Přejít na obsah

solární panel


vick

Doporučené příspěvky

Zdar chlapi.Čekám na Váš názor.Jak je to se solárním panelem ve střešním okně?Dá se to dokoupit nebo dodělat?Asi to bude drahé co?Slyšel jsem že to jde napojit na klimatronic a díky tomu dodržovat v autě chlad když stojí.Že by to prostě mělo nahradit webasto.Co vy na to?Znáte někdo podrobnosti?Složitost montáže,cena atd?

Díky za tipy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar chlapi.Čekám na Váš názor.Jak je to se solárním panelem ve střešním okně?Dá se to dokoupit nebo dodělat?Asi to bude drahé co?Slyšel jsem že to jde napojit na klimatronic a díky tomu dodržovat v autě chlad když stojí.Že by to prostě mělo nahradit webasto.Co vy na to?Znáte někdo podrobnosti?Složitost montáže,cena atd?

Díky za tipy

http://www.aukro.cz/item373229798_superb_e...larni_sibr.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

climatronik urcite s timto nema nic spolecného. jelikoz pro topení se bere teplo od motoru a na chlazení tam je kompresor a ten bez motoru nejede. musela by tam byt asi velka uprava. Vidim spise vyuziti na nezavisle topeni ci nejakou chladnicku ci tak podobne. Leda ze by jsi chtel pouzit peltierovy jev a vyuzit neco podobného :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

climatronik urcite s timto nema nic spolecného. jelikoz pro topení se bere teplo od motoru a na chlazení tam je kompresor a ten bez motoru nejede. musela by tam byt asi velka uprava. Vidim spise vyuziti na nezavisle topeni ci nejakou chladnicku ci tak podobne. Leda ze by jsi chtel pouzit peltierovy jev a vyuzit neco podobného :)

a tam není jedna vrtule elektrická?Je jasné že nemůžu v autě mít teplotu jakou si zamanu ale psalo se někde že díky tomu může být teplota v autě až o 20 stupňů nižší což se v letních měsících hodí.A jednalo se o solární panel a jednalo se o superba.

Pokud bych to tam měl mít jen skrz ledničky tak to samozřejmě kašlu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Čistě teoreticky: Ten panel dodává energii do ventilátorů nepřetržitě pokud je venku světlo určité intezity, tzn. že teoreticky ložiska ventilátoru jsou namáhana cca 12- 14 hodin denně při venkovním stání plus případné hodiny provozu auta ve tmě(jízda).Takže jsem opravdu zvědav,kdy mi začne ventilator popískávat a dělat brikule dík opotřebeným ložiskům....vypnout to na 99% nejde, to už bych na to přišel....takže to berte jako návrh k debatě.... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čistě teoreticky: Ten panel dodává energii do ventilátorů nepřetržitě pokud je venku světlo určité intezity, tzn. že teoreticky ložiska ventilátoru jsou namáhana cca 12- 14 hodin denně při venkovním stání plus případné hodiny provozu auta ve tmě(jízda).Takže jsem opravdu zvědav,kdy mi začne ventilator popískávat a dělat brikule dík opotřebeným ložiskům....vypnout to na 99% nejde, to už bych na to přišel....takže to berte jako návrh k debatě.... ;)

ty nejedeš na sraz?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naplno určitě nepojede, ale i tak pokazdy když přijdu do auta, tak se trochu točí skoro vždy.....no jen jsem to nadhodil k debatě, protože to je k zamyšlení, já osobně myslím, že to je pěkná věc ale nedoladěná, vypnout by to mělo jít-třeba v zimě je někdy pěkně ostré světlo pro solár akorát, ale aby to vevnotř honilo mráz asi potřeba není:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Mam to v superbu 1,9tdi elegance 96KW r04.Barvu mam tmave cervenou.Ve slunecnych dnech od jara do podzimu to pomaha na snizeni teploty opravdu vyrazne.

Tmave auto bych uz bez toho nechtel.

Nevyhoda je v zime,vyhrate auto se po vypnuti motoru vyvetra za chvili,kdyz jen trochu prosvita slunce.(Ten panel je citlivy,staci mu opravdu malo)

Vyresilo by to nejake vypinani teto funkce.

Jako dalsi mozna nevyhoda je prave proto opotrebeni ventilatoru(nad kaslikem spolujezdce),kdyz to porad bezi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...