Přejít na obsah

Otacky v 5 prevod stupni


Host Reso

Doporučené příspěvky

ale ja by som dal uz do tej fabie aj motor napr. zo scanie R620, 16liter V8 620 koni + 16 stupnova prevodovka vies si to predstavit na semaforoch das 12-ku plny kotol a fabiu roztrhne na dve casti a vyrazi iba predok ;)

p.s.: alebo po dvoch takychto akceleraciach by nemala 4,2m dlzku ale 8m ako limuzina :)

Editováno: , autor: houmr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapci dnes som sa bol previest na aute a zistit ze kolko otacok mam v 130 colins mi poslal fotku ze ma 130 a 3500 ot/min no ale ja tak nemam pri 130 mam nieco za 3500ot v com je problem??? nemoze to byt tym ze colins ma LPG?? diki chlapci.. (fabia 1,4 50 KW)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Reso a to ako by docielilo LPG zmenu prevodu? Podľa mňa jediná vec čo ovplyvňuje, aj keď minimálne pri rovnakom motore, prevodovke tak sú to kolesá, príp. ich dohustenie, ale to by malo byť zanedbateľné. A to či máš 14, 15 alebo 16 kola by malo byť tiež vcelku jedno, lebo obvod kolesa viac menej ostáva rovnaký. Jedine ako zmeniť otáčky pri určitej rýchlosti je hrať sa s prevodovkou, teda s jej prevodmi.

Editováno: , autor: Lukynoo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Reso to nemyslis hadam vazne lol zeby plyn menej tocil ako benzin pri rovnakej rychlosti :) vies v com bude ta cela zahada v obvode kolesa, v palive preboha v ziadnom pripade reso, ale si ma dnes celkom lol

p.s.: bol som v cachticiach tak som si pozrel kolko to toci pri 130 tacho je to 3600-3650. aj spotrebu som si pozrel kolko to papa a som spokojny nie je to az tak hladne ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vy už hlady nevíte co děldat.... nebo jste se dočista zbláznili?

Je přeci všem jasné (a nemusím to doufám vysvětlovat), že pokud je pro motor doporučený benzin N95 a dáte N98, pojede to rychleji. Naopak s LPG pomaleji...

Editováno: , autor: NNNTomas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapci dnes som sa bol previest na aute a zistit ze kolko otacok mam v 130 colins mi poslal fotku ze ma 130 a 3500 ot/min no ale ja tak nemam pri 130 mam nieco za 3500ot v com je problem??? nemoze to byt tym ze colins ma LPG?? diki chlapci.. (fabia 1,4 50 KW)

cez weekend ti teda nafotim porovnavaciu studiu : 130 na benzin a na plyn..... :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

colins: pockaj teraz nezaspi bude cakat rozdiel 500ot. pri rovnakej rychlosti, prekvapenie bude ze budu stale rovnake ;)

p.s.: dam ti napad terajsiu fotku comas tak daj vedla seba este raz a mas a napis ze jedna benzin a druha plyn a mas usetrenu pracu, ved co by sa zmenilo ci ides na plyn alebo benzin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja proste riesim to ze sa mi nezda ze mam 50 kw ale 44 kw viem teraz sa budete smiat a podobne keci ale ja mam fakt taky tusak .. tak isto je rozdiel aj u HTPcka 40 KW toci pri 100km/h 3000 a 47KW toci pri 100km/h 3100 len to .. nic viacc nic menej a ziadne rs znaky a podobne auto mam v uplnej serii takze asi tak... V technickom je pisane 50 kw ale preklep moze byt ... tak len to sa mi nezda nic ine ...

Editováno: , autor: Reso
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě to tu chybělo...ale nesměju se :D ...se podivěj (pod kapotu) co máš za typ převodovky/motoru...a máš po domněkách ,né?

Mě 1,4 16V 55kW točí při 100km/h GPS odhadem asi 2850ot. To co ukazuje tacho není přece skutečná rychlost, ale o 3-9% (tj. 3-9km/h) menší než skutečná rychlost.

Editováno: , autor: NNNTomas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a Chlapci radsej to nechajte tak lebo zase tu budem ..... zacina opat Bobik tak vas prosim zamknut a vymazat ... dik :) PS: cim skor lebo ufnukany Bobik mi bude davat opat varovanie :D a ked mi uz nedal :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Reso: :wacko: pozor ale aj 16V 55kW toci 3600-3650 ot. teda viac ako ma colins takze aby si nemal 16V :p to akoze ty si pozrel do technicaku ze je to 50kW MPI a bral si :doh:smich:

pocuj nie si nahodou len tak :kol-34: :kol-34: :kol-34:

p.s.: je to vobec fabia co mas :kol-130:

inak ja sa s teba :kol-129: :kol-129: :kol-129:

Editováno: , autor: houmr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...