Přejít na obsah

Octavia III


gigi

Doporučené příspěvky

SunSafe skla - kvoli hluku ano, ale kvoli stresnemu oknu... to mi pripada ako oxymoron :)

Urcite to není protimluv (tedy oxymoron), to atraktivni stresni panoramaticke okno bohuzel ale vždy zpusobi vetsi ohrivani interieru (pokud nebude dále vybaveno napr. automat. zajizdenim slun. clony při necinnosti auta, nebo fotovoltaicky pohanenym vetranim), takze pokud mohu dále omezit ohrivani interieru napr,. pomoci SunSafe skel (a ta to umi velmi, velmi ucinne!), tak to samozrejme každý privita, a ma to samozrejme také svou logiku.

Ale chápu, ze nemas pravdepodobne s temito skly zadne dlouhodobe osobní zkusenosti, takze se omluva prijima :)

Jinak, zajimave a neotrele vypada barva Denim Blue, uz jste ji někdo videl ?

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Urcite to není protimluv (tedy oxymoron), to atraktivni stresni panoramaticke okno bohuzel ale vždy zpusobi vetsi ohrivani interieru (pokud nebude dále vybaveno napr. automat. zajizdenim slun. clony při necinnosti auta, nebo fotovoltaicky pohanenym vetranim), takze pokud mohu dále omezit ohrivani interieru napr,. pomoci SunSafe skel (a ta to umi velmi, velmi ucinne!), tak to samozrejme každý privita, a ma to samozrejme také svou logiku.

Ale chápu, ze nemas pravdepodobne s temito skly zadne dlouhodobe osobní zkusenosti, takze se omluva prijima :)

Jinak, zajimave a neotrele vypada barva Denim Blue, uz jste ji někdo videl ?

Ale ano je to oxymoron, jesny logicky spor je v tom, ze prehrievanie presklenej strechy sa snazis eliminovat SunSafe oknami.

Takze omluva se nekona ;)

Editováno: , autor: Cjoctavian
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

omicron: modrá Denim je už na Rapidu a nově také na Fabii

Docela se rozjeli s paletou, je tam celkem 17 barev a dokonce rozšířili i Uni barvy o šedou. Většinou mají nové modely dvě tři nové barvy. Ale je pravda, že stará Octavia na to byla s paletou bídně.

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hnědá celkově chyběla v nabídce. Nějakou dobu byla u Octavie I, pak až relativně nedávno dostal hnědou Mato Yeti s Roomsterem. Teď je skoro u každé značky, často rovnou jako katalogová barva.

Su zvědavý na rozdíl oproti hnědé magnetické.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale ano je to oxymoron, jesny logicky spor je v tom, ze prehrievanie presklenej strechy sa snazis eliminovat SunSafe oknami.

Takze omluva se nekona ;)

Ale jeste jednou me tedy logicky vysvetli, proc by mel byt logicky rozpor (a dle Tebe oxymoron) v tom, ze by jsem chtel eliminovat prehrivani interieru panoramatickou strechou s pouzitim ostatnich skel, ktere maji nizsi propustnost pro IR a UV zareni - ve vysledku se tim prehrivani zmensi, nez pri pouziti beznych skel. Pano strecha je dana (tady nic nezmenim), a mam moznost volby dalsich skel (tady mohu menit). Zadny logicky rozpor ci spor....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mc2uba: jen jedna věc - i OII měla možnost připlatit si za dřevo a alcantaru ;)

bojler:

a) A když to vezmeš z druhé strany - nabídne ti Octavia takové pohodlí a ticho, jako např. Citrón C4? Neber teď v potaz, že je pro tebe Citrón určitě, stejně jako pro mnoho lidí (vč. mě) uhoupaný kačer. Někdo hledá pohodlí a ticho a na jízdních vlastnostech mu nesejde. Právě tak, jak shazuješ ostatní konkurenční značky za jízdní vlastnosti, já mohl shodit Škodovku za hlučnost v interiéru a příliš tvrdý podvozek. Co se designu týče, Hyundai se mi například nelíbí, no na druhou stranu si nad designem lámali hlavu déle, než v případě až na detaily stále stejně vypadajících Škodovek. Někomu se tak možná design Hyundaie, apod., líbí. Nikde žádné +, ani -, pouze otázka preferencí..

b ) Kdo mluvil o podprůměru? Škodovka je naopak zcela průměrná. Já právě apeluji na onu cenu, která je nadprůměrná a to neopodstatněně

c) Pokud hmotnost opravdu klesá, zde ti dávám za pravdu - to mi nebylo známo. Zde nemohu kritizovat pouze Škodovku, downsizing je bohužel všude, protože EU se zbláznila

d) Lituj si, koho uznáš za vhodné, já osobně preferuji značku auta, která mi za mé peníze nabídne dostatečnou výbavu, pohledný design a určitou prestiž (a to nejen v případě auta, ale také hodinek, mobilu, či čehokoli), aby bylo vidět, že to auto stálo milion. ne jako v případě vyšperkované Octavie, kterou každý odhadne tak na 400 tisíc. Tady jaksi nejde o to, něco si dokazovat. Tady jde o přímou úměru mezi tím, co zaplatím a tím, co za své peníze dostanu. V případě Škodovky jsou ceny značně nadsazené a to ve všech ohledech.

.. Toť asi tak na závěr dne vše, více se k tomuto tématu nehodlám vyjadřovat. Někdo má osobní, nenásilný názor a pouze se baví na fóru, někdo to zde očividně příliš prožívá (zjevní milovníci značky a spíše subjektivní, než-li objektivní názory). Toto téma (a netvrdím, že jsem v tom třeba já nevinně) mi v posledních týdnech připomíná spíše bitevní pole - jeden mele přes druhého :kol-32:

Seděl jsi někdy v té C4ce? A nebo otevřel-zavřel dveře? Si asi děláš ko.y, že je to "lepší" než OIII ve které jsi s velkou pravděpodobností nejel. Kolegyně C4ku má a je to poslední za co bych vyhodil peníze.

A Hjundééé je "prestiž"? Jako na firemní auto bych nenalepil ani samolepku "CZ".

Stejně tak jsem prolezl Hjundééé Coupé a to je šrot jako prase a při představě že to stojí cca mega se mi zatmělo před očima.

Ostaní toho extrémně navíc nenabízí při reálném porovnání. Viz ta moje bedna vs.Venga/H ix20 +- nasteno... a OII jsem za mega ani na konfigurátoru nenapráskal.....

Editováno: , autor: Jakub Nabel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...