Přejít na obsah

Parkovací asistent / senzory


petrenka

Doporučené příspěvky

Je to nejasný stejně jako spousta věcí u Škodovek..

Já senzory mám, ale jelikož zase nebylo rádio, tak by mi to neukazovalo ani kdybych hodilo origo rádio škoda (docela škoda) tak sem si pořídil mě více vyhovující Sony a koukám hold do zrcátek lol poslouchajíc píííííp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na nexusu se neukazuje žadny autičko a vzdálenosti od překážky.Jde to jen u Streamu a Audience a pak u Colmbusu když se tam dá nový softwere.

Vím že je to sekce OII, ale FII má rádio DANCE, kde se park asistent zobrazuje.....a myslím že by to rádio šlo i do OII....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marku ale taky jde o to jestli jedou po stejný sběrnici ne? A taky to, když máš dodělávaný senzory (byt origo ze škodovky) tak to neukazuje :( jsou totiž ty dvě verze těch senzorů, jedny umí ukazovat na rádiu (z výroby) a druhý ne (ty dodělávaný škoda).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Triplseven: a jak jseš spojen se senzory v předu? Taky to pípa (spojeno se zadníma) nebo je to ěnjak odlišený.. Navíc senzory vepředu nevidím užitek? Leda že bych fakt neviděl.. (neber to jako urážku) ale mám dycky sedačku celkem vysoko, tak si předek kapoty vidím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přední senzory mají jiný tón než zadní...a jinak je to krásně vidět na rádiu (mám Streama). Přední senzory skutečně nejsou zase až tak důležitý při běžným ježdění, ale já je občas využívám, zpravidla když se nad něčím zamyslím, nebo když couvám s přívěsem a sem otočenej, respektive vykloněnej z okýnka a předek moc nehlídám a spolíhám, že když tam něco bude, tak se to ozve (bere to i částečně zboku), případně když se ve městě dostávám mezi dvě auta a to přední má třebas tažný, který není vidět, tak se to hodí ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Triplseven: a jak jseš spojen se senzory v předu? Taky to pípa (spojeno se zadníma) nebo je to ěnjak odlišený.. Navíc senzory vepředu nevidím užitek? Leda že bych fakt neviděl.. (neber to jako urážku) ale mám dycky sedačku celkem vysoko, tak si předek kapoty vidím.

Předí senzory jsou vedeny k řidici jednotce ktera je vzadu v kufru a od ta to vede to radia.Je to odlišenš tonem jak už psal skája.Taky občas v praze parkuji blbych mistech, tak proto jsem do nich šel,je to prostě prevence.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NO mne by se to siklo prave pri couvani do garaze. Tam je to auto delkova na tesno, ale kdyz nic tak se opru o pneu na stojanu, spis je to blby pri parkovani u domu, je tu atkova uzka nudle. auta po obou stranach a nekdy stoji magori pul metru od obrubniku a pak ab se tam clovek napasoval to je kumst. Jde mi o to ze s O1 jsem to mel uz v oku a couvani a vytaceni na centimetry nebyl problem. Navic clovek videl i na roh predku. Tady u O2at se snazim jak se snazim, tak kraje predku nevidim. Vidim jen hrany vyvysene haubny. No a novy auto nechci pokrtit a vim ze 30cm pipani je v tomto pripade jak kdyby nic. No musim asi pockat nez si clovek zazije ty novy rozmery.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Prošel jsem fórum, ale tohle jsem nenašel, tak snad se nebudu opakovat.

Mám na své OII originál zadní i přední parkovací asistent a ten přední mě neskutečně zlobí. Koupil jsem si podložky pod SPZ se vzhledem KARBON, je to provedení s klipem, kam se SPZ zacvakává. Trvalo mi celý den než jsem zjistil, že těm předním senzorům vadí právě tahle podložka, kterou považují za překážku. Po demontáži podložky vše jak má být. Pomalu mi začalo docházet, proč měl původní majitel přední SPZ provrtanou přímo do karoserie. Já tu svoji ale vrtat nechci, zrovna tak jako nechci nějaký bastl té podložky, jako že jí budu obrušovat nebo tak něco. To jí raději dám pryč a dám tam jinou, která nebude senzorům vadit.

Takže se ptám, jestli někdo z vás má s tímto zkušenosti a ví o takové podložce pod SPZ, se kterou by se ty parkovací senzory nehádaly. Za vaše tipy moc díky.

Editováno: , autor: BirK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... dopredu je najlepšia tá úplne obyčajná klasická čierna podložka, pridať ešte dve samorezky ku kraju aby to dobre priliehalo (asi sa s tým počítalo, nárazník je tam dostatočne hrubý), mierne ohnúť číslo a hodiť ho tam. Drží dobre a senzorom nevadí ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Dreamer: Podložku jsem už koupil, u Shellu, úplně tu nejjednodušší, černou, bez reklamy, za necelých 50kč. Dokonce má i spodní hrany ukosené, čili nemá oblé rohy. Přichytil jsem ji 4 šrouby, dva jsem dal úplně na kraj, aby se úplně přizpůsobila tomu nerovnému prostoru pro SPZ. Bohužel, pořád to nefunguje.

Podložka je vyrobena D.A.S. Polička a má atest 8SD 3010. Tak já už nevím, co tam mám dát :-(

Pokud mi někdo ze zkušenosti neporadí konkrétní typ (a kde jí koupit), tak mi asi vážně nezbyde než zkusit tu lepící pásku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...