Přejít na obsah

Trest za dopr. nehodu


Budvar

Doporučené příspěvky

Měl jsem nehodu, Octavií jsem zbořil dodávku. Ale zranil jsem 4 lidi. Mrzí mne to, ale už nemohu nic změnit. Má někdo podobnou zkušenost ? Kolik se dostává u soudu ? (Pozn.: byl jsem střízlivý, jel jsem pomalu, ale usnul jsem a nic si nepamatuji.)

kamarád před léty dostal 18 měsíců na tvrdo za 3 mrtvé, 2 těžce raněné a jednoho lehce. Polehčující okolnost byl jeho věk(těsně po 18). Odseděl si tuším 13 měsíců, pak na podmínku domů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Znám případ mladého kluka, co byl v podmínce za násilné vniknutí, ve vysoké rychlosti s autem ve špatném stavu (sjeté gumy, atd.) vjel do protisměru, nabořil Felicii, do ní zezadu narazilo další auto. Bilance 1 mrtvá-uhořelá z felicie, 3 těžce zranění (včetně něj) a odešel od soudu s novou podmínkou, a to už byl v minulosti trestán. A samozřejmě zákaz činnosti tuším na 6 měsíců.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to jsem ještě zapoměl, dostal zákaz řízení na 5let. Jinak jako jedinému se mu při té havárce nic nestalo, jen drobné oděrky od skla. Mimo to ještě měl doplácet nějaké odškodnění rodinám zemřelých a bolestné nějakých tuším asi 900tis. Stalo se to tuším v roce 90 či 91, už si nepamatuju přesně.

Jak vylezl z krimu, tak ho nikde nechtěli zaměstnat, protože byl "kriminálník". Tak začal podnikat, a to se mu povedlo, dneska má několik firem a je těžce za vodou. Na výkon trestu čekal několik let, do jeho nástupu mu otec dohodil místo u dráhy za minimální plat, protože jinam ho jako trestaného nevzali. A k těm vlakům ho vzali jen proto, že tam jeho fotr dělal mašinfíru.

Ve tvém případě to bude asi max. podmínka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já vim, že se mi to pěkně mluví, ale taky záleží na tom, jestli ti, co jsi srazil nemají nějakou spoluvinu na nehodě (rychlost, stav auta, STK, atd.) v tom případě bude pak soudce přihlížet i k tomu, při nejhorším ti hrozí podmínka a zákaz řízení.

Editováno: , autor: rolbar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já vim, že se mi to pěkně mluví, ale taky záleží na tom, jestli ti, co jsi srazil nemají nějakou spoluvinu na nehodě (rychlost, stav auta, STK, atd.) v tom případě bude pak soudce přihlížet i k tomu, při nejhorším ti hrozí podmínka a zákaz řízení.

nevím jak u zranění, ale když jsou mrtví, tak rejpou do všeho. Tomu kámošovi přitížily sjeté gumy. V takových případech zkoumají i jak ti svítily třeba světla a pod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nejjednodušší bude zjistit, za co jsi přesně obžalován (pokud to půjde před soud), posléze si příslušný § nalistovat v trestním zákoně (podle mě to bude nějaká 224ka) a hned budeš vědět, co ti hrozí. Vše ostatní jsou jen bohapusté spekulace.....

Editováno: , autor: camron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem nehodu, Octavií jsem zbořil dodávku. Ale zranil jsem 4 lidi. Mrzí mne to, ale už nemohu nic změnit. Má někdo podobnou zkušenost ? Kolik se dostává u soudu ? (Pozn.: byl jsem střízlivý, jel jsem pomalu, ale usnul jsem a nic si nepamatuji.)

Ajajaj - kurna to me neco pripomina to usinani - delam na 3 smeny + povinné 12tky a nekdy clovek dostava dost zabrat aby neusnul nebo nebyl mikrospanek. Hruza pomyslet

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ajajaj - kurna to me neco pripomina to usinani - delam na 3 smeny + povinné 12tky a nekdy clovek dostava dost zabrat aby neusnul nebo nebyl mikrospanek. Hruza pomyslet

Fotr jezdí profi celej život, už se pomalu blíží důchodu. Celej život bez nehody, až asi tak 2-3 roky zpět na noční usnul a najel do jedoucího nákladního vlaku. Krom škody asi milion korun se nic nestalo, jak fotr, tak vlak jeli pomalu. Prostě už není nejmladší, je unavenej a zachrápnul. Jel se 40t Volvem(damper).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde o to jak zranil-pokud byli hospitalizovany v nemocnici a zustaly tam dele jak tyden (cili 7 dni) bere se to jako ublizeni na zdravy.

kazdopadne radim dobreho pravnika...vyplati se zainvestovat - z vlastni zkusenosti to vim (pred mesicem sem mel tezkou bouracku, BMW zruseny totalne-a neplatil sem ani pokutu, ani do povinyho se me to nezapocitalo) ... a s kvalitnim pravnikem zajit za lidma a navrhnout mimosoudni odskodneni...a si z toho venku...pokud to pujde k soudu, tak dostanes max podminku + zakaz rizeni a nejaka ta pokutka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Známej srazil (zabil) ožralu na silnici v noci, dostal podmínku cca rok, ale zákaz nee, stálo ho to tenkrát spousta peněz na úplatcích. Jinak když je zranění, je vždy zákaz řízení (z vlastní zkušenosti vím, policajti vůbec nediskutovali), pokud hospitalizace dýl než 7 dní, tak ublížení na zdraví,,,pokud jsi byl v minulosti čistej, tak podmínka a nějaká pokuta,,,,fakt dost záleží na okolnostech :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No... já boural s kámošem na motorce (trefili jsme auto) on měl naštěstí "jen" vyhozený rameno, byl ošetřenej bez hospitalizace a papíry na 3 měsíce fuč, že prej při zranění musí, pokutu mi dali asi 500,- ale už je to přes 10 let, třeba to změnili.,,, :aggressive:

Záleží jaké zranění bylo u ostatních,viděl bych to tak na pokutu trochu větší,ale papíry by ti měli nechat a podmínku pokud jsi nebumbal Ti taky nedaj.Posuzuje se případ od případu.Vlastní skušenost.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...