Přejít na obsah

občasný zápach od zadních kol


huha

Doporučené příspěvky

tak mám tři měsíce Scouta, najeto asi 18tis.km. Již několikrát jsem po dojezdu registroval opravdu silný zápach spáleniny a velké teploty od levého zadního kola (u výfuku). V servisu kolo a brzdu prohledli a je pry vse v poradku. Nevite moznou příčinu? Neregistroval něko to samé? Díky. H.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jednou jsem před garáží rozházel nějaký igelity a jeden vzal vítr a zanes ho pod auto, kde se přiškvařil na žhavej výfuk. Byl to děsnej smrad a trvalo to řadu dní, než jsem na to přišel a seškrábal to dolu. Většina věcí, který se můžou jevit záhadně, má zpravidla velmi jednoduchej původ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moc vám děkuji za info. Blbý je, že se to stává tak nepravidelně a bez zjevný příčiny. jak jsem asi nepsal, registroval jsem to tak celkem pětkrát a úplně nahodile. Když jsem dojel do toho servisu, tak pochopitelně to bylo dobrý.... Takže technici řekli, že je to bez mechanické vady, že jsem třeba měl něco nalepenýho na výfuku, ale vše bylo vespod čistý. No a za dva dny, večer po dojezdu z práce to samý. Navíc bylo zřetelně v tom tichu garáže slyšet zpod auta takový loupání, praskání, jakýsi jakoby pnutí. Od tý doby zase nic. Musím navštívit jakýkoliv servis s tím smradem v zádech, pak bych možná postoupil dál, ale na to si budu muset zase počkat..... zatím díky. H.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
moc vám děkuji za info. Blbý je, že se to stává tak nepravidelně a bez zjevný příčiny. jak jsem asi nepsal, registroval jsem to tak celkem pětkrát a úplně nahodile. Když jsem dojel do toho servisu, tak pochopitelně to bylo dobrý.... Takže technici řekli, že je to bez mechanické vady, že jsem třeba měl něco nalepenýho na výfuku, ale vše bylo vespod čistý. No a za dva dny, večer po dojezdu z práce to samý. Navíc bylo zřetelně v tom tichu garáže slyšet zpod auta takový loupání, praskání, jakýsi jakoby pnutí. Od tý doby zase nic. Musím navštívit jakýkoliv servis s tím smradem v zádech, pak bych možná postoupil dál, ale na to si budu muset zase počkat..... zatím díky. H.

Huha, prosm Ta. Aku motorizaciu mas??

..ak mas TDI s DPF, zahada je vyriesena ;) ... ak benzin, zahadu musis riesit dalej :feve:

Editováno: , autor: wagoo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Huha, prosm Ta. Aku motorizaciu mas??

..ak mas TDI s DPF, zahada je vyriesena ;) ... ak benzin, zahadu musis riesit dalej :feve:

Ahoj, benzin nemam, mam obyč. TDI PD, už jsem byl i podruhé v servisu - vše je podle nich v pořádku. A týden nato to bylo opět cítit. Posledních čtrnáct dní zase vše normální. Jak jsi to myslel s tm vyřešením záhady? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, benzin nemam, mam obyč. TDI PD, už jsem byl i podruhé v servisu - vše je podle nich v pořádku. A týden nato to bylo opět cítit. Posledních čtrnáct dní zase vše normální. Jak jsi to myslel s tm vyřešením záhady? Díky.

Scout TDI sa dodava s filtrom pevnych castic. Tak Wagoo mal asi na mysli, ze ti to robi filter pevnych castic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak ako Kingo12 pise, ak je to TDI PD s filtrom pevnych castic, tak v istom case Ti prebieha tvz. recyklacia filtra (ta sa rozbehne za istych podmienok, a jedna z nich je 700 stupnov vo vyfukovom potrubi).

Ta teplota sposobuje tento smrad, obcas sa aj mne stava, ze to smrdi z lavej zadnej strany, je tam 2 vyfukovy tlmic, ktory sa mozno "vypaluje". Smrdi to ako zhorenina ... cize, ak to suhlasi s tym co pises, tak sa nestrachuj

Ak by to bolo lozisko resp. brzdy, tak lozisko by hucalo po istej dobe stale, a zaroven aj smrdelo, ak by to bol seknuty brzdovy strmen, kotuc by si mal v tej chvilke cerveny a dymilo by sa ti z kolies.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...