Přejít na obsah

Je cítit benzin


hawkehi

Doporučené příspěvky

Všechny zdravím, mám menší problém. V poslední době mi do interieru proniká "smrad" benzinu, teda hlavně,když zastavím na křižovatce nebo přijedu na parkovište nebo zpomalím třeba na cca 20km/h.Chci se tedy zeptat jsetli by s tímto nemohlo nějak souviset i škubání,které se objevuje například,když jedu 80/km a chci zrychlit tak tomu šlápnu a najednou to zaškube.Dělá to v jednom místě,přejde to a pak už to O.K.(Už jsem to popisoval i v jiném tématu).Když vyřadíme vahu vzduchu,škrtící klapku,prasklé hadičky od benzinu apd. napadlo mě jestli to nemůže tedy souviset nějak s přísunem paliva,(nějaké zavzdušnění,vstřikování?)
Párkrát jsem taky tankoval plnou nádrž-plnou myslím až po hrdlo !Četl jsem,že se to taky nemá,tak jsetli jsem něco nepohnojil.Díky všem

 

motor 1,8 T AGU

Editováno: , autor: hawkehi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechny zdravím, mám menší problém. V poslední době mi do interieru proniká "smrad" benzinu, teda hlavně,když zastavím na křižovatce nebo přijedu na parkovište nebo zpomalím třeba na cca 20km/h.Chci se tedy zeptat jsetli by s tímto nemohlo nějak souviset i škubání,které se objevuje například,když jedu 80/km a chci zrychlit tak tomu šlápnu a najednou to zaškube.Dělá to v jednom místě,přejde to a pak už to O.K.(Už jsem to popisoval i v jiném tématu).Když vyřadíme vahu vzduchu,škrtící klapku,prasklé hadičky od benzinu apd. napadlo mě jestli to nemůže tedy souviset nějak s přísunem paliva,(nějaké zavzdušnění,vstřikování?)

Párkrát jsem taky tankoval plnou nádrž-plnou myslím až po hrdlo !Četl jsem,že se to taky nemá,tak jsetli jsem něco nepohnojil.Díky všem

K tomu smradu v interieru. Může to souviset s tím přetankováním, ale nemělo by. Tím že si natankuješ benzín až po hrdlo se může stát že se ti dostane benzín až do hadičky odvětrání nádrže. Tedle systém mají benzíny, protože palivo se více odpařuje a nesmíš mít odvětrání do atmosféry. V motorovém prostoru se nachází nádobka s aktivním uhlím přes kterou se tento vzduch filtruje a přes ventil jde zpět do sání.

Když to přetankuješ nasákne uhlí benzínem a z aktivního uhlí je pak "pasivní" prostě tu nádobku zničíš.

Je to však těsný systém a nemělo by to pronikat do interiéru. Zkusil bych se podívat na tydle hadičky jestli je to všechno OK a nádobka jestli sama o sobě už nesmrdí.

3kubání je věc asi jiná ... ikdyž kdyby dostával moc znečištěného vzduchu a následně měl moc bohatou směs mohlo by to možná vadit ,ale to si nejsem jisty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu smradu v interieru. Může to souviset s tím přetankováním, ale nemělo by. Tím že si natankuješ benzín až po hrdlo se může stát že se ti dostane benzín až do hadičky odvětrání nádrže. Tedle systém mají benzíny, protože palivo se více odpařuje a nesmíš mít odvětrání do atmosféry. V motorovém prostoru se nachází nádobka s aktivním uhlím přes kterou se tento vzduch filtruje a přes ventil jde zpět do sání.

Když to přetankuješ nasákne uhlí benzínem a z aktivního uhlí je pak "pasivní" prostě tu nádobku zničíš.

Je to však těsný systém a nemělo by to pronikat do interiéru. Zkusil bych se podívat na tydle hadičky jestli je to všechno OK a nádobka jestli sama o sobě už nesmrdí.

3kubání je věc asi jiná ... ikdyž kdyby dostával moc znečištěného vzduchu a následně měl moc bohatou směs mohlo by to možná vadit ,ale to si nejsem jisty.

Díky, ty hadičky jsem včera všechny projel,ale fakt není vidět ani známka nějakého kapání.Kapotu jsem měl otevřenou a když jsem si přidával plyn a potom ho zase pustil tak ten benzin byl cítit hned,ale nedokážu lokalizovat přesně odkud to jde.Měl jsem v podezdření škrtící klapku,ale ta funguje dobře a nechce se mi do ní zybtečně vrtat,když otáčky klesjí jak mají.Trochu jsi mě nahlodal s tím aktivním uhlím.Možná,že by stálo zato ho nechat vyměnit.Dá se to zvládnout svépomocí,nebo je potřeba servis.Myslím jako jestli nedojde k nějakýmu zavzdušnění když ho oddělám apd.Máš představu kolik taková sranda stojí.Ještě jednou díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, ty hadičky jsem včera všechny projel,ale fakt není vidět ani známka nějakého kapání.Kapotu jsem měl otevřenou a když jsem si přidával plyn a potom ho zase pustil tak ten benzin byl cítit hned,ale nedokážu lokalizovat přesně odkud to jde.Měl jsem v podezdření škrtící klapku,ale ta funguje dobře a nechce se mi do ní zybtečně vrtat,když otáčky klesjí jak mají.Trochu jsi mě nahlodal s tím aktivním uhlím.Možná,že by stálo zato ho nechat vyměnit.Dá se to zvládnout svépomocí,nebo je potřeba servis.Myslím jako jestli nedojde k nějakýmu zavzdušnění když ho oddělám apd.Máš představu kolik taková sranda stojí.Ještě jednou díky.

O ceně představu vůbec nemám jen jelikož do motorů trochu dělám problém s nádobkou jsme řešili. Sice na novějších motorizacích ale podstata funkce je stejná. Koukni ještě na hadice co jdou od nádobky zpátky do motoru. A nejsem si jistý kde je tam ten elektromagneticky ventil co to ovládá. Uvidíš je to jen hrubý odhad ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Resim to same, co ty....

Auto obcas po ranu chcipa...po case pri plnym plynu zacne misty poskubavat....a posledni dobou je pri stani a bezicim motoru citit benzin (ale jakoby spatne spalenej), kdyz jsem cuchal k vyfuku, tak maximalne vlhkej, teplej kour...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Resil jsem stejny problem, smrad z benzinu v interieru pri stani na krizovatce. Po nejakem badani jesem prisel na to, ze to byla hadicka (cerna harmonika) odvetrani nadrze mezi elmg. ventilem na nadobce s aktivnim uhlim a kolinkem nasazenym na trubku odvetrani nadrze (bila barva vpravo na hrnci pro tlumic). Hadicka nebyla na prvni dva pohledy praskla, ale kdyz se vzala "do teplejch", bylo jasny, ze to ma zasebou. No a ten smrad je cejtit v aute, protoze nekratsi cestu uniku ma do filtru sani v meziprostoru pod steraci...

Trubku jsem ani novou nekupoval - chteji za ni celkem majlant, stacilo na ni 2x navliknout smrstovacku a je po smradech.

Bordel s plynem to muze delat, protoze si to pres trubku prisava falesnej vzduch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Resil jsem stejny problem, smrad z benzinu v interieru pri stani na krizovatce. Po nejakem badani jesem prisel na to, ze to byla hadicka (cerna harmonika) odvetrani nadrze mezi elmg. ventilem na nadobce s aktivnim uhlim a kolinkem nasazenym na trubku odvetrani nadrze (bila barva vpravo na hrnci pro tlumic). Hadicka nebyla na prvni dva pohledy praskla, ale kdyz se vzala "do teplejch", bylo jasny, ze to ma zasebou. No a ten smrad je cejtit v aute, protoze nekratsi cestu uniku ma do filtru sani v meziprostoru pod steraci...

Trubku jsem ani novou nekupoval - chteji za ni celkem majlant, stacilo na ni 2x navliknout smrstovacku a je po smradech.

Bordel s plynem to muze delat, protoze si to pres trubku prisava falesnej vzduch.

Dekuji za radu...mrknu na to...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Resil jsem stejny problem, smrad z benzinu v interieru pri stani na krizovatce. Po nejakem badani jesem prisel na to, ze to byla hadicka (cerna harmonika) odvetrani nadrze mezi elmg. ventilem na nadobce s aktivnim uhlim a kolinkem nasazenym na trubku odvetrani nadrze (bila barva vpravo na hrnci pro tlumic). Hadicka nebyla na prvni dva pohledy praskla, ale kdyz se vzala "do teplejch", bylo jasny, ze to ma zasebou. No a ten smrad je cejtit v aute, protoze nekratsi cestu uniku ma do filtru sani v meziprostoru pod steraci...

Trubku jsem ani novou nekupoval - chteji za ni celkem majlant, stacilo na ni 2x navliknout smrstovacku a je po smradech.

Bordel s plynem to muze delat, protoze si to pres trubku prisava falesnej vzduch.

Tak mi to nedalo a včera jsem se šel podívat znovu na všechny ty hadičky a zaměřil jsem se na tu "černou harmoniku" od toho filtru jak o ní píšeš. Na první pohled vůbec nic,ale jen jsem ji nadzvedl a otočil BINGO - prasklina jak kráááva ! Jako první pomoc jsem zatím použil jen izolepu,ale už se sháním po nové nebo po nějakém lepším alternativním řešení-třeba i tu smršťovačku. Takže mockrát děkuji za super diagnostiku ! :)

Editováno: , autor: hawkehi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mit o nedalo a včera jsem se šel podívat znovu na všechny ta hadičky a zaměřil jsem se na tu "černou harmoniku" od toho filtru jak o ní píšeš. Na první pohled vůbec nic,ale jen jsem ji nadzvedl a otočil BINGO - prasklina jak kráááva ! jako první pomoc jsem zatím použil jen izolepu,ale už se sháním po nové nebo po nějakém lepším alternativním řešení-třeba i tu smršťovačku. Takže mockrát děkuji za super diagnozu ! :)

Ja jsem pouzil normalni benzinovou gumovou hadicku a dve pasky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Zdravim Vas hosi.Mam maly problem,teda aspon si to myslim.Vlastnim octaviu 1 rv 1998 s motorom 1.8t benzin.Uz skor som citil smrad benzinu v aute,ale bolo to celkom v pohode.No ked som ho dnes garazoval celu noc,tak smrdi cela garaz za benzinom.Je to podla vas normalne?Rucicka palivomera nejako vyrazne neklesa a ani auto vela nezerie,no je mozne ze o nieco viac ako ukazuje na pc,pritom ziadne skvrny pod autom neostavaju.Prosim,nema niekto podobnu skusenost a prosim poradte mi co mam prezriet ako prve okrem nadrze.Pri najhorsom skocim do servisu,ale este skusam tuto moznost.Vdaka.Majte sa! :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no caute,mam deravu nadrz,takze zhanam novu,alebo lepsie povedane pouzitu,zvarat sa to zevraj neoplati,mam nieco vyhliadnute tak idem na to mrknut,este by ste mi mohli povedat ci su nadrze vsetkych benzinovych octavii rovnake a ci nebude vadit ze ja mam 1998 a idem po nadrz z 2002,myslim si ze by to malo byt to iste,no rad privitam vas nazor.vdaka.majte sa!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...