Přejít na obsah

Protažení kablíku


Majklsoon

Doporučené příspěvky

  • o 8 měsíců později...
  • o 2 týdny později...
Tohle je sice návod na mlhovky, ale řeší se tam něco podobného

nevíte někdo jestli je taková průchodka na F combi 1.4 TDI PD 2006 a jestli je na straně u řidiče? potřebuju zapojit denní světla do pojistkovky a nechci kvuli tomu rozebrat celou palubku. uz tak musim rozdelat celou cast u ridice abych se k te pojitkovce vubec dostal... dekuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak teoreticky jestli je tam gumova klasicka pruchodka tak by to melo jit ne? nebo nemate nekdo zkusenost co se stane kdyz bych propichl tu pruchodku hrebikem nekde vedle toho bovdenu a protahl to tama? nepotece tam pak? a ještě se chci zeptat kam zapojit svetla na denni sviceni? chtel jsem to udelat tak, ze premostim v pojistkovce pojistku (dle navodu - č.10 - S-kontakt (zabezpecuje proud pro radio a navigaci do te doby nez vytahnu klicek ze zapalovani) na nejaky volny misto a tam si cvaknu svoji pojistku na ty svetla. ale lepsi reseni by bylo zapojit to do spinace svetel ale puvodne jsem cekal ze tam pujde 4 nebo 5 dratku a kdyz jsem to z hruzou rozebral tak jsem zjistil ze jich tam vede asi 20 a absolutne netusim kam to napijit abych tozkurvil celou tu patici... nemate nekdo radu? jak ste to zapojovali vy? na foru sem tady nasel ze to zapojujete do tech svetel ale nikde jsem nenasel nic podrobnejsiho. jestli nekdo vite tak mi to prosim podrobne popiste... dekuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja sem denní tahal u spolujezdce pruchodka tam žadna nebyla tak to vedu jen za tim kobercem nebo co to je,do auta neteče tak to neřeším.denní svícení si nenapsal jaky máš,ja měl s modulem tzn. jeden drat jsem natah k radiu kde mam spinany + klíčkem jim spinam rele a napajení sem vzal z pojistek .další kablík(kterej denní zhasína) jsem připojil přímo ke hlavnímu světlu na potkavačky.....a jen tak pro efekt jsem vedle tlačítka vyhřejvaní dodělal jednu LED-ku ktera mi ukazuje že denní svítí :-) (někde tady je i navod někoho a ten kontrolku dodělal přimo do palubky)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

super. diky. ja sem ji tam videl ale nevedel sem jestli to nevede jenom do nejake mezisteny a navic je to na te spolujezdcove strane ktera je min vyhodna a proto sem se shanel po te u ridice... ale je to ta klasicka gumka kterou protahnu v pohode vsechno co potrebuju... tak snad bude stejna aji u me...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš variantu to protáhnout průchodkou spolu s hadičkou ostřikovače co je vedle spojkovýho pedálu. Pokud to chceš protahovat tou lochnou u spolujezdce tak se mrkni do instalačních manuálů na návod na montáž mlhovek (je tam nafocený), origo se to taky protahuje v podstatě do stejných míst (spínač - pojistky - světla - ukostření). Jo a ty světla zapoj na pin 3 na vypínači. Pokud si vzpomenu, tak ti sem napíšu číslo té průchodky lanka kapoty. stojí to cca 60,-.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale hadička na ostřikovač určitě nejde do kabiny ne? ta jde jenom do toho prostoru pod tím plastem u stěračů a tam se dostanu v pohodě - je tam ještě jedna volná průchodka... ja to natáhnu asi tou průchodkou kterou leze lanko na otevření kapoty pokud se k němu dostanu. když jsem to včera dělal tak sem se zasekl na tom, že mi nešli sundat stěrače - sem ještě nikdy neviděl něco tak srostlýho na 3 roky starým autě- povolil jsem matku a pod ni ta podložka je prirostlá ke stěrači a zároveň ke šroubu jakoby to byl jeden kus - když s tím lomcuju tak škubu s celým autem a to se ani nehne - nepomohl ani uvolnovač rezavých šroubů a nic. nevím co s tím mám dělat - leda nějakej stahovák vyrobit nebo něco a na sílu to utrhnout. ale to jen tak out of topic

náhodou nějaké foto toho spínače světel s označením toho pinu 3 by někdo neměl? a dá se nějak "jednodušeji" dostat k tomu vypínači bez toho aniž bych musel oddělat celou tu část palubovky u řidiče?

Editováno: , autor: starburst
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nějak pořád nechapu proč to nechceš natahnout podle prvních obrázku......kaslik spolujezdce je cca 4-5 šroubku,vycvakne se boční kryt a kaslík se normalně vyndá......to samí i čast palubovky u řidiče par šroubků - vycvaknout kousek ji dat dolu odpojit konektor světel a jeto,prace na deset minut.podle mě ji stejně budeš muset dát dolu abys protah a nějak elegantně upevníl kablík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemluvě o to, že ten plast pod stěračema musíš sundat, jinač to neprotáhneš. Já to na mlhy tahal u spolujezdce a kryt jsem nesundal tak jak ty. Trvalo mi to 1,5 hodiny než jsem to protáh a to jsem musel ten plast hodně zvednout a bych tam vubec strčil ruku. To se ti na řidičové straně nepovede, neboť je tam hned u kraje stěrač :p

Jediná možnost jak s tím vydrbat je, koupit světla , které se montují takto

1, drát mínus

2, drát plus

3, drát na parkovačky

Montoval to kolega a udajně to rozezná podle napětí, kdy se auto nastartuje a samo se zapnou :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi máte pravdu že nemá cenu to lámat přes koleno a rvát to k řidičovi. mě šlo o to, že sem to rozdělával včera tu palubku u řidiče a drbal jsem se s tím přes hodinu a půl - než se mi podařilo to vubec rozmontovat, tričtvrtě hodiny jsem páčil ven pojistkovku a pul hodiny než se mi podařilo odpojit ten zkurvenej konektor od spínače světel. tak sem se tomu nějak chtěl vyhnout. (nejsem tak neschopnej ale opravdu to nešlo) složený to pak bylo za cca 10 minut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...