Přejít na obsah

čudný pocit pri jazde


andrew25

Doporučené příspěvky

zdravim vas. vyskytol sa mi takyto problem na mojom vozidielku : v poslednej dobe som si pri jazde vsimol akoby mi auto ani nieze tahalo do strany ale mam pocit ze ide nejako z kriza predne a zadne akoby boli vychylene a pri jazde mam pocit ze jednoducho ide sikmo ... geometriu mam urobenú a mozno sa mi to len zda nakolko vsetko bolo ok a vsimol som si to resp. mam len pocit par dni dozadu ... mali ste uz podobny problem resp. stretli ste sa uz s niecim podobnym ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No geometria nieje ako geometria.

Ja som geometriu absolvoval asi 3x a az na 4x v MIKONE mi to clovek spravil poriadne.

Podotykam ze 3x som bol v Skodovke (reklamoval som) v dubravke (nebudem konkretny) a ani raz som neuspel.

Ten v Mikone len krutil hlavou. Odvtedy to islo ako malina.

Takze skus si preverit ci ta geometria je ozaj taka ako ma byt.

To si si vsimol po geometrii ? alebo po vymene pneu ? resp. po com ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takye si ju mam dat skontrolovat este raz. a nemoze to mat nieco spolocne ze musim vymenit stabilizatory ... alebo zle tlmice ...

pokial ides po rovnej ceste a mas divny pocit z toho ako auto ide, tak si myslim ze tlmicmi to nebude, ani stabilizatorom ;)

cisto teoreticky to moze byt ulozenie napravy, ci uz samotnej napravnice alebo ramien.... skus dat skontrolovat ci to nemas vytrhane

Editováno: , autor: subz3ro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Adryk: tak u tebe by to mohl být stabilizátor

andrew: zajel bych někam kde to změří pořádně. Jestli to bylo bourané na předek, tak se to bude muset srovnat víc. Teď je otázka, jestli je to jen tvůj subjektivní pocit, nebo skutečnost. Jednou jsem jel taky takhle po silnice a musel jsem pořád korigovat. Táhlo mě to jakoby na pravou stranu. Začal jsem podezřívat geometrii. No a víš čím to bylo? ujetá krajnice na silnici-ta silnice byla prostě moc klopená do struhy. To byla celá závada, ale ne na autě ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

noo ten pocit mam ako kedy take to bude asi len moj pocit a burane na predok nebolo ... este mozem dat skontrolovat geometriu ... ine ma nenapada nakolko som ten pocit dostal zo dna na den ... ziadna jama ani nic podobneho ...

jestli místo auta a jeho geometrie nebude lepší navštívit psychiatra :smich:

Editováno: , autor: speakman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten pocit mam hlavne na dialnici pri prejazde zakrutov mam pocit že sa preklopim a to v zakrute znižujem rychlost.

Privital by som vätčši pritlak k vozovke.

Pre zaciatok tam daj sirsie a nizsie gumy (aspon 205/55/R16), pokial sa to nezlepsi na pozadovanu uroven tak porozmyslaj nad vymenou podvozku min. tlmicov (mozem doporucit Bilstein B4, so seriovymi pruzinami nehorazny rozdiel) ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes som v servise ohladom geometrie a zistili ze predna a zadna naprava nie su rovnobezne vraj zadna ide mimo nastavili mi ju tak aby to bolo v norme ale aj tak mam z toho cudny pocit ... geometria by mala byt teraz na 90% ok no chyba moze byt aj inde ako v geometrii ... ked som auto kupil zdalo sa mi vsetko ok prezul som pneumatiky urobili mi prednu napravu vsetko ok a znicoho nic som si vsimol ze auto nejde rovno resp. aby islo rovno musim korigovat volantom ... nieje to nic strasne no vodic co uz ma nieco najazdene si vsimne ze mu napravy nejdu rovnobezne ... co s tym kde moze byt chyba ... urobili mi aj test tlmicov ten bol ok este nieco vydrzia ... disky a pneumatiky su zanovne pri prezuvani mi technik povedal ze su ok bez zavad ... kde je teda chyba ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...