Přejít na obsah

Autoradia Pioneer v Skode Octavia-problem s antenou


Doporučené příspěvky

Zdravim,

kupil som Skodu Oktaviu - je v nej autoradio Pioneer.

Aj ked sme cca. 10 km od vysielaca, vsetky radiostanice mi hraju velmi nekvalitne!

Problem je, ze skodovka montuje antenu s aktivnym zosilnovacom a ako napajaci kabel vyuziva stredny vodic koaxialu v antene.

Autoradio Symfony, co do Oktavie montuje Skodovka ma oddelene napajacie napajanie +12V od signalu priamo cez signalovy (streny koaxialny vodic, ale ostatne autoradia si s tym neporadia.

No a ja mam zapojeny ten konektor z anteny priamo do autoradia, tzn. nie je napajany ten antenny zosilnovac v antene.

Pocul som, ze existuje "Adapter pre fantómové napájanie antény"/"Fantomovy oddelovac", ale nikde to nemozem zohnat!

Na akom principe ten adapter funguje? Mate schemu?

Predpokladam, ze funkciou toho adaptera je, aby sa na antenny vstup cez zivy (stredovy) vodic koaxialu anteny nedostalo tych napajacich 12V zo zosilnovaca - aby sa neodpalilo autoradio - je tak?

Nestaci prerusit ten stredny (zivy) vodic v koaxiale a dat tam nejaky keramicky kondenzator (napr. 100uF) - a zan smerom k antene pripojit tych 12V, ktore vyvediem z pinu autoradia pre napajanie anteny?

Kondenzator by prepustil vysokofrekvecny FM signal, ale jednosmernych 12V by uz do antenneho vstupu autoradia nepustil... A tymi 12V by sa napajal ten antenny zosilnovac, co je original zabudovany v antene.

Su moje uvahy spravne, alebo je to zlozitejsie?

Akuste mi poradit, ci sa tym kondenzatorom da vyriesit moj problem...

Dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

kupil som Skodu Oktaviu - je v nej autoradio Pioneer.

Aj ked sme cca. 10 km od vysielaca, vsetky radiostanice mi hraju velmi nekvalitne!

Problem je, ze skodovka montuje antenu s aktivnym zosilnovacom a ako napajaci kabel vyuziva stredny vodic koaxialu v antene.

Autoradio Symfony, co do Oktavie montuje Skodovka ma oddelene napajacie napajanie +12V od signalu priamo cez signalovy (streny koaxialny vodic, ale ostatne autoradia si s tym neporadia.

No a ja mam zapojeny ten konektor z anteny priamo do autoradia, tzn. nie je napajany ten antenny zosilnovac v antene.

Pocul som, ze existuje "Adapter pre fantómové napájanie antény"/"Fantomovy oddelovac", ale nikde to nemozem zohnat!

Na akom principe ten adapter funguje? Mate schemu?

Predpokladam, ze funkciou toho adaptera je, aby sa na antenny vstup cez zivy (stredovy) vodic koaxialu anteny nedostalo tych napajacich 12V zo zosilnovaca - aby sa neodpalilo autoradio - je tak?

Nestaci prerusit ten stredny (zivy) vodic v koaxiale a dat tam nejaky keramicky kondenzator (napr. 100uF) - a zan smerom k antene pripojit tych 12V, ktore vyvediem z pinu autoradia pre napajanie anteny?

Kondenzator by prepustil vysokofrekvecny FM signal, ale jednosmernych 12V by uz do antenneho vstupu autoradia nepustil... A tymi 12V by sa napajal ten antenny zosilnovac, co je original zabudovany v antene.

Su moje uvahy spravne, alebo je to zlozitejsie?

Akuste mi poradit, ci sa tym kondenzatorom da vyriesit moj problem...

Dakujem.

Mas pravdu, presne takhle funguje to fantomove napajeni, akorat nechapu jaktoze to nemuzes sehnat. maji to snad ve vsech autoplncich, zlodeje ze skodaservisu nepocitam. Jestli se ti chce s tim patlat, tak tam dej ten kondik, ale da se to koupit jako vlozka mezi konec anteny a radio, je to takovej valecek samec samice a do toho vede z boku jeden drat, teda tech 12V. Vyhodou toho adapteru je, ze VF zivy vodic zustane zastinen, kdyz to zbastlis kondikem, tak to asi dokonale nezastinis a kabel ti bude v miste spojeni "vyzarovat". Nebude to asi nijak kriticke, spise zanedbatelne. Takze oddelovaci kondik v nouzi muzes pouzit, si myslim.

Editováno: , autor: Galaxy64
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mas pravdu, presne takhle funguje to fantomove napajeni, akorat nechapu jaktoze to nemuzes sehnat. maji to snad ve vsech autoplncich, zlodeje ze skodaservisu nepocitam. Jestli se ti chce s tim patlat, tak tam dej ten kondik, ale da se to koupit jako vlozka mezi konec anteny a radio, je to takovej valecek samec samice a do toho vede z boku jeden drat, teda tech 12V. Vyhodou toho adapteru je, ze VF zivy vodic zustane zastinen, kdyz to zbastlis kondikem, tak to asi dokonale nezastinis a kabel ti bude v miste spojeni "vyzarovat". Nebude to asi nijak kriticke, spise zanedbatelne. Takze oddelovaci kondik v nouzi muzes pouzit, si myslim.

Přesně jak píše Galaxy64. To fantomové napájení mají v každém obchodě s autodílama. Já jsem ho kupoval přímo ve Škoda sevisu a myslím, že víc jak 100 Kč nestál a je to nejjednodušší řešení jak napájet zesilovač antény. Jinak mám taky rádio Pioneer DEH-2920MP a na příjem rádia si nestěžuju, je celkem dobrý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně jak píše Galaxy64. To fantomové napájení mají v každém obchodě s autodílama. Já jsem ho kupoval přímo ve Škoda sevisu a myslím, že víc jak 100 Kč nestál a je to nejjednodušší řešení jak napájet zesilovač antény. Jinak mám taky rádio Pioneer DEH-2920MP a na příjem rádia si nestěžuju, je celkem dobrý.

dnes som videl tu vyhybku / fantomu fajku priamo v skoda predajni za 230 sk, tak som ju zobral.

cez vikend to vyskusam - dufam, ze to pomoze signalu...

je to 30 cm dlhe, z jednej strany samec, z druhej samica konektor, trci z toho este modry kablik na napaj. napetie 12V

vdaka za tip - ja som to zhanal cely tyzden po auservisoch a dieloch a vazne to nikde nemali - poculi o tom, ale nemali...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

KAPO1222: :palec2: Kupil si si fantomove napajanie jak som ti radil v inej TEME!!! ;)

TVOJA TEMA: http://forum.skodahome.cz/topic/97745-anntenny-kabel/page__p__1445501__fromsearch__1#entry1445501

Najprv bi som skusil pozriet spoj medzi hruskou+antennym kablom vzadu pod tapacirom.

Mozno mas len zlu hrusku-antenu vzadu na streche. Skus vymenit len hrusku.

Antenny kabel nie je jednoduche vymenit. ;)

Treba odstrojit-vybrat stresny tapacir strop, A stlpik na lavej strane+ pristrojovku. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KAPO1222: :palec2: Potrebujes kupit fantomove napajanie cena cca 5 euro. :) Hruska na streche ma original zosilovac vo vnutri. Preto potrebujes fantoma abi ten zosilovac fungoval ked zapojis neoriginalne radio. Napr: SONY,KENWOOD,PIONEER,ALPINE atd. ;)

Tu si precitaj viac o fantome.

LINK: http://www.rstrading.cz/prislusenstvi/antenni-adapter-fantom-kolik/207.html

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a mam problem. dnes mi niekto odtrhol antenu a pohodil ju vedla auta.Na vonok poskodene nic tak som ju skusil sroubovat a nesla.Potom som kukol do tej hrusky a dnu je kovovy zavit a ten je prasknuty. Tak mi len ostava vymenit celu antenu.aj z kablom :feve:

A otazka znie. Ako to vimenim??? ako rozoberem tapacirung zo strechy???

Editováno: , autor: kapo1222
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hruska prelozena aj ked nieje original zo starej som odstrihol koncovku ktoru treba rozpojit ked som dal hrusku a dal na novu hrusku troska letovania ale inac praca na 15 min aj z letovanim.

Teraz uz len kupit ten fantomov kabel.

Tak dnes som kupil tzen fantomov oddelovac. cena cca 5 €.

Na ktory PIN iso konektoru mam napojit ten modry kablik z toho fantoma?????? Mozem ho napojit aj na stale napatia + 12 V???? Dakujem

Editováno: , autor: kapo1222
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...