Přejít na obsah

Motor 1.4 16V 63 kW


biliv

Doporučené příspěvky

Já jsem si teda celou dobu naivně myslel, že pokud je auto v servisu na víc dní a jedná se o chybu výrobce, tak že je půjčení

auta zdarma, jako s tím má zkušenosti Misubaro a řeší se to nějak přes ŠA, ale jak to vypadá, tak je to asi interní záležitost každého servisu.

Editováno: , autor: mambo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Náhradné vozidlo počas opravy nepojazdného vozidla v záruke vždy prepláca výrobca, resp. importér - do 2 dní je to automaticky, nad 2 dni je nutné vyžiadať si "povolenie". Nestretol som sa s tým, že by za NV počas opravy auta v záruke zákazník niečo platil!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opět se hlásím s pokračováním mého seriálu : :smich:

auto navezeno ve čtvrtek - vynechaval 1 valec

čt-pa : už víte :)

Pátek : 16:00 telefonát - bohužel auto se nám nepodařilo dát dohromady , bude muset zůstat další den = pondělí

17:45 telefonát - bohužel pravděpodobně je to zapřičiněno špatným palivem ( nejde na záruku ), šel sem do kolen , když mi začali popisovat co vše se bude muset dělat po vyčistění, rozbory atd... atd... šel sem dokolen , nejen že to budu platit ale ještě se dohadovat s benzinkou že to je jejich vina - vikend v hajzlu / nalada na hovno :)

18:45 - telefon : tak s radosti vam oznamujeme ze jde pravdepodobne o vadne vstrikovani / úleva .. oddychnul sem si - následně rozhořčení ( co myslíte, že bylo první co sem mu řekl když jsem auto dovez , že si myslim že je to vstřikování / ne že bych byl mechanik - ale co jsem se tu dočetl, byl to častý problém )

=> dnes objedvávají díly zítra snad konečně auto bude.

případnééé pokračovááníí budu zveřejňovat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

U mňa sa po 7 000km začal prebúdzať.

Nie som odborník, ale podľa mňa záleží zábeh aj od denného nájazdu a od podmienok v ktorých sa jazdí. Napríklad u mňa zabiehal otec auto. Denný nájazd má okolo 250km a jazdí 60% mimo mesto, 30% mesto a zvyšok diaľnice. Takže asi aj toto veľa zohráva...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mýho auta mám pocit, že se to dělo tak nějak pozvolna. Nezdá se mi, že by v určité fázi začalo auto výrazně líp jet, pokud

neberu v úvahu přibližně prvních 2000 km, kdy to nebyla žádná sláva, co se týče vyšších otáček. Postupně se to začalo

zlepšovat. Běžně se pohybuju od 2500 do 4000 ot. Nad 5000 ot. už se motoru tolik nechce a pod 2000 ot. taky raději nejezdim.

Ještě k takovému znatelnému zlepšení motoru došlo mezi 18000 a 20000 km a to se týká hlavně udržení rychlosti 130 km/h

při stoupání na dálnici na 5 ku, hlavně při obsazení např. 3 osobami. Rychlosti nad a pod problém nebyly, ale těch 130 byl

problém. V současné době pozoruju výrazné zlepšení. Pokud jezdím delší dobu kratší vzdálenosti a motor moc nevytáčim, tak

jakoby trochu zleniví, ale po delší trase a když motor trochu protáhnu, tak se jeho pružnost zase výrazně zlepší. Hlučnost se

trochu více snížila hlavně ze začátku a potom spíš postupně, ale mohl by být klidně i tišší, hlavně ve vyšších ot. je dost slyšet.

Už se to tu psalo, že to u každého motoru trvá trochu jinak, než si sedne. V servisu mi říkali, že to někdy trvá i 15000

nebo 20000 km než si pořádně sedne.

Editováno: , autor: mambo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj všem. Při startování se mi někdy míň, někdy víc zatřese celý auto, je to jenom ta chvlka, než naskočí motor. Přijde

mi to tak trochu jako nafťák. Moc se mi to nezdá. Máte s tím někdo zkušenost nebo je to normální, ale mám pocit, že bude

asi někde chyba. Ono se ani nedá říct, že se třese auto, ale jsou dost cítit vibrace od motoru.

Editováno: , autor: mambo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...