Přejít na obsah

Problém s neorig. klimou


Franta

Doporučené příspěvky

Zdravím,

potřeboval radu nebo pomoc od nějakého profíka na klimatizace.

Mám na Octavce neoriginální klimu Alex. A mám problém, že se vypíná a zapíná každých 10s.

Klima je naplněná prý dobře. Vypínání dělá termostat, který je na výparníku, když se dosáhne určité teploty.

Je divné, že mi to začalo dělat po opravě kompresoru. Klima byla několik hodin otevřená.

Vysoušeč se neměl, protože firma, co to dělala tvrdí, když nezamrzá tak, tam voda není.

Řekl bych, že to teď také méně chladí, ale to je možná jenom pocit, protože z výdechu leze okolo 5°C.

Neznáte někdo profíka na klimy, který by mi mohl pomoci?

Může se stát, že mi výparník zamrzne, když vyhodím ten termostat?

Dík za rady a kontakty

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se ti zdá málo 5stupňů?

Termostat nevyhazuj- pak ti to pujde pořád -to je pí...na.

Já myslím že je vpořádku, když ti tak chladí- to pak musí vypínat, zvedni otáčky ventilátoru a bude chodit déle.

Jestli ti to vypíná termostat, nehledej chybu v chladivu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

normální není že ti fouká 5st- to je dost nízká teplota, při takovéto teplotě je vpořádku, že ti vypíná termostat- když ti nebude vyoínat zamrzne ti celý výparník ledem-neprojde ti žádný vzduch a nebude to chladit.....pokud ti to fouká takto studený pak to pouštíš při teplotě cca 18st okolí (a to nepotřebuješ chladit), nebo to pouštíš při větší teplotě a máš nedostatečné proudění vzduchu přes výparník

on ten termostat tam není zbytečně- kdzž chodí správně

- nasadit manometry, podívat se v jakých tlacích se pohybuje, prověřit správnou váhu a typ chladiva, zkontrolovat funkci termostatu, množství vzduchu.......jednoduše řečeno- zajeď k někomu kdo to umí a ne jen k tomu, kdo ti tam bez koukání naplní podle štítku chladivo plničkou, odpojí a dál tě nezná, a neví nic o fyzikálních zákonitostech v okruhu a provázanosti tlaků a teplot atd atd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...