Přejít na obsah

18T zlenivěla v nízkých otáčkách


thomas136

Doporučené příspěvky

V chladnu a zimě ti jezdí na 100%

Je to čipnutý .... když je zaplá klima tak je strašně znát, musím tomu dost nakládat, aby se to rozhýbalo.

Když se svezu v jiném autě, bez čipu, tak to reaguje lépe na plyn a klimu prakticky necítím.

Prostě sed mi zdá, že to nejede odspodu tak jak by mělo. Max rychlost je v pohodě, zrychlování ve vyšších otáčkách se mi takém zdá být OK.

Vag ukazuje že je vše OK....

Písněte mi, jak mám vyzkoušet váhu a lambdu (nalogovat)

Díky T.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vahu urob cez vag..spoj sa s motorom 01-potom podskupina 002 a v poslednom poli ti ukazuje udaj xxx g...motor musi mat aspon 85 stupnou,ist na volnobeh...hodnota xxx ma byt podla typu motora..na agu ma byt medzi 2-4...to je postup pre motor agu..

Děkuji, motor je agu.

..konečně se někdo ozval..............

Prosím ještě jak se dělá ta lambda????

Děkuji T.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ta lambda sa da skontrolovat voltmetrom..vidi sa mi ze na agu cez vag skontrolovat neide..ale nie som si isty..

- ak pripojime Voltmeter na svorky od lamda sondy a meraci pristrjo ukazuje napatie v rozpati cca minus 1 Volt az cca plus 1 volt , pri volnobehu , pridani plynu alebo pri zvysenych otackach je Lamda sonda OK

- jednoducho napatie na svorkach sondy nesmie byt stabilne musi sa menit to je znak ze lamda sonda pracuje a hlavne reguluje a dava spravne signaly riadiacej jednotke motora.

- plati pre akykolvek motor s lamdou pred katalyzatorom.

je to navod z slovenskeho skoda fora...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tom bych to neviděl taky to pocituju že jak je teplo tak neni auto tak živý a to čip nemám a co čidlo teploty nasávanýho vzduchu co je za klapkou na sání to by to nemohlo dělat ;)

tak je mozny, ze kdyz je velky teplo tak se ten vzduch tak neochladi ... preplnovani = zvyseni hustoty tj. snizeni teploty a zvyseni tlaku .... tak mozna neni uplne ok chladic stlaceneho vzduchu ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zatím jsem zjistil, že mát dost zasraný vstřiky............... s něčím podobným jsem se setkal na fabuli 1.4 MPI, nechtěla tahat a nechtěla, tak jsem je vyndal a nechal pěkně vymáčet, až byly jak nové a ejhle autíčko akceleruje jak splašenééééé.

Ty spodky byly úplně černé a dírky nebyly pod vrstvou karbonu ani vidět. Typoval bych to, že to všema dirkama nestříkalo, nebo jen slabě.

Toť můj prozatimní poznatek....uvidíme dále, až bude zase horko.

T.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Cooler som cistil, vylial som z neho asi 2 dcl oleja a spol... 3 krat vymyl acetonom az kym nesiel pekne cisty...

Ak si toto chovanie spozoroval po cipe, tak by som videl problem tam. Mapa je asi spravena do vysokych otaciek... ASI

Ak ti to stratilo spodok len tak zo dna na den tak by som hladal nejaku netesnost. Podtlak, spatne ventilky, odvetrania atd....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no když je venku horko tak se nechaldí intercooler tak dobře jako když je zima a nasavací vzduch má vyší teplotu a motor tak dobře nezrychluje jako když je nasávací vzduch chladnější

někde jsem četl že 1 stupeň chladnější nasávací vzduch je až 2 koně víc, proto se dávají veliké intercoolery

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hej to je pravda. Zle vychladeny vzduch od turba a horuci vzduch nasavany cez filter citelne znizuje vykon a pruznost auta. Najma v mestskom provoze.

Len je tazko sudit podla napisaneho o aku stratu vykonu ide. Ci len nepatrnu ale citelnu stratu, alebo znacnu stratu tahu....

Chladnejsi a idealne trosku vlhky vzduch /v noci/ je super pre motor a je to citit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...