maji maly valivy odpor a s moji jizdou myslim 40000km nebude problem. Další varianta KUMHO KH11. Nerad bych se ale kvůli ušetřený tisícovce za pneu někde vybul v zatáčce.

Díky za názory

Moje skušenost Barum šunt,Pirelli jsou dobrý ale hodně hlučný měl jsem je na pracovním autě a vadilo mi že tak řvou,ale zase velkej km nájezd.Já používam na soukromý auta už od favoritu Dunlopy a max.spokojenost,ale dobrý jsou prý i Bridgestone.Ještě mi řekni jak jsi spokojen s tím Grandturem.Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm tos mi to rychle smetl ze stolu :( ale díky ... jo tamto jsem mylsel Barum Bravura ale Bravuris, závěr ale bude asi stejný. Takže další varianty jsou:

- Kleber Dynaxer HP2

- Bridgestone Turanza ER300

- Fulda Carat Progresso

Ty Hpčka dobry za ty prachy,ale ke konci take hlucnejsi,fuldy nebrat a ty Bridgestonky dobry,ale nebrat B330,ted jsem prezouval vectru a uz huci,najeto 20tis,sice krasnej vzor,ale........er300dobra volba

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje skušenost Barum šunt,Pirelli jsou dobrý ale hodně hlučný měl jsem je na pracovním autě a vadilo mi že tak řvou,ale zase velkej km nájezd.Já používam na soukromý auta už od favoritu Dunlopy a max.spokojenost,ale dobrý jsou prý i Bridgestone.Ještě mi řekni jak jsi spokojen s tím Grandturem.Dík

Zkušenosti s Grantourem fakt jen ty nejlepší, byl to rv 1999, 1,4 16V 70kW.

Motor relativně výkonný (max prý 200km/h já zkusil 180 a dál se bál) a spotřeba 5-6l/100. Jezdil jsem s ním dlouhé tratě a za 20000km bez poruchy.

Opravoval jsem pouze centrál v obou zadních dveřích, byly zoxidované motorky serva (prostříknuto a klid) a v servisu opravovali ruple svody :(

Vím že na renault všichni nadávaj ale mě posloužil dobře. Asi štěstí na kus, ale taky jsem se o něj dobře staral.

Jediná chronická závada o které vím jsou zapalovací cívky (to myslím znají i Octavie a Fabie) ale ty už jsme měl vyměněny za nové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

felicie -185 60 14

barum na nic

hned sjetý a pak začnou hučet

good year ultra grip neubejvaj a na vodě super

octa 225/45 17

dunlop sp 9000 maximální spokojenos živonost průměrná sedí pěkně

audi 225 40 18

fulda exelero (zatím 4000 km ) a spokojenos - sedí a jsou tichoučký (zatím se mi zdaj lepší jak dunlop)

Editováno: , autor: Vaša
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

felicie -185 60 14

barum na nic

hned sjetý a pak začnou hučet

good year ultra grip neubejvaj a na vodě super

octa 225/45 17

dunlop sp 9000 maximální spokojenos živonost průměrná sedí pěkně

audi 225 40 18

fulda exelero (zatím 4000 km ) a spokojenos - sedí a jsou tichoučký (zatím se mi zdaj lepší jak dunlop)

ono je to hrozně těžký něco vybrat a ušetřit,ted budu testovat na jaře nové dunlopy,dostal jsem je jako reklamu na firmu,tak uvidime co snesou,ale u me za sezonu je po nich,ted jsem mel contiky,to same ,jednu sezonu,ale nehučej,ani kdyz maji 3mm,pro mě je nej Michelin,Continental a pak Bridgestone,dunplo,pirelli atd,nejde ani tak o tu vydrz,vydrzí to tak stejne,ale hlavně o hlucnost a jak sedi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm tos mi to rychle smetl ze stolu :( ale díky ... jo tamto jsem mylsel Barum Bravura ale Bravuris, závěr ale bude asi stejný. Takže další varianty jsou:

- Kleber Dynaxer HP2

- Bridgestone Turanza ER300

- Fulda Carat Progresso

Ty Hpčka dobry za ty prachy,ale ke konci take hlucnejsi,fuldy nebrat a ty Bridgestonky dobry,ale nebrat B330,ted jsem prezouval vectru a uz huci,najeto 20tis,sice krasnej vzor,ale........er300dobra volba

Proč nebrat Fuldy, to jsou na tom tak špatně?

Jinak jsem měl šanci porovnat Dunlop SP Sport 2000 vs Kumho Ecsta KU31 a rozhodně ty Kumha byli o něco lepší (za mokra daleko lépe seděli než Dunlopy, ale za cenu rychlejšího opotřebení).

A co si myslite o nové pneumatice Matador MP46 Hectorra 2?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty nove matadory jeste neznam.jeste k tem kumham31,je to super vzor,ale zaberovy,hodi se tak na 17-18cky,ale obsahuji siliku,tak budou hooodne ubyvat,fuldy progresso je hrozne mekka pneu,drzi sice jak pribita,ale me vydrzela 16tis a mela 3mm/na predku/ a take je zaberova,nejlepsi na koktu v tradicnim rozmeru brat nezaberove letni pneu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm tos mi to rychle smetl ze stolu :( ale díky ... jo tamto jsem mylsel Barum Bravura ale Bravuris, závěr ale bude asi stejný. Takže další varianty jsou:

- Kleber Dynaxer HP2

- Bridgestone Turanza ER300

- Fulda Carat Progresso

Ty Hpčka dobry za ty prachy,ale ke konci take hlucnejsi,fuldy nebrat a ty Bridgestonky dobry,ale nebrat B330,ted jsem prezouval vectru a uz huci,najeto 20tis,sice krasnej vzor,ale........er300dobra volba

Proč nebrat Fuldy, to jsou na tom tak špatně?

Jinak jsem měl šanci porovnat Dunlop SP Sport 2000 vs Kumho Ecsta KU31 a rozhodně ty Kumha byli o něco lepší (za mokra daleko lépe seděli než Dunlopy, ale za cenu rychlejšího opotřebení).

A co si myslite o nové pneumatice Matador MP46 Hectorra 2?

Taky nevím, jezdil jsem na Fuldách celé léto a spokojenost. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja na jednej mam Pirelli P7 a na druhej ContiEContakt 3. Pocitove jsou P7 lepsi, slusne sedi, nehuci (15tkm). Zatim jsem s nima hodne spokojenej.

Ja mam zatial najlepsie skusenosti s Continentalmi. Na felde som mal Micheliny, zle drzia na vode, strasne piskaju a zacnu hucat. Barum a Matador som zamietol po par gumach na 120ne a felde.

Continentalky aj zodrate drzia dost dobre aj na vode, zivotnost pirmerana a co som sa dozvedel z pneuservisu, tak na VAG auta su v podstate najlepsie (nejako ich asi optimalizovali...).

Hlavne nedavaj na octu sipovy vzor, zacne sialene hucat a vacsinou sa po aspon ciastocnom zodrani "pripchaju" odtokove kanaliky na nich a neodvadzaju potom tak dobre vodu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm tos mi to rychle smetl ze stolu :( ale díky ... jo tamto jsem mylsel Barum Bravura ale Bravuris, závěr ale bude asi stejný. Takže další varianty jsou:

- Kleber Dynaxer HP2

- Bridgestone Turanza ER300

- Fulda Carat Progresso

Ty Hpčka dobry za ty prachy,ale ke konci take hlucnejsi,fuldy nebrat a ty Bridgestonky dobry,ale nebrat B330,ted jsem prezouval vectru a uz huci,najeto 20tis,sice krasnej vzor,ale........er300dobra volba

Proč nebrat Fuldy, to jsou na tom tak špatně?

Jinak jsem měl šanci porovnat Dunlop SP Sport 2000 vs Kumho Ecsta KU31 a rozhodně ty Kumha byli o něco lepší (za mokra daleko lépe seděli než Dunlopy, ale za cenu rychlejšího opotřebení).

A co si myslite o nové pneumatice Matador MP46 Hectorra 2?

Ty Hektory jsme ted objednavali na Prassata,tak jsem na ne taky celkem zvedavej.S Matadorem nemam moc dobre zkusenosti.Ale tyhle vypadaly fakticky dobre,takze Matador dostava posledni sanci si napravit reputacku :) Jinak na Oktuly mam GoodYear Hydra Grip a oproti Avonum(nepamatuju si oznaceni,ale jsou skoro stejne jako nynejsi CR322)jsou dobry.Nehucej,prilnavost dobra,proste dobra guma. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám Goodyear Excellence klasika 15". Ujeto asi 25.OOOkm. Jsou dezénem tak za polovinou, dělají se trochu plošky a začínají hučet. Jízdní vlastnosti OK, jen ten postupně se zvětšující hluk...

Koupil jsem 4ks, vyrobeno v Německu, jedna měla bubliny asi po 5.000km, tak mi poslali novou, ale z Jihoafrické republiky a ta se sjíždí podstatně rychleji a dokonce předehnala už ty původní pneu z SRN.

Někde jsem tu četl, že auta VW mají s vytvořenýma ploškama a následným hučením pneu často problém. Toto prý eliminují pneu od Continentalu.

Editováno: , autor: Peterer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes jsem prezouval na zimni octavu na kleberech dynaxerech hp ,na jare jsem mu je daval nove,najel 16tis a gumy jak nove,je to sice jen benzin-silna 1.6,trasy ol-praha,ale i tak ...rychlostni indexT

Tyhle Klébry tam mám taky a nemůžu proti nim říct špatné slovo. Drží dobře a hlavně jsou tiché, a za docela super peníze. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

17" 215/45 Pirelli P Zero Nero.... nejlepsi pneu jaky sem kdy mel je jedno jestli na suchu nebo mokru kam se hrabou treba Contiky2ky, ale docela ubejvaj ..ale asi to bude spis ridicem a cca 390Nm :) ..ted na predku Pirelli P7 taky dobry ale nera sedeli lip....priste asi zkusim Bridgestone Potenza RE050A, na ty jsou moc dobry reference...a nejsou predrazeny jako micheliny..

Editováno: , autor: JasteR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...