Přejít na obsah

Bubny - samostavy


lukky

Doporučené příspěvky

Zdravim,

po divnych zvucich, vydavanych zadni napravou jsem rozebral zadni brzdy - bubny. Povolil samostavy a bubny vyndal. Vse bylo ok (zvuky vydavala orezla cast bubnu o kryci plech). Na stycne plochy samostavu jsem striknul olej, aby nezatuhly. Zkousel jsem sroubovakem je nastavovat a v poho. Prasatka chodi take bez problemu. Kdyz jsem vse zadelal zpet, tak jsem parkrat seslapl brzdovy pedal a nechteji se nastavit, porad mam dlouhy krok A skoro to nebrzdi... Nevim co s tim delat. Rucni brzda ma ted strasne dlouhy krok a moc nebrzdi.Ted nevim, jestli mam delsi dobu jezdit a cekat, zda to sedne. Zatim jsem najel cca deset km a nic se nezlepsilo, snad tisickrat jsem pumpoval s pedalem a nic. Kdyz seslapnu pedal, tak kolo brzdi, ale krok dlouhy... Tak nevim, jestli mam rozhodit pakny a vse jednotlive rozhybat?...

Diky za rady

Editováno: , autor: lukky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viděl bych to na to, že si to asi trochu špatně složil, ten samostav se nastaví po prvním pořádném sešlápnutí brzdy a pokud si dobře pamatuji, tak to bylo i docela dobře slyšet. :)

Jinak ještě napíšu, že na brzdy bych nikam olej nedával, já požívám měděnou pastu - http://oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=540 a ta je fakt super. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník


Co chces slyset ? tam to neni jako zoubky u fava - tady je kolicek ktery se pri stale zasouva, tedy vymezuje stav paken od bubnu na snad ani ne 1 mm. Prohlidni si poradne jak vypada samostav, jak funguje - ze ho stale dolu tlaci pruzina a pod. - musis pochopit mechanismus - po sestaveni si to sedna asi takto -teda pokud to mas v poradku:
zatahni rucni brzdu a slapni na pedal brzdy, muzes udelat i toto obracene icon_


sipka samostav

post-3876-1209844307_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co chces slyset ? tam to neni jako zoubky u fava - tady je kolicek ktery se pri stale zasouva, tedy vymezuje stav paken od bubnu na snad ani ne 1 mm. Prohlidni si poradne jak vypada samostav, jak funguje - ze ho stale dolu tlaci pruzina a pod. - musis pochopit mechanismus - po sestaveni si to sedna asi takto -teda pokud to mas v poradku:
zatahni rucni brzdu a slapni na pedal brzdy, muzes udelat i toto obracene

Já nic slyšet nechci, ani jsem se na nic neptal. unsure.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...

Zdravím po opravách v super servisu kde se brzdy dělaj na 4 reklamační opravy aby to tak trošku brzdilo mě vyhodily s STK kvůli házivosti brzd a nevešel jsem se ani do tolerance 10% která je povolená mám tam40% dá se to seřítit nastavením samostavu.Tomu umělci už se mi to dávat nechce a jiný servis tu moc není nebo toho maj moc a nebo v tom horším případě okrádaj lidi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak mi to nedalo a rozebral jsem buben na kole co nebrzdí a málem mě ranila mrtvice když sem viděl to krasné postavení paken od brzdového válečku jedna nasazená a totál sjetá v dolní části druhá úplně mimo no a pak to má brzdit to by mě oprsavdu zajímalo co teď stím a to naposled měnil v listopadu zadní štít to na to nevypadá to tam dal zas ten sterý akorát ho snad jen očistil a nastříkal.ten byl křivej tak to padalo tohle je to samé.

Asi takové umělce zastřelit mě nic jinýho nenapadá na co sáhne to skurví.

Je tu někdo ze Strakonicka ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...