Přejít na obsah

Vrznutí odněkud od motoru


Kubrt

Doporučené příspěvky

Zdravím

Pokoušel jsem se najít na fóru závadu která by se podobala té mojí ale nenašel jsem .Zhruba před měsícem jsem začal pozorovat to že při rozjezdu když jsem pustil spojku ozvalo se "vrznutí-skřípnutí",to samé se opakuje po každém puštění spojky.(Vrzne to až když je spojka úlně puštěná),tak že na spojku to nevypadá navíc je to ze strany spolujezdce.Ale co je zajímavé že většinou je to znatelnější když se po rozjezdu řadí 1-2-3,pokud se jedná o řazení ve větší rychlosti tak tam už to není patrné.Je to ve chvíli kdy jde motor jako by do záběru v krutu uložení v karoserii.Dal jsem auto do servisu a tam to prej prostříkli,bohužel to vrzalo hned jak jsem vyjel z brány servisu.Auto stále v záruce a najeto mám cca.13000Km Bohužel se jedná o závadu která se dosti špatně specifikuje.V servisu jsem už alergickej na odpovědi typu "Jó pane to může bejt cokoliv" :feve:

Děkuji za případné rady a zkušenosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jó pane to může bejt cokoliv .....

no podla toho co popisujes, moze to byt zaves motora resp. stabilizator napravy. Skus pozriet forum ohladom cvakania napravy, mozno tam najdes sprievodny jav co mas ty

este doplnok, je tam zaves motora, zaves prevodovky a opora prevodovky (ta zvacsa vrzga, mne ju pravidelne striekaju, aby nehrkotala -> casom bude vymena v zaruke)

Editováno: , autor: wagoo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím.

Tak dnes jsem odvezl auto do servisu a předvedl jsem garančnímu technikovi co to dělá. (Kupodivu to slyšel taky,většinou se tvářej jako že je vše v pořádku) Taky jsem ho upozornil že si nepřeju něco prostříkávat nebo mazat jen abych se na měsíc zbavil vrzání,jednoznačně chci novej díl.Už jsem tam se stejnou závadou podruhé.Auto je v záruce a nestálo 1 Kč. Tak jsem zvědav jak dopadnu tentokrát,naposled to začalo vrzat hned jak jsem odjel ze servisu po údajném odstranění vrzání.........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpoledne jsem se šel zeptat co zjistili a bylo mi odpovězeno že zatim nic a že na opravu maji 30 dní. :wacko: Se mi zatmělo před očima :feve: Si dělaji srandu já dám za auto balík peněz a oni budou mít na cca. měsíc povoz se kterym si budou jezdit pro sváču...................

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím.

Tak auto mi dnes předal garanční technik s tím že závadu "ASI" našli.Zakázku zatím neuzavřeli a mám to vyzkoušet jak se to bude chovat.Údajně to mněl být ten plech co chrání karoserii před teplem od výfuku,někde to bylo těsně u sebe.Zatím to nedělá tak jsem zvědav.Hold budu pozorovat zda se to vrzání nevrátí a pokud ano :kol-132: a přijet do servisu :kol-15: budeme to řešit dál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 11 měsíců později...
Zdravím .

Tak jsem se radoval předčasně :kol-26: .Dnes se to začalo vrzat stejně jako když to začínalo než jsem to dal do servisu, 1 (prostříknuto) a 2 (vrzající plech o výfuk).Jen ten zvuk je stejnej........ Tak že začínám od začátku.

vyriesil si nakoniec ten svoj problem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím .

Tak jsem se radoval předčasně :kol-26: .Dnes se to začalo vrzat stejně jako když to začínalo než jsem to dal do servisu, 1 (prostříknuto) a 2 (vrzající plech o výfuk).Jen ten zvuk je stejnej........ Tak že začínám od začátku.

Taky by mě zajímalo, v čem je ta příčina ... Mám vůz Octavia II s motorem 1,9TDi 77kW, a mám úplně ten samý problém. Vždy si motor či co jiného někde zepředu z motorového prostoru vrzne cca na 1100 otáčkách. Taky jsem si nejdříve myslel, že jde o spojku, pedál, bowden ..., ale při podtočení motoru bez použití spojky a otáčkách vzrůstajících směrem nahoru se tan šeredný zvuk vždy taky ozývá ... Mám v podezření ještě klínový řemen, tak jsem koupil antismekový sprej za cca 150,- Kč, 3x použil, ale ten taky nic nevyřešil. V servisu mi řekli, že se napíná automaticky sám ... a že je vpořádku. Tak stále nevím ... V čem ta příčina může být ...

Hodně mi vrznutí připomíná ten zvuk při otočení klíčkem a spuštění zapalování před startem. Kdyby to bylo ale čerpadlo, přeci nemůže být vyplé v tom záběru do těch 1100 otáček, leda že by tam byla čerpadla 2 ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Zdravím páni...Zaujimalo by ma či ste ten problem vyriesili? Mam

dojem že ho mam tiež. Pri radeni z 1 do 2 a z 2 do 3 počujem jemne kovove vrznutie. Pri ostatnych stupnoch je to ok. aj ked radim zhora nadol je to v poriadku . Dakuje vopred za vaše nazory a postrehy.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...