Přejít na obsah

Zadné dvere


dann

Doporučené příspěvky

Na zadných dverách mi počas jazdy spadlo sklo asi o 5cm. Jasné že kľučka prestala fungovať.

Po prečítaní fóra som sa pustil do opravy(asi zlomená nejaká plastová p..a). Dal som dole klučku, krytky, tapacír. Odpojil som lanko ku kľučke aj tiahlo ku čudlíku na zatváranie dverí. Odskrutkoval som aj skrutky čo držia ten plechový výlisok, ktorý to všetko zakrýva ale neviem ho uplne odobrať. Niečo ho ešte drží. Viete mi poradiť ako ho dať preč aby som sa dostal ďalej? Okná nemajú elektrické sťahovanie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dann možno ti vypadlo sklo z držiakov Aj mne sa to už stalo, pozri na tom plechu sú hore také gumové záslepky vyber ich a cez tie otvory uvidíš či je okno v takých držiakoch.Ak môžeš okno zdvihnúť iba rukou tak to bude asi ono , nasad ho s5 a dotiahni!

Ten plech ti drží tiahlo na zámok ani sa to nesnaž vytiahnuť lebo potom si užiješ velmi zle sa to dáva naspäť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na zadných dverách mi počas jazdy spadlo sklo asi o 5cm. Jasné že kľučka prestala fungovať.

Po prečítaní fóra som sa pustil do opravy(asi zlomená nejaká plastová p..a). Dal som dole klučku, krytky, tapacír. Odpojil som lanko ku kľučke aj tiahlo ku čudlíku na zatváranie dverí. Odskrutkoval som aj skrutky čo držia ten plechový výlisok, ktorý to všetko zakrýva ale neviem ho uplne odobrať. Niečo ho ešte drží. Viete mi poradiť ako ho dať preč aby som sa dostal ďalej? Okná nemajú elektrické sťahovanie.

stahovačka (ten plech) se musí vyndat i se zámkem, také ti to může držet ještě na tom okně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes som sa pozrel na to okno. Po odoratí tapacíru som vypáčil v spodnej časti "stahovačky" taku čiernu gumenú krytku a stisol som okno dole. CHybal tam taký biely plastový kolík (valček), ktorý drží okno spolu stým mechanizmom čo chodí hore a dole keď používate okno. Bol spadnutý vo vnútri dverí. Zatisol som ho a okno už funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes som sa pozrel na to okno. Po odoratí tapacíru som vypáčil v spodnej časti "stahovačky" taku čiernu gumenú krytku a stisol som okno dole. CHybal tam taký biely plastový kolík (valček), ktorý drží okno spolu stým mechanizmom čo chodí hore a dole keď používate okno. Bol spadnutý vo vnútri dverí. Zatisol som ho a okno už funguje.

jj, tohle je častá závada oken. Podle mých zkušeností jakmile ten čudlík jednou vypadne, tak už padá furt. Řešením je asi koupit nový.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...