Přejít na obsah

Haldex vibrace


silarm

Doporučené příspěvky

Znamej koupil O1 4x4. Kdyz me v tom vezl tak jsem citil strasne vibrace od zadku i kdyz haldex nebyl seplej. Projevovalo se to kolem 80km/h. System asi chytne nejakou vlastni frekvenci a zacne rezonovat. Pri 120 to zase prestalo. Vubec na to nemelo vliv zatizeni motoru, zarazena rychlost (vcetne neutralu) proste jak to bylo v tedo rychlosti tak to vibrovalo. Je problem v haldexu rozvodovce nebo kardan a jeho ulozeni? Nemate nekdo na haldex dilensky manual? diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Znamej koupil O1 4x4. Kdyz me v tom vezl tak jsem citil strasne vibrace od zadku i kdyz haldex nebyl seplej. Projevovalo se to kolem 80km/h. System asi chytne nejakou vlastni frekvenci a zacne rezonovat. Pri 120 to zase prestalo. Vubec na to nemelo vliv zatizeni motoru, zarazena rychlost (vcetne neutralu) proste jak to bylo v tedo rychlosti tak to vibrovalo. Je problem v haldexu rozvodovce nebo kardan a jeho ulozeni? Nemate nekdo na haldex dilensky manual? diky

koukni se na přírubu spojující haldex a kardan. stačí nepatrně povolenej šroubek a muže to takhle hazet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Tuhle závadu jsem měl taky, byly to povolený šrouby - pokud s tím budeš jezdit ještě chvíli, tak se může stát, že se ti sežvejká pružná spojka, případně pružná spojka s tlumičem kmitů a to jsou potom docela pálky na opravu.

tak je to ta pruzna spojka je uplne vyzvejkana, jsem zvedavej kolik bude stat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tuhle závadu jsem měl taky, byly to povolený šrouby - pokud s tím budeš jezdit ještě chvíli, tak se může stát, že se ti sežvejká pružná spojka, případně pružná spojka s tlumičem kmitů a to jsou potom docela pálky na opravu.

tak je to ta pruzna spojka je uplne vyzvejkana, jsem zvedavej kolik bude stat...

Koukal jsem na fakturu a přední mě stála 2800,- k tomu ještě 800,- za spojovací pouzdro. Ale když teď koukám do ETKY, tak ty cenovky jsou úplně někde jinde. 3800,- (5100,-) a 1200,- pouzdro... Jinak pružná spojka s tlumičem kmitů (ta zadní) stojí cca 12000,- Brrrrr. Fuj to jsou ceny. Nevím jestli má cenu kupovat to někde z vrakáče - člověk by mohl koupit obdobně sežvejkanou

:(

Možná zkus Cosbyho, ten rozprodával nějakou bouračku 4x4... třeba bude něco mít.

Editováno: , autor: lukash
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Tu zežvejkanou zadní gumovou spojku sem dnes měnil, mno řeknu Vám, že docela dost práce, prvně jsem to zkoušel sám v domění že povolím šest šroubků a kotouč sám vypadne - vůbec lol . Jel sem na zvedák ke známému a práce tak hodinka ..., každý šroub jinačí a nakonec jsme vytáhli i zadní část kardanu, aby to šlo vyměnit. Fakt síla. :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...