Přejít na obsah

Částečné zakrytí motoru v mrazech


Jir-ka

Doporučené příspěvky

Skoro toho tvýho mazlíka lituji. Než zažívat takovéto teplotní šoky, tak by určitě raději stál na mrazu. Tohle mu vůbec nesvědčí.

Proč mysliš? Právě že bych řekl, źe to je pro auto mnohem lepší. Samozřejmě, že pokud mám auto od soli, tak topení v garaži vypínám a nechám ho radší v chladu, ale stále i tak je tam lehce nad nulou. Tím že motor není promrzlý, tak se rychleji zahřeje na provozní teplotu což určitě je velké plus, navíc na mrazu trpí i lak auta, baterka, interier atd... Právě že větší teplotní šoky jsou u promrznutého motoru, kde je dejme tomu motor při nastartování na -10°C a po 10 minutách jízdy je na +70°C a víc, což je mnohem větší teplotní šok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč mysliš? Právě že bych řekl, źe to je pro auto mnohem lepší. Samozřejmě, že pokud mám auto od soli, tak topení v garaži vypínám a nechám ho radší v chladu, ale stále i tak je tam lehce nad nulou. Tím že motor není promrzlý, tak se rychleji zahřeje na provozní teplotu což určitě je velké plus, navíc na mrazu trpí i lak auta, baterka, interier atd... Právě že větší teplotní šoky jsou u promrznutého motoru, kde je dejme tomu motor při nastartování na -10°C a po 10 minutách jízdy je na +70°C a víc, což je mnohem větší teplotní šok

Jediné plus je co se týče toho motoru. Pro lak je každopádně lepší když takovéto teplotní skoky nezažije. Navíc, když ten taplotní rozdíl 20 - 30 stupňů umocníš okamžitou jízdou, čímž dochází k rychlejšímu zchlazení. Druhý extrém je, když promrzlý vůz dáš do teplé garáže. Co se stane. Ve všech dutinách včetně nádrže začne kondenzovat vlhkost a stékat po stěnách. Dnešní vozy jsou už z hlediska koroze v dutinách poměrně dobře ošetřeny, ale nějakou technologickou chybu nebo zanedbání vyloučit nemůžeš. Nakonec můžeš koupit i vůz úplně nový který má opravovaný lak a je otázkou, jak dokonale. Pokud by jsi takto vůz používal před cca dvaceti lety, do dvou let by ti prorezavěl. Přiznávám, dělal jsem tenkrát stejnou chybu a taky jsem na to doplatil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak jak píšeš...takhle tchán pohřbil Favorita...honem z mrazu do temperovaný garáže...nejdřív odešly přední blatníky, pak začaly reznout pístky v brzdách, lanovod ruční brzdy, pak šly prahy a když jsem zjistil, že reznou misky tlumičů vpředu i vzadu, šel do bazaru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jediné plus je co se týče toho motoru. Pro lak je každopádně lepší když takovéto teplotní skoky nezažije. Navíc, když ten taplotní rozdíl 20 - 30 stupňů umocníš okamžitou jízdou, čímž dochází k rychlejšímu zchlazení. Druhý extrém je, když promrzlý vůz dáš do teplé garáže. Co se stane. Ve všech dutinách včetně nádrže začne kondenzovat vlhkost a stékat po stěnách. Dnešní vozy jsou už z hlediska koroze v dutinách poměrně dobře ošetřeny, ale nějakou technologickou chybu nebo zanedbání vyloučit nemůžeš. Nakonec můžeš koupit i vůz úplně nový který má opravovaný lak a je otázkou, jak dokonale. Pokud by jsi takto vůz používal před cca dvaceti lety, do dvou let by ti prorezavěl. Přiznávám, dělal jsem tenkrát stejnou chybu a taky jsem na to doplatil.

Pokud je v garáží průvan (jako že je, když mám vyplé topení) a teplota kolem 0°C tak to mokrému a zasolenému autu snad vadit nemůže ne? Právě díky tomu jsem tak řešil svojí garáž aby auto buď rychle celé oschlo lehkým, ale stálým průvanem studeného vzduchu (to pokud je promrzlé a špinavé od soli) a nebosi je puštěné topení na cca. 10° - 15°C a to v případě, že je auto komplet čisté a suché (nebo právě doumyvané, utřené, ale občas někde nějaká kapka vody zůstane, tak tak díky vyšší teplotě auto dokonale oschne)

Možná vám to připadá složité řešít jestli průvan v garáží a chladno nebo bezprůvanu a teplo, ale není, jde pouze o zvyk a auto si zatím nikdy nestěžovalo ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je v garáží průvan (jako že je, když mám vyplé topení) a teplota kolem 0°C tak to mokrému a zasolenému autu snad vadit nemůže ne? Právě díky tomu jsem tak řešil svojí garáž aby auto buď rychle celé oschlo lehkým, ale stálým průvanem studeného vzduchu (to pokud je promrzlé a špinavé od soli) a nebosi je puštěné topení na cca. 10° - 15°C a to v případě, že je auto komplet čisté a suché (nebo právě doumyvané, utřené, ale občas někde nějaká kapka vody zůstane, tak tak díky vyšší teplotě auto dokonale oschne)

Možná vám to připadá složité řešít jestli průvan v garáží a chladno nebo bezprůvanu a teplo, ale není, jde pouze o zvyk a auto si zatím nikdy nestěžovalo ;)

Nejde o to, jestli je suché nebo mokré. Jdo o tu vlhkost, která přechodem z mrazu do tepla v dutinách kondenzuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nyní, v mrazivých dnech, mám chladič zakrytý. :feve: Jezdím kratší vzdálenosti, tak do 30 km. S tím zakrytím mám motor zahřátý po 7i km. A k těm garážím. Většina z nás,(aspoň si to myslím) nemá vytápěné garáže, tak teplotní šok ee.

Když je venku -15, tak v garáži -4st. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

ja som si myslel ze ked sa predava auto v bazari..a je tam napisane ze GARAZOVANE tak je to dobry jav...ci sa mylim?

Je protože většinou takové to auta nejsou moc poškrábané,ale jinak je to pro ně horší.

Ale jinak je u dieselu normální, že se tolik nezahřejou. Nezbude jim tolik přebytečného tepla při pracovním procesu motoru než jako u benzínu.

Editováno: , autor: Sniper_2003
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...