Přejít na obsah

Kontrolka ABS, MSR, EPC a elektroniky motoru


Pat

Doporučené příspěvky

Zdravím. Potřebuji poradit.

Mám Fabii 1.2 / 12V, r.v.2006 ve výbavě Elegance.

Občas se stane, že po zasunutí klíčku do zapalování a otočení do 1. polohy se na palubní desce rozsvítí místo signálek dobíjení, EPC a elektroniky motoru pouze signálka dobíjení a dále signálky ABS + MSR. Za tohoto stavu nelze spustit motor (startér točí motorem). Vypnutí a zapnutí zapalování v tomto okamžiku nepomůže.

Pokud nějakou dobu (1/2 až 3 minuty) počkám (klíček je stále v pozici zapnutého zapalování), pak se po nějaké době rozsvítí signálky EPC a elektroniky motoru, současně s tím je slyšet zvuk pravděpodobně palivového čerpadla (stejný zvuk, jako když otevřu dveře u řidiče při nastupování), signálky ABS + MSR svítí stále. Nyní již lze spustit motor, za jízdy ale stále svítí signálky ABS + MSR. Motor jede bez problémů. Pokud zastavím, vypnu motor a znovu zapnu zapalování, je již vše v pořádku, signálky ABS + MSR již nesvítí - OK. Tento stav se stává vlastně výhradně ráno, když poprvé sednu do auta.

Někdy se (také pouze ráno) stane, že po zapnutí zapalování je vše v pořádku, ale při nastartování se rozsvítí signálky ABS + MSR a po asi 2 sec. zhasnou. Motor jede supr. Dělá to již od léta, neměl jsem čas to řešit.

Nevíte někdo, čím by to mohlo být?

Auto je v záruce, jezdím s ním každý den. V servisu jsem s tím zatím nebyl.

:help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím. Potřebuji poradit.

Mám Fabii 1.2 / 12V, r.v.2006 ve výbavě Elegance.

Občas se stane, že po zasunutí klíčku do zapalování a otočení do 1. polohy se na palubní desce rozsvítí místo signálek dobíjení, EPC a elektroniky motoru pouze signálka dobíjení a dále signálky ABS + MSR. Za tohoto stavu nelze spustit motor (startér točí motorem). Vypnutí a zapnutí zapalování v tomto okamžiku nepomůže.

Pokud nějakou dobu (1/2 až 3 minuty) počkám (klíček je stále v pozici zapnutého zapalování), pak se po nějaké době rozsvítí signálky EPC a elektroniky motoru, současně s tím je slyšet zvuk pravděpodobně palivového čerpadla (stejný zvuk, jako když otevřu dveře u řidiče při nastupování), signálky ABS + MSR svítí stále. Nyní již lze spustit motor, za jízdy ale stále svítí signálky ABS + MSR. Motor jede bez problémů. Pokud zastavím, vypnu motor a znovu zapnu zapalování, je již vše v pořádku, signálky ABS + MSR již nesvítí - OK. Tento stav se stává vlastně výhradně ráno, když poprvé sednu do auta.

Někdy se (také pouze ráno) stane, že po zapnutí zapalování je vše v pořádku, ale při nastartování se rozsvítí signálky ABS + MSR a po asi 2 sec. zhasnou. Motor jede supr. Dělá to již od léta, neměl jsem čas to řešit.

Nevíte někdo, čím by to mohlo být?

Auto je v záruce, jezdím s ním každý den. V servisu jsem s tím zatím nebyl.

:help:

podstatné je to co píšeš nakonec - auto v záruce - takže co myslíš, jeď do servisu, jinak jezdit od léta s kontrolkou ABS :doh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podstatné je to co píšeš nakonec - auto v záruce - takže co myslíš, jeď do servisu, jinak jezdit od léta s kontrolkou ABS :doh

Jo, jasně, jenom jsem chtěl vědět, jestli se s tím někdo nesetkal.

Prohledával jsem fórum, ale podobnou závadu jsem nenašel.

V úterý jedu na roční prohlídku, tak se na to podívají.

Uvidíme podle VAGu.

Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me se obcas stava, ze nastartuju a rozsviti se tak na vterinu kontrolka ABS a hned zhasne. Mam rok stare auto, tak asi zajedu do servisu, ale aby to nahodou nebyla nejaka prkotina.

Přesně to mi dělá taky.

A celkem často.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravda je, ze ja tedka posledni dobou jezdim jen kratky trasy, tak 10-20 km. V zime moc na vylety nejezdim. Ta baterka by to mohla byt. Jake trasy jezdis ty?

Teď právě jezdím jen krátké trasy.

Bude to asi baterkou.

Problém je, že v servise se jim to nechce moc řešit, i když (nebo možná právě proto ?) je to v záruce. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem byl dnes v servisu, dal jsem jim popis i fotky.

VAG ukázal pouze podpětí v síti vozu, žádnou další závadu.

Že by to mělo souvislost - slabá baterka?

:feve:

tak si mal nastojit na premerani napatia ... aby si mal clear ...

vrat sa a at to zmeraju ASAP sak to mas zadara

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dneska jel trasu cca 200 km a uz se mi kontrolka ABS po startu nezapina. Takze by to mohlo byt potvrzeni teorie slabe baterie. Zvlaste v zime a pri kratkych trasach.

sice mám octu, ale taky mam problém s temi kontrolkami :feve: nekdy mam sto chuti ty kontrolky zrusit :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...
Vypadá to, že ta výměna relé pomohla.

Od té doby klid. -_-

Mam fabii rs a zacalo to delat taky. Tak jsem vymenil rele 109, prvni den po vymene OK. Dneska rano znovu problem. Pri zapnuti klicku se nerozsviti zhaveni, elek. motoru a zustane svitit asr.

Nevi nekdo kde dal hledat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...