Přejít na obsah

Dovolená na léto 2009


Fire

Doporučené příspěvky

Zdar borci, už teď intenzivně šetříme a plánujem kam vyjedem příští rok autem na dovolenou ... bylo by to na cca min. 14 a hlavně někam k moři nahřát si kosti kol6 ... poraďte kam vyjet ? samozřejmě nechci 14 dni strávit jen v autě, třeba někam jet, tam se ubytovat a pak o pár km popojet... Chorvatsko je asi už nuda, to známe i když... jedna z variant je do Francie ( tam něco zkouknout ) a z Monaka na Korsiku ( občas prej nějací pistolníci apod.. ).... další varianta je do Řecka, jenže víte kudy se jede :feve: ... jde nám taky o bezpečnost, nerad bych byl podroben nějakému přepadení, nátlaku apod... ;) ... a tak pište kdo už někde na nějaké tůře takto byl ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no zrovna dneska jsme se o tom bavili na večeři a padla myšlenka na Libyi. Kámoš by nám půjčil byt v Tripolisu s výhledem na moře, asi tak do 5 minut na pláž. Jeho kamarád pořádá pro cestovky výlety na Saharu a švára má rybářské lodě, což je pro mně paráda, několikadenní výlet na mečouny a žraloky. Manželka je pro a myslím, že je to celkem neokoukaná destinace. Děcka já teda moc brát nechci, ale žena na tom trvá. Nicméně kámoš navrhnul, že můžou být s jeho dětma, tak by to bylo i s hlídáním :) Vlastně to bylo v plánu už před lety, ale tehdy jsme to nějak zrušili, ani si už nepamatuju proč. Tak jsme to teď znovu otevřeli. Takže 2009 asi v Libyi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.... další varianta je do Řecka, jenže víte kudy se jede :feve: ...

muzes az dolu do Italie - Brindisi nebo Bari a pak 8hod trajektem. Jede to pres Korfu tak se bud vylodis uz tam nebo az v Recku v Igoumenitse. Jel jsem takhle az do Athen.

na Korzice jako turista na pobrezi si taky v pohode, jen v horach muzou byt ty domorody pistolnici ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no zrovna dneska jsme se o tom bavili na večeři a padla myšlenka na Libyi. Kámoš by nám půjčil byt v Tripolisu s výhledem na moře, asi tak do 5 minut na pláž. Jeho kamarád pořádá pro cestovky výlety na Saharu a švára má rybářské lodě, což je pro mně paráda, několikadenní výlet na mečouny a žraloky. Manželka je pro a myslím, že je to celkem neokoukaná destinace. Děcka já teda moc brát nechci, ale žena na tom trvá. Nicméně kámoš navrhnul, že můžou být s jeho dětma, tak by to bylo i s hlídáním :) Vlastně to bylo v plánu už před lety, ale tehdy jsme to nějak zrušili, ani si už nepamatuju proč. Tak jsme to teď znovu otevřeli. Takže 2009 asi v Libyi.

Tak toto je extrém docela, navíc nikdo z rodiny náhodou nevlastní byt v této lokalitě :)

muzes az dolu do Italie - Brindisi nebo Bari a pak 8hod trajektem. Jede to pres Korfu tak se bud vylodis uz tam nebo az v Recku v Igoumenitse. Jel jsem takhle az do Athen.

na Korzice jako turista na pobrezi si taky v pohode, jen v horach muzou byt ty domorody pistolnici ...

To zní lákavě no... i když hodně lidí říká, že v Talošce je moře nic moc no, já nevím, já tam nebyl, navíc nemám rád moc Italy - ten jejich přízvuk... ale láká nás to Řecko, otázukou je jak tam tím autem jet, jestli to risknout přes ty Maďary ( to jsou OKI), Makdenoce, Albánii apod....ve Světě motorů na to byla recenze, že prej vše OKi, ale víte jak to je no ....

A nebo prubnout Franciííííí.... jkinak díkec za názory, po%ckáme na další :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potažmo do Libye autem je už trochu víc komplikovaný, a to nejen zeměpisně... Takže zase o ničem :)

a jo, ono to mělo bej autem :) No každopádně myslím, že to je docela zajímavá destinace, celkem hodně panenské krajiny. Letenka se dá pořídit už od 11tis za osobu(tady ale nevím jaká dopravce). S Austria airlines za nějakých 12-13tis/osobu. Aut má ten kámoš několik, takže no problem. Jinak individuálně je do Libye téměř nemožné se dostat. Buď cestovka nebo na pozvání. Jen tam člověk nesmí chlastat, za to je okamžitě kriminál a ani slovo o politice, to je ještě horší než s chlastem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučuji Bulharsko. Deset dní u moře mě vyšlo na 25 tisíc i s dopravou. :palec2: Super dovolená, super ceny . ;)

To Bulharsko mě taky napadlo, ale přítelkyně že prej tam není nic moc zajímavý, tak nevím no .... ve hře teda zatím zůstává hlavně Franciééééééééé, Řecko a Korsika ... :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fire:

doporučil bych ti jih Itálie, Calábrii - tak dva-tři dny cesty tam, týden či dva na místě v předem koupeném apartmánu, a pak cesta zpět, na trase je několik zajímavých míst, navíc můžeš jet jednou na straně Jadranu a podruhé na straně Říma, co můžeš postupně po cestě vidět:

Lago di Garda, Pisu, Neapol, Řím, Pompeje, Capri, Paestrum, až dolů - Maratea (tam stojí podobnej menší Jéžiš jako v R.J. v Brazílii

zajímavý je vnitrozemí přes hory od Neapole - Potenza - Foggia - k Jadranu a tamtudy nahoru zpět, Ancona, .... až po Rimini a Benátky, mám to tam projeté a líbí se mi tam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ja bych Korsiku doporucil. LEtos v lete jsme ji projeli celou dokola s obcasnym zajetim do vnitrozemi do hor a bylo to fakt krasny. Je tam bezpecno. U more nic nehrozi a v horach mozna neco, ale na nic jsme nenarazili. Je tam trochu draz nez v Italii, ale treba nafta byla zrovna levnejsi nez v Italii. Jeli jsme tam trajektem z Livorna. Kdyz se clovek prizpusobi dnum, na ktere maji ruzne cenove akce tak to vyjde dobre. More je tam krasny, mnohem hezci nez v Italii. Zapadni pobrezi je kamenite a vychodni je piscite a takove vic plne lidi nez to zapadni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mohu Korsiku jen doporučit. Loni jsme tam jeli přes Benátky (doporučuji parkovat mimo město, protože jinak necháváš odemknuté auto a kliče uvnitř), krásné Monterosso Al Mare ( městečko na západě Itálie kousek od Livorna), pak trajektem do Bastie a šupito presto dolů do Bonifacia (východ Korsiky je nudný - pláže a nuda pláže snobské Porto- Vecchia). Jih ostrova, jihozápad okolí Ajaccio, Porto, Corte, GR20 a úžasně krásná příroda - takové Tatry hned u moře. Doporučuji si koupit průvodce - ten od Lonely Planet je super a objednat lístky na trajekt předem (třeba jako já přes http://www.trajekt.cz/). Jinak nejlepší doba na Korsiku je září, kdy klesají ceny, turistu ubývá, je stále krásné počasí a člověk může volněji cestovat po ostrově (v sezoně jedině do kempu, nebo si dopředu zajistit ubytování). Loni jsem kombinovali kemp s ubytování v apartmánech, bylo to v pohodě a zcela něco jiného jak "klasické" Chorvatsko. Jinak výhodou jsou alespoň základy Francouzštiny.

Přeji hezkou dovolenou.

post-15556-1233017143_thumb.jpgpost-15556-1233017164_thumb.jpg

post-15556-1233017239_thumb.jpgpost-15556-1233017218_thumb.jpg

post-15556-1233017259_thumb.jpgpost-15556-1233017182_thumb.jpg

post-15556-1233017200_thumb.jpg

Editováno: , autor: indet
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

řecka bych se nebál.loni jsem tam byl podruhé v leptokárii i s malýma děckama.cesta volným tempem asi 18h,celkem klid na cestách,žádné zácpy jako v chorvatsko.ceny jako unás.cesta vyšla v naftě a poplatky 8500kč.ubytování v soukromí 20m od moře 600 za apartmán jel jsem to i před 5 lety tehdá ještě přes bulhary a to bylo dost horší asi 27h v kuse. letos pokud s náma pojede ještě 1auto tak asi bulharsko-je tam levně-nebo zase řecko,pokud sami tak to jistí italy nebo chorvati

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za 4 osoby? :smich::smich:

QUOTE(kyraso @ 27.1.2009, 0:39 ) *

Neblázni...

Pro 8 post-23-1156182784.gif

haha _icon_smich.gif pošli link, rád bych se pokochal tou lidovou cenou wink.gif

Malto: má ironická odpověď byla na základě toho, že Monty nikde neuvedl, že je to za 4 osoby...později reagoval viz: Za 4 osoby? :smích: :smích:

ale co..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...