Přejít na obsah

Jak na vypocet?


Jenik3

Doporučené příspěvky

Mám dojem, že podle tvého kolegy z práce budeš pošuk nebo chudák zase ty.

Jeden leze po skalách a utratí si SVOJE peníze za výstroj a horské výpravy. Ty si peníze utratíž za auto, benzín, kola, servis.

Jak by to vypadalo, kdyby měli všichni stejný zájmy ;)

Ale jo, ať si on myslí co chce, mě je to šumák. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dobrá téma, ale nie na toto fórum. Myslím, že nehovorím iba za seba, keď poviem, že brať naše autíčka len ako investíciu do dopravy je blbosť. Je to predsa náš miláčik, potešenie, útek od reality, naša sebarealizácia....ups, asi som sa rozkecal (dúfam že to nebude čítať moja polovička) :(:(:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě je to podobné taky chlapy v práci nechápou proč neustále cpu do svého miláška myslým tím čtyřkolovýho :) peníze tu na sedačky tu na kola atd atd prej že jsem blázen cpát to do kusu plechu prostě jim to nemůžu vymluvit že se mi nelíbí přijít na parkoviště a hledat tam své auto mezi 10stejnejma tuctovkama lol holt každej jsme trochu jinej :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě je to podobné taky chlapy v práci nechápou proč neustále cpu do svého miláška myslým tím čtyřkolovýho :) peníze tu na sedačky tu na kola atd atd prej že jsem blázen cpát to do kusu plechu prostě jim to nemůžu vymluvit že se mi nelíbí přijít na parkoviště a hledat tam své auto mezi 10stejnejma tuctovkama lol holt každej jsme trochu jinej :aggressive:

jojo, súhlas B)B)B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypočítat to nejde, a počítat je to kravina. Hlavně člověk nikdy neví kolik zaněj dostane až ho bude prodávat.

Řekni kamarádovy ať se na výpočet vysere a koupí si kolo lol

To je jako počítat jestli se vyplatí žít raději v paneláku než v baráku

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě je to podobné taky chlapy v práci nechápou proč neustále cpu do svého miláška myslým tím čtyřkolovýho :) peníze tu na sedačky tu na kola atd atd prej že jsem blázen cpát to do kusu plechu prostě jim to nemůžu vymluvit že se mi nelíbí přijít na parkoviště a hledat tam své auto mezi 10stejnejma tuctovkama lol holt každej jsme trochu jinej :aggressive:

Každej někam cpe peníze. Někdo kouří, někdo chlastá, někdo si kupuje hafo drahejch hadrů a my tuníme. lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě je to podobné taky chlapy v práci nechápou proč neustále cpu do svého miláška myslým tím čtyřkolovýho :) peníze tu na sedačky tu na kola atd atd prej že jsem blázen cpát to do kusu plechu prostě jim to nemůžu vymluvit že se mi nelíbí přijít na parkoviště a hledat tam své auto mezi 10stejnejma tuctovkama lol holt každej jsme trochu jinej :aggressive:

ja mam v praci to iste, nikto to nepochopi, kazdy len to, ze to je len vec na ktorej sa da jazdit. mozem ja za to, ze ma to bavi a ze si svojho milacika vazim? :prc:

a od kedy som na tomto fore, tak sa tiez v tom stale rypem a mam noveho konicka, teda asi viac koni naraz ;)

jednoducho niektori nechapu takych ako sme my ale mne je to srdecne jedno lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypočítat to nejde, a počítat je to kravina. Hlavně člověk nikdy neví kolik zaněj dostane až ho bude prodávat.

Řekni kamarádovy ať se na výpočet vysere a koupí si kolo lol

To je jako počítat jestli se vyplatí žít raději v paneláku než v baráku

Nákladově jde spočítat velmi jednoduše, auto i třeba ten barák. Problém je na straně přínosů, užitků nebo jak to nazvem , protože to se blbě oceňuje v penězích.

A ani samotný výpočet není taková kravina, jak se na první pohled zdá. Protože předpokládám, že každý, co je tady ,při koupi auta nebo jeho tunění počítal a zřejmě nevyvalil x set tisíc jen momentálním hnutím mysli, ale taky na nějaké úrovni počítal. Jinak by asi tyhle stránky zely práznotou a všichni bychom byli na Ferrari foru ;)

Jde jen o to, jestli člověk počítá mít/nemít auto nebo provést tuhle/jinou úpravu. Je to jen a jen o subjektivním pocitu z utracené koruny a to se netýká jen auta, ale úplně všeho Mám třeba kámoše, který je si každý rok kupuje hodinky za 50-70 litrů, zatímco pro mne od doby, co mám v kapse mobil, mají jakékoliv hodinky zcela nulovou cenu. Takže buďme tolerantní ...

Editováno: , autor: Tesna
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak já jsem si Octu koupil z důvodu ekonomiky provozu a pomalého poklesu ceny, respektive že si drží na trhu vyšší cenu. A taky má nadčasový dizajn. Je sice na pořízení cnově výše, ale ve výsledku je ztráta na poklesu ceny menší než u jiných značek za stejný čas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Vim, že toto téma je už 4 roky pase, ale třebas to někdo čte, tak bych taky rád reagoval. Jelikož každej den jezdim do/z práce v součtu 70km, tak tyto výpočty sem si taky neodpustil a podle mě z toho nějaký vyhodnotitelný závěr udělat nejde. Resp de, ale až po tom, co se to auto prodá.... Já porovnávám cenu za 1km u dvou výpočtů 1) jak už bylo zmíněno kompletně všechny náklady (třebas i vůni do auta ;)) včetně pořizovací ceny auta / počtem doposud najetých km. 2) Kompletně všechny náklady bez pořizovací ceny / km. Těžko se totiž do ceny km dá započítat pořizovací cena, když nevíte, za kolik se toho auta pak zbavíte, nebo je tam i možnost ho zrušit o strom :feve: Já bych spíše přihlížel pouze k těm nákladům a pořizovací cenu bych přiřadil jako cenu za komfort a né za 1km. U mojí chrochty 81kw 2003 mi to vychází 1) 9kc, 2) 4kc. Pokud bych to hodnotil podle 1), tak bych mohl jezdit každé ráno taxikem a vyjde mě to levněji :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...