Přejít na obsah

Zapnutie ABS pri brzdení cez nerovnosti


karotka

Doporučené příspěvky

Zdravím,

mám krátku Fabiu r.v.2003 47kw ak na nerovnostiach napr.koberce pre križovatkov brzdím pri rýchlosti od 50kmh tak sa zapína ABS.

V servise robili testy na čidlá ABS ,dokonca boli pripojeny priamo na RJ ABS a zistili že to robí zadný tlmič a to tým spôsobom že dostatočne

netlačí koleso na cestu a vtedy ABS zaznamená odchylku a zapne sa.Prosím o radu či sa nejaká takáto chyba uz niekomu stala a či sa dá odstránit výmenou tlmiča /na celej zad.náprave.

Ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to logicky, pokud mas tlumice skutecne ve spatnem stavu, mel bys je nechat vymenit tak jako tak. A pak uvidis, jestli to tim skutecne bylo...

Jednoduche a jasne.

V máji "08 som bol na teste tlmičov a zadné su resp.vtedy boli na 69% a predné na 78%.Ešte som tu niekde čital že by mohol byť poškodený ABS krúžok.Asi pred rokom

som dal vymeniť predné pravé ložisko/z vodičovej strany/.Ale aj tak dám tie tlmiče vymeniť pretože auto na nerovnostiach skáče ako koza dobre netlmia nárazy keď prejdem

po nie dobre vyspravenom kanalizačnom poklope.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

celemu som tomu nepochopil. vadi ze sa zapne ABS? to sa ti na nerovnostiach predsa musi zapnut. ziaden tlmic ti na roletach neudrzi koleso na ceste. a ked brzdis a koleso nie je na vozovke tek zastane ihned. druhe sa toci, lebo rolety nie su symetricke a abs sa zapnut musi.

Ak mas rovnake auto ako ja t.j.Fabia 1.2 47 kw r.v.2003 tak to potom robi aj tebe?Ked pises ze to tak musi.To je ale jedno ,dakujem za Tvoj

názor.Tlmiče už aj tak mám objednané a na buduci tyzden idem na vymenu.Potom napisem ci to pomohlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud bys mel tlumice v poradku a dobrzdoval bys beznym zpusobem (ne tedy nejak ostre brzdeni na posledni chvili) na klasicke rolete, tedy myslim tim pred krizovatkama vlivem brzdeni aut zvlneny asfalt, nesmi se kolo dostat do vzduchu a okamzite zablokovat, ale pekne kopirovat tvar povrchu.

Pak by se ABS sepnout nemelo.

Vymen tlumice a uvidis, pokud jsou skutecne spatne, videl bych to na 90% jako pricinu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud bys mel tlumice v poradku a dobrzdoval bys beznym zpusobem (ne tedy nejak ostre brzdeni na posledni chvili) na klasicke rolete, tedy myslim tim pred krizovatkama vlivem brzdeni aut zvlneny asfalt, nesmi se kolo dostat do vzduchu a okamzite zablokovat, ale pekne kopirovat tvar povrchu.

Pak by se ABS sepnout nemelo.

Vymen tlumice a uvidis, pokud jsou skutecne spatne, videl bych to na 90% jako pricinu.

Na buduci tyzden idem na vymenu.Vsetky styri budu vymenne za Bilstein B4.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja som postrehol podobnu vec u mojej fabie combi 16V 9/2006, ABS sa zapne aj pri slabsom brzdeni na suchej ceste pokial prejdem nejakou nerovnostou, napr. mensia jama, kanal a pod. Ja som to vsak povazoval ze beznu vec, ale ako tu citam tak by to mohlo byt zlymi tlmicmi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Chovani ABS pri prejezdu a brzdeni na nerovnostich popisovaneho typu pozoruju uz asi rok, ovsem ze by auto v teto situaci nebrzdilo nebo brzdilo znatelne min jsem nikdy nepozoroval. Brzdovku mne v autorizovanem servise menili pred rokem, byl jsem u toho a technik, ke kteremu jezdim vzdy praci dela peclive. Najeto mam za 3 roky 24 tis. km a jezdim tak z 80% pouze po kvalitnich cestach. Tlumice necham zkontrolovat, ale 24 tis. snad neni zas tak moc, aby byly zrale na vymenu. To uvidim po testu, ale nerovnostem se celkem dost vyhybam.

Mam model jiz i s brzdovym asistentem a na brdy si nemohu stezovat (v ramci moznosti).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,

takže tlmiče má vymenené.ABS sa ale stále zapne pri brzdení ked prechádzam cez nerovnosti.Tie nerovnosti musia

byť vypuklé nad cestu.Už som s tým naučil žit.Myslím že to bude problém celej nápravy pretože ak idem cez zákrutu a je

na nej priečne cez celu cestu zlom tak auto mierne odskočí do strany.Vymenené už mám skoro všetko.

(všetky tlmiče,horné uloženie s ložiskami,stabilizátory,silent bloky zadne predného ramena).Zostávajú už len čapy riadenia

a čapy na prdnom ramene.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,

takže tlmiče má vymenené.ABS sa ale stále zapne pri brzdení ked prechádzam cez nerovnosti.Tie nerovnosti musia

byť vypuklé nad cestu.Už som s tým naučil žit.Myslím že to bude problém celej nápravy pretože ak idem cez zákrutu a je

na nej priečne cez celu cestu zlom tak auto mierne odskočí do strany.Vymenené už mám skoro všetko.

(všetky tlmiče,horné uloženie s ložiskami,stabilizátory,silent bloky zadne predného ramena).Zostávajú už len čapy riadenia

a čapy na prdnom ramene.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...