Přejít na obsah

Parkuji jako prase


zabiak

Doporučené příspěvky

Ozi Toretto-Hele když taky tak hezky parkuješ koukal jsi se pořádně na ten obrázek? Co ten ZÁKAZ ZASTAVENÍ a pravidla o silničním provozu co,neznáš? Tak si je přečti,pak nezaparkuhješ blíž než 5m od křižovatky.Asi ti ještě nedali botičku nebo neodtáhli auto.Pak si dáš majzla.:aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jako nevim odkud je ta fotka, ale treba v Krci je tohle naprosto bezneten zakaz zastaveni, sorry, ale znacky plati pokud jsou umisteny od komunikace vpravo (s vyjimkou jednosmerky, nebo prenosneho dopravniho znaceni, nebo v pripade viceproduchy komunikaci) takze ta znacka je pravdepodobne jen pootocena a plati od toho mista dal...aspon takhle by to melo byt vykladane, dalsi vec je to parkovani 5 metru od krizovatky, to bych treba v centru neudelal ale vecer kdyz nahodou clovek prijede k baraku nekdy pozde a nejni jinde misto, tak se ti na dalsi hledani nekde daleko klidne vykaslu a hodim to s naprostym klidem takhle - mimo jine i proto ze vim, ze to nikdo nebude resit.ja treba tedko bydlim v letnanech, to je to same jak Krc a bydlim v ulici kde kdyz prijizdim je po leve strane je kolme parkovani a vpravo zakaz zastaveni. vzhledem k tomu ze tu nikde nejsou mista a aut je tu hodne, tak to proste nikdo neresi, parkuje se pred vchodama pres zlutou caru, ale tak aby si neblokoval garaze. policajti tu projizdeji pravidelne a je jim to naprosto jedno, dokud se da projet neresi to...co jsem tak mel moznost pozorovat tak je to skoro vsude stejne - myslim prazske sidliste, kde je mrte panelaku a tim i auta naprosto stejne to fungovalo v budejcich na maji, kdyz jsem tam bydlel, tam to dokonce bylo tak vyhroceny, ze se auta nechavali odbrzdeny a bez kvaltu a vecer kdyz clovek prijel hodne pozde a nebylo misto, tak sis postrcil pet aut z jedny strany a pet z druhy strany a zaparkoval.btw acek: bydlel si treba nekdy na sidlisti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tak to je stejne jako u nas na parkingu. Taky vsade zakaz ale policajti projdou a neresi to,protoze to vidi jak to tam vypada. A korat semo tamo mam problem se sluzebni dodavkou,to kdyz nekdo uz fakt nechytne fleka tak na me od zlosti zavola cajty a pak mam papir za oknem.... :angry: ale neresim,protoze mam na mestske znameho lol . To ale neznamena ze toho zneuzivam. Mam to vylozene na to ze fakt u baraku nechytnu fleka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do králíkárny mě nikdo nedostane a bohatě mi stačí když dělám občas na nějakým sídlišti a nejde tam zajet náklaďákem to by mě z toho vždycky mohlo jebnout.Jak tam parkujete.A co když ti bude hořet ve vchodě a pojedou tam hasiči a jak ty maj přes ty nádherně zaparkovaný auta zajet?To musíte každej zajet až ke vchodu?Fakt nechápu jak někdo a někde dokáže zaparkovat naprosto bezohledně vůči jinejm jen pro svoje pohodlí.Občas by stačilo použít to co má každej na krku a zapřemejšlet.Jen je velká škoda že za tohle nejsou body asi by to dost pomohlo.:smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

He he dokonce v OV-Porube nad Vltavou to maji zarizeny tak,ze se tam stoji kolmo k chodniku a muzes se postavit pred ne ale nesmis tam dat kvalt... kdyz nekdo potrebuje,tak te posoupne a vyjede. Normalne jsem tomu neveril,ale fak to tam tak funguje. Ale beda Ti kdyz tam nechas rychlost,nebo rucku... tak ti bez milosti vypusti kola a je to :palec2: Je videt ze vse je o lidech a v lidech kdyz se umi domluvit....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nevim, ale kdyz horelo minuly tyden ve vchode vedle tak se tam hasici dostali vpoho, nakladak mezi autama projede, siroke je to tu dost a kdyz najizdeli k baraku, tak najeli pred garaze a bylo, zadnej problem...

a nejde o to ze si chces zaparkovat primo pred vchodem, ale tady proste nejni jina moznost zaparkovat, ani v okoklnich ulicich, je tu odhadem tak 150 mist, ale asi tak 18 vchodu do 4 patrovejch baraku a v kazdem patre mas tri byty, kdyz to vezmes krat krat, tak je to 216 bytu a to tu v prumeru je rozhodne vic aut nez jedno na byt...

a proste tady nikde nejni moznost kam to dat, takze co udelas s vlastnim autem? nechas v centru a dojedes mhdckem? bleh.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ozi - jenže tohle je v křižovatce - jedna ulice jde rovnoběžně s barákem skoro přesně kolmo k tomu červenýmu oplu (na fotce zprava doleva) - a z ní odbočuje jednosměrka, ve který ten opel stojí v protisměru - a přímo pod značkou "Zákaz zastavení"!!!! Ta jednosměrka obchází nejdřív ta auta stojící napříč u horního okraje snímku a pak pokračuje dál směrem doleva... - a na sídlištích bydlím 30 let, tak si parkování na nich asi vůbec nedokážu představit... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ekkar - to parkovani na sidlisti nebylo mireno proti tobe, ale byl to konkretni dotaz na aceka

jinak jak jsem rial nevim konkretni situaci, ale musim fakt rict, ze v praze v sidlistich co jsem mel tu cest parkovat tak zakaz zastaveni neplati snad nikde

tim se samozrejme toho manika nechci zastavat, ale treba nemel jinou moznost... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapy...nějaký zákazy zastavení a stání neřešte...je to k prdu..vím co mluvím..na stavbě, kterou jsem dodělal je vjezd do dvora pouze pro majitele pozemků..je tam cedule jak kráva..dokonce aj vypsany...a stejně mi tam každej jezdí..a když mu řeknu, že tam nemože stát, tak mi řekne, že si skočí do krámu a hned jede.. :) jeden mi dokonce řekl, že ta značka není pravá a že na ňu nemám povolení :smich: ..potom jsem si předtím vjezdem enchal udělat zákaz stání na zem...abych mohl a majitelé vyjíždět bo je to tam na prd..a když zavolám policajty tak se podivaji a jedou pryč.. :) asi tak..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Krtku - co ti mám na to říct? Jen snad toto - viděl jsem u jednoho soukromého pozemku ve vjezdu hydraulicky vysouvaný ocelový sloupek cca metr na výšku a poměrně masivní "ráže" kolem 20cm. Byl přímo uprostřed vjezdu a ovládal se malou vysílačkou jako třeba dálkově ovládaná vrata u garáže. Chodcům ani maminám s kočárkem nebránil, protáhl se i šikovný motocyklista - ale když nad ním jednou zastavil jakýsi ochechulák svýho plecháče a oprávněný uživatel pozemku zmáčkl "Zavřít", vyzvedlo to potvoráka půlkou auta do vzduchu, jako by se nechumelilo. Jenže do silnice si takovou zábranu stejně nepostavíš, abys ubránil volný výjezd přes chodník - i když tam budou načmárané nápisy "VOLE, PYČO, NESTŮJ TADY - JE TADY VÝJEZD!" metr na výšku, vždycky se najde mozkově impotentní vosel, který se tam postaví... Ale to, že měšťáci nebo PaChové po zavolání a příjezdu na místo nereagujou, to bych jim dal sežrat - platíš daně, ze kterých jdou jejich vejplaty - tak ať se starají, je to jejich práce, za kterou je Ty i já a 5 000 000 dalších lidí v tomhle státě platíme. Takže opsat služební čísla a písemnou stížnost k veliteli - když nic neudělá, tak k veliteli velitele a do novin s nima, hajzlama. Já už se nerozčiliju - když jsem vloni začátkem září viděl, jak na mačkacím semaforu u jedný školy projely ráno před osmou hodinou 4 auta během 10 minut červenou, natočil jsem to na digitál, plesknul na CD a poslal jsem to náčelníkovi dopravky s dovětkem, že to můžu poslat i jinam než jen jemu - druhej den tam stála hlídka od 7 hodin ráno až do půl devátý. Bohužel jim to dlouho nevydrželo a za týden už tam zase nestáli - ale kolik pokut tam za ten týden vybrali muselo asi bejt dost odstrašující.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Řekl bych to jinak - JÁ stojím kde a jak chci - a Ty si VYSER VOKO! Ale naštěstí tam je parkovací plocha jak buzerák na nácvik přehlídky na "Rudým škvarku" (RED SQUARE in MOSCOW :-D  :-D ) a není problém se postavit o pár metrů dál... Kdekoliv jinde by to bylo na "vobjetí klíčem"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím "vobjetím klíčem" bych to nepřeháněl, on možná parkuje jak debil, ale "vobjetí klíčem" je úmyslné ničení cizího majetku a při této hodnotě laku samozřejmě i trestný čin. Neobhajuji jeho parkování, sám parkuji jak mám a to třeba na druhém konci parkoviště, ale představa, že někde zaparkuji mezi auta, která pak odjedou a nové tam zaparkují tak, že budu vypadat, že jsem zbytečně já zabral dvě místa a někdo mi auto objede klíčem, protože je to velký Zorro Mstitel, tak asi nebudu mít radost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se podíváš dobře na pravý kraj té fotky, vyčuhuje tam čenich auta a kolo s tmavým diskem - to je můj Drobek, postavený normálně "v boxu" za lajnou. Zato ten hnissan Micra nebo co to stojí nalevo stříbrného, ten už je přes lajnu - a ten superblb i když se mohl postavit normálně vedle mne, tak se prostě postavil jako hovado... A o tom ojíždění klíčem - zkus se postavit někam na sídliště z konce minulého století způsobem, jak popisuješ - druhý den ráno budeš mít zakázku pro lakovnu... Tenkrát soudruzi přemejšleli kapánek víc při zdi, počítali, že vše spasí veřejná doprava a že auto bude mít nejvýš půlka partají na sídlu... Mezitím přišel Velkej Plyšák, máme takzvanou demokracii a tržní hospodářství, veřejná doprava je pojem jen před volbama, jinak na ni každej sere jak na placák - a autí vesele přibejvá. Navíc má kde kdo do (_!_) díru má jedno auto na podnikání, druhý na svoje ježdění a třetí pro starou - a všecky je parkuje na sídlišti, pokud možno tak, aby na ně viděl z okna a aby mu vedle nich nestavěl nikdo další... Stačí, aby se sešli v jednom bloku dva takoví "solidární majitelé aut" nebo aby si někdo dojel domů služební "dodávkou" (Tranzit / Iveco Turbodaily/ Jumper a podobná třída - v MAXI délce nejlíp) a nikdo další už před barákem nezaparkuje, přestože tam soudruzi původně zamýšleli místa pro 20 aut...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toho jsem si všiml už předtím - auto v pravo stojí tesně u čáry a vlevo dokonce za čárou. Předpokládám, že uvažoval tak - když to zaparkuju na pravé parkovací místo, tak musím co nejdál od toho, co tam stojí teď těsně u čáry a budu nalepen vlevo. Pak přijede nějaký dobrák, zaparkuje vedle mě, z levé strany nebude mít místo kvůli autu parkujícímu přes čáru a z druhé strany místo také mít nebude, takže buď nevyleze, nebo vyleze jako akrobat a riziko poškození aut kolem je dost velké...

Že jsou místa úzká je fakt, když to bylo tak projektováno před lety při stavbě sídlišť, tak se to dá nějak pochopit, takový Superb je širší než Škoda 120 a je jich podstatně víc, ale že se tak projektují i v současné době je blbost. Ale kdyby auto vlevo parkovalo kde má a nestálo za čárou, tak by to věci také rozhodně prospělo...

Nějak jsem nepostřehl, kde jsem popisoval nějaký způsob parkování, to bych prosil citovat... Jen jsem napsal, že pokud někam přijedu, zaparkuju mezi auta, která pak odjedou a nové zaparkují jinak, tak to může vypadat, že já jsem zaparkoval jak blbec a pak přijde někdo s klíčema a objede mi auto... Já tohle prostě neschvaluji, OK, někdo zaparkuje jak debil - tak si o něm myslím svoje, můžu mu dát nějaké upozornění za stěrač, ale objíždět auto klíčem? Kde to jsme? Rovnou mu pak useknout i nohu, ne? A navíc v dnešní moderní době kamer na každém rohu dělat takhle okatě trestný čin není dobrý nápad... On dostane maximálně pokutu za špatné parkování, ale ten co mu objel auto klíčem na tom bude podstatně hůř...

Psal jsem to prostě jen proto, že "objetí klíčem" se mi zdá jako přehnaná a neadekvátní reakce. Nepíšu to proto, abych obhájil své parkování, v domě mám své parkovací místo a když někam jedu, parkuji na druhém konci parkoviště, abych byl dál od neumětelů co neumí otevírat dveře. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...

Když se podíváš dobře na pravý kraj té fotky, vyčuhuje tam čenich auta a kolo s tmavým diskem - to je můj Drobek, postavený normálně "v boxu" za lajnou. Zato ten hnissan Micra nebo co to stojí nalevo stříbrného, ten už je přes lajnu - a ten superblb i když se mohl postavit normálně vedle mne, tak se prostě postavil jako hovado... A o tom ojíždění klíčem - zkus se postavit někam na sídliště z konce minulého století způsobem, jak popisuješ - druhý den ráno budeš mít zakázku pro lakovnu... Tenkrát soudruzi přemejšleli kapánek víc při zdi, počítali, že vše spasí veřejná doprava a že auto bude mít nejvýš půlka partají na sídlu... Mezitím přišel Velkej Plyšák, máme takzvanou demokracii a tržní hospodářství, veřejná doprava je pojem jen před volbama, jinak na ni každej sere jak na placák - a autí vesele přibejvá. Navíc má kde kdo do (_!_) díru má jedno auto na podnikání, druhý na svoje ježdění a třetí pro starou - a všecky je parkuje na sídlišti, pokud možno tak, aby na ně viděl z okna a aby mu vedle nich nestavěl nikdo další... Stačí, aby se sešli v jednom bloku dva takoví "solidární majitelé aut" nebo aby si někdo dojel domů služební "dodávkou" (Tranzit / Iveco Turbodaily/ Jumper a podobná třída - v MAXI délce nejlíp) a nikdo další už před barákem nezaparkuje, přestože tam soudruzi původně zamýšleli místa pro 20 aut...

Tak když se teda pořádně dívám,tak blbě stojíte všichni. :) Ten ze Supu alespoň udělal ze dvou NEVYUŽITELNÝCH míst jedno využité.Kyby zaparkoval vedle Tebe,stejně už mezi něj a Micru nevjede ani Velorex.Ekkare stát se může,že člověk zaparkuje blbě,ale stát se to mně,tak se s tím zrovna chlubit nebudu.Pravá příčina parkování Supa jsi totiž ty a ten z Micry a Vaše špatné parkování. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak když se teda pořádně dívám,tak blbě stojíte všichni. :) Ten ze Supu alespoň udělal ze dvou NEVYUŽITELNÝCH míst jedno využité.Kyby zaparkoval vedle Tebe,stejně už mezi něj a Micru nevjede ani Velorex.Ekkare stát se může,že člověk zaparkuje blbě,ale stát se to mně,tak se s tím zrovna chlubit nebudu.Pravá příčina parkování Supa jsi totiž ty a ten z Micry a Vaše špatné parkování. ;)

Hm, asi jsem si teda koupil špatný auto na zaparkování - pravýma kolama jsem tam totiž málem drhnul o obrubák a levýma stál skoro na čáře. Nebo že by to stavitelé lajnovali na šířku těch 2taktních prchacích stanů, který zmiňuješ? Pravda, rozdělením "placu" na 5 "chlívků" když je původně rozměřený jen na 4 se "získá" jedno papírový parkovací místo navíc... Takhle se taky dají stavět parkoviště s větší kapacitou - a náklady většími jen o pár pixel lajnovací barvy :aggressive::aggressive::aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi parkuji na jiný planetě,kde se projektují širší "chlívky" :)

Pokud ale v krajním,kde nemusíš najíždět na střed,ale můžeš najet až k obrubníku bez strachu,že Ti to někdo na té straně omlátí,Ti vyjde levé kolo na čáru,tak to je opravdu smutné.Vzhledem k tomu,že Roomster nepatří k nejširším,tak ani nic jiného,těm kteří utrpěli větší auto nezbývá a musejí zaparkovat jako ten Sup.

Nebo druhá alternativa-neumíš parkovat. :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

tak vám sem přidám další perličku.. parkoviště kaufland přerov.. větší terenní auto a v něm postarší pán s pražskou spzkou...parkuje přes 2 místa..přijíždím, zaparkuji opodál, jdu se podívat na pánovo auto pán se na mě dívá..a ptám se jestli mu náááhodou nevadí, že stojí přes 2 místa..pán ined reaguje, že ne...odpovídám "v pořádku" a odcházím... a pak at mi někdo zkusí říct, že to nejsou debili :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Úlovky bych tu mohl dávat denně.. ale tenhle mě obzvláště dostal... Kaufland Frýdek-Místek.. Některým je holt zatěžko zaparkovat o 10 metrů dál od vchodu...

Na místě nejblíže vchodu stála motorka.. tak co.. "tam se ještě vlezu"... stojí prakticky do cesty pro výjezd...

zrovna vylízal (sry za kvalitu.. mobilem a proti světlu...)

post-37373-0-42960000-1314291802_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedám momentálně fotku, ale každou chvíli bych mohl sem dát jinou, bo v Třinci u LIDL-u je to běžné.

Naproti vchodu pravidelně vždy někdo parkuje už mimo vyznačená místa.

Hlavně aby nemusel udělat krok navíc. Bych vzal basebolovou pálku a .......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...