Přejít na obsah

Nefunkcna Lambda sonda - vydrzi auto este cca. 1500 km?


pmajco

Doporučené příspěvky

Prepalil sa mi pripodny kablik z lambda sondy o vyfuk - VAG hlasi problem s lambda sondou!!!

Vydrzi auto este cestu do Chorvatska a spet aj so zlou lambda sondou - uz som dohodnuty, ze hned po dovolenke (cca. 1400 km) dame novu lambda sondu, klinovy remen a vymenu oleja (vlastne celu servisnu prehliadku pri 110.000 KM).

Casovo mi ta vymena pred odchodom na dovolenku nevychadza - kym sa objedna presny typ sondy, atd.

(zacina dovolenkova sezona - servisy plne!!!)

CO SA MOZE STAT S AUTOM, AK NEJAKE 2 TYZDNE ESTE BUDEM JAZDIT S NEFUNKCNOU LAMBDOU?

a) znici sa za tu chvilu katalyzator?

2) poskodi sa motor/riadiaca jednotka?

c) bude vyssia spotreba? (zatial to neregistrujem)

d) moze elektronika motora prepnut na nudzovy rezim (obmedzit vykon a rychlost na napr. max 80 km/h)?

e) nieco ine?

Len doplnam, ze keby som nesiel na emisnu kontrolu, tak nemam ani tusenia, ze nieco nie je v poriadku.

Ani neviem, kedy sa mi tie privodne kabliky lambdy o ten vyfuk mohli prepalit - cez VAG sa neda zistit datum vzniku.

Mozno takto jazdim tyzden, mozno uz aj pol roka! (pred pol rokom som auto kupil od kolegu)

Ale ak tu hrozi velke riziko, ze sa mi kvoli tej sonde nieco dose... , tak skusime nieco urychlene vyriesit s tou vymenou.

Je mi jasne, ze to vymenit treba, len sa pytam, ci sa ta vymena da posunut o cca. 2 tyzdne a prejst v takomto stave s autom tych 1400-1500 km (neplanujem trhat asfalt - kludna jazda po dialniciach).

PS: skusali sme zaizolovat tie prepalene privodne kabliky zo sondy, ale po vymazani zavad cez VAG sa tam tato zavada stale objavuje!!!

Priznam sa - od automechanika mam strasne daleko - preto uvitam kazdu dobre mienenu radu.

:)

Tesim sa na Vase rychle odpovede - toto forum mi uz zopar krat pomohlo!

Vdaka.

Peter

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ŘJ dokáže fungovat i bez signálu lamba sondy, zvýší se spotřeba a nejde regulace, který drát se ti přepálil? Hlavně musí zůstat v pořádku černý drát na něm je signál, šedý je kostra, pokud jsou nefunkční ty dva bílé tak to zas nevadí to je jen vyhřívání sondy, bude jí to trvat déle než se ohřeje od výfukových plynů ale bude fungovat, takže černý drát ať je v pořádku a poede to... i když -nová je nová..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som ten prepaleny kablik ani poriadne nevidel - kamos nemal vela casu - na ten prepaleny kabel prisiel pri vizualnej obhliadke poza motor.

Mam to k nemu asi 30 km, tak mozno cez vikend.

Nemal vela casu - nehral sa s tym prepalenym kablom - iba to zaizoloval a skusil prebehnut cez VAG (predtym vymazal zavady)

Hlaska o vadnej lambde sa tam objavila znova a uz nebol cas to riesit...

:-(

Takze mozem risknut tu dovolenku aj s tou vadnou sondou (nerad by som si tu dovcu skomplikoval problemami s autom!!)

Inak - ten kamos je skor automechanik na dieslove motory, v benzinovych nie je celkom doma!

Ziskal som nejake informacie - ked bude trocha casu, skusim sa na to pozriet sam.

Ale na parkovisku pred panelakom toho vela nezmajstrujem...

:-(

KAREL - diki moc - keby Ta este volaco ohladne tej lambda sondy napadlo, napis.

:-)

Peter

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No řeknu ti to asi takhle. Předchozí auto Octavia 1.8 20V 92kW. Bez lambdy jsem najezdil nějakých 80tis a úplně v pohodě. Spotřeba neprosto bez problémů. Nešla ani nahoru, ani dolů. A výkon to samé. Pořád to házelo špatný signál lambda, tak jsem ji natvrdo odpojil a bylo po problému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...