Přejít na obsah

Šířka ráfku 7,5x17 nebo 8x17


Pepsi Octavia

Doporučené příspěvky

Nemám je zapsané. Jezdím hodně a zatím nic policajti neřekli. Většinou se dívají jen jestli je dobrý vzorek na pneu. Tím, že je to ET 35 při 225pneu a alu 8x17 budou už kola trčet trošku ven, ale neškrtneš nikdy. Jak jsem psal mám teď na 8x17 alu natažené 215x45x17 a mám o 3cm nížší podvozek(pružiny Eibach) a stačí to v pohodě. Ale hodně mi ztuhlo řízení o proti 15". ale mě to vyhovuje. Taky přemýšlím, že bych nasadil 225x45x17 (mám už jedny dojezdovky připravené na zkoušku.) Ale to už bude hodně vidět pro policejní oči. Taky jěště pořád přemýšlím jestli 215 vs. 225 ...?

Super. Díky moc za tvůj příspěvek. Pomohl mě nejvíce ze všech. Můžu tě poprosit pro zajímavost o jednu věc? Máš vyfocené ještě nějaké fotky z boku Octavie na těch 225 ať se mrknu jak to trčí???

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super. Díky moc za tvůj příspěvek. Pomohl mě nejvíce ze všech. Můžu tě poprosit pro zajímavost o jednu věc? Máš vyfocené ještě nějaké fotky z boku Octavie na těch 225 ať se mrknu jak to trčí???

Díky

takze aby som nakonec reagoval.. mal som 17'' 8' ET30 235/35 gumy. gumy trcali tak 3-4 centaky von z blatnikov takze aj keby som dal akekolvek uzsie pneu vzdy by boli von... a et32(2centy dnu zasadene) bude ten samej problem takze bez povytazeni lemov je tam nedas a duplom nie s "vysokymi penu (mysleno 225/45)" pneu pretoze budes skrtat... tot moja prakticka skusenost... no ved skusit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze aby som nakonec reagoval.. mal som 17'' 8' ET30 235/35 gumy. gumy trcali tak 3-4 centaky von z blatnikov takze aj keby som dal akekolvek uzsie pneu vzdy by boli von... a et32(2centy dnu zasadene) bude ten samej problem takze bez povytazeni lemov je tam nedas a duplom nie s "vysokymi penu (mysleno 225/45)" pneu pretoze budes skrtat... tot moja prakticka skusenost... no ved skusit

Ahoj, psal jsem, že ET 35. Je mi jasné, že ET 30 by lezla už ven celkem dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,

chci si koupit elektrony 17" s ET35 a hodit na to gumy 225/45 R17. Mám Octavii se standardním podvozkem a motor TDI 96 kW.

Nevím však, jestli šířku 7,5 nebo 8". Se 7,5 šířkou problém není. Ale u 8" nevím a proto se ptám:

Bude dřít 8" šířka o lemy blatníků když budu mít plně naložený auto a tím i kufr, když najedu třeba na nějaký houpák či přejezd nebo když plně otočím přední kola?

Díky všem za odpovědi lidí, který tento rozměr mají.

ahoj.mam 8Jx17 H2 ET30. na tom gumy 225/45/17 a nic neskrta ani v plnem aute a mam to na seriovem podvozku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super. Díky moc za tvůj příspěvek. Pomohl mě nejvíce ze všech. Můžu tě poprosit pro zajímavost o jednu věc? Máš vyfocené ještě nějaké fotky z boku Octavie na těch 225 ať se mrknu jak to trčí???

Díky

Zdarec,objednal sem si kola 7/17...a na to chci pneu 215/45...teď jen nevim,jak to bude vypadat.Mám docela strach.Nebo mám koupit jen 205...nejde mi o výšku,ale o to jak ta guma na tom bude vypadat...do šířky aby to nevypadalo jak kolo z motorky,porádíš?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec,objednal sem si kola 7/17...a na to chci pneu 215/45...teď jen nevim,jak to bude vypadat.Mám docela strach.Nebo mám koupit jen 205...nejde mi o výšku,ale o to jak ta guma na tom bude vypadat...do šířky aby to nevypadalo jak kolo z motorky,porádíš?

Na alu 7x17 bych gumu 215 nedal, 7" je málo. Ani bych si takovou úžovku hlinik nekoupil, škoda peněz. Když alu, tak 8x17 ET 35.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na alu 7x17 bych gumu 215 nedal, 7" je málo. Ani bych si takovou úžovku hlinik nekoupil, škoda peněz. Když alu, tak 8x17 ET 35.

Tak sem to hecl a zrušil objednávku...a objednal 8/17 ET 35... ;) a pneu 225/45...tak je to fobře???... lol Díky za radu...

Editováno: , autor: kovin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem to hecl a zrušil objednávku...a objednal 8/17 ET 35... ;) a pneu 225/45...tak je to fobře???... lol Díky za radu...

Určitě :palec2: Já jsem dnes hodil 225x45x17 na alu 8x17 ET 35. Mám ale snížený podvozek o 3cm tak jsem zvědavý jestli se nepotká pneu s podběhem. Až bude hezky udělám foto. :)

Editováno: , autor: Rocky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze aby som nakonec reagoval.. mal som 17'' 8' ET30 235/35 gumy. gumy trcali tak 3-4 centaky von z blatnikov takze aj keby som dal akekolvek uzsie pneu vzdy by boli von... a et32(2centy dnu zasadene) bude ten samej problem takze bez povytazeni lemov je tam nedas a duplom nie s "vysokymi penu (mysleno 225/45)" pneu pretoze budes skrtat... tot moja prakticka skusenost... no ved skusit

já mám 8,5x17 ET30 doteď sem měl gumu 215/40(se smížením cca55mm) a uplně bez problémů teď bude 215/45 a taky to určitě bude vpořádku ;) jde oto že se užší guma napne do A a je to vpohodě, neni to prostě otom cpát na osmičku ráfek gumu 235 a podobný salámy ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kovin napsal:
Tak sem to hecl a zrušil objednávku...a objednal 8/17 ET 35... ;) a pneu 225/45...tak je to fobře???... lol Díky za radu...

Udělal jsi dobře! Narychlo jsem našel vhodné foto, jak vypadá guma 215/45/17 na alu 8x17. Myslím že k tomu není potřeba komentář.

 

Editováno: , autor: Milan II
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, jo, to je super. Teda mě se to líbí. Ale pokud ještě má doma mladej alu 9x15 s obutou pneu 195/40, tak hodím fotos! Řeku vám, to je teda masakr. Já vím, to je už přeháňka... Límce lezou ven, jako by na nich ani guma nebyla.

no, já bych radši nějaký širší gumy, tyhle áčka se mi moc nelíbí :) ale sou nový, tak přece nebudu kvůli designu kupovat nový pneu :smich: ty fota by mě docela zajímaly, to musí bejt mazec :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, jezdím, však sem je cca před měsícem pořídil ;) zatím s nima mám dobrý zkušenosti, slyšel sem názory, že na mokru trochu ustřelujou, že sou tvrdý, ale zatím se mi to nestalo a to jezdím teď na mokru celkem často a dost často i svižně - však sem tě předjížděl cestou z Ostravského srázku :) jediný na co si nemůžu zvyknout, tak že sou trošku hlučunější, ale je to spíš přechodem ze 14tek na 17ky a hlavně to je subjektviní pocit.. celkový hodnocení po cca 2 tis. km je, že tyhle gumy sou mnohem lepší než Continental Conti Sport 2 co sem měl předtím, ale na 16kách... Jinak mám Falken FK-451 -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...