Přejít na obsah

ABS a ASR sviti, po self testu zhasne.


mirdus0001

Doporučené příspěvky

Sviti mi ASR a ABS, nicmene ne porad. Servo, palubka, atd. je ok.

Po delsim stani (po probehnuti selftestu ABSka) kontrolky zhasnou a vsechno funguje ok.

Ovsem do chvile, nez vypnu motor a znova nastartuju v kratsim intervalu, napr. u benzinky, nebo pred nakupakem. Kontrolky ASR ABS nezhasnou, selftest po rozjezdu neprobehne, ABSko nefunguje. A to trva zase do delsiho odstupu mezi nastartovanimi, nez se ABSko znovu "osaha", a kontrolky zase zhasnou...

A tak porad dokola.

Dodavam, ze kontakty na baterce jsou ok a "svazek" je "rozmotanej", suchej a vypada zachovale. Uz jsem o nem precet vsechno co tu je ;o)

Zarazi me, ze kdyz ten selftest vzdycky probehne, tak kontrolky zhasnou... Prece kdyby bylo v pytli cidlo, nebo nejakej kabel prodrenej, tak to nepujde bud vubec, nebo jednou jo a 3 krat ne, proste se to bude nejak menit.

A ne ze pokazdy kdyz probehne selftest, je to ok... do dalsiho vypnuti/nastartovani s kratsi prestavkou.... (zhruba do 2-3 hodin)

Kdyby vas nekoho neco napadlo, kde hledat chybu, bylo by to super.

Nechce se mi do servisu, dat jim sanci vymenit mi pul auta s nejasnym vysledkem, takze diky za jakejkoliv typ.

Editováno: , autor: mirdus0001
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

...tak nevim, jestli to byla takova zepeklitost, ci jsem to spatne vysvetlil, nebo jste me jako novacka vyignorovali ;o)

Mezitim jsem byl na nacteni chyb VAGem u znameho. Bylo tam toho hafo: rizeni, motor, ABS/ASR.... tak to smaznul at prijedu druhy den.

Druhy den se kupodivu ukazalo, ze je to v elekrice a ABS ;)

Dostali jsme kontakt na jednoho sikovneho autoelektrikare a ten za 400,- zavadu odstranil.

Nasleduje prepis z protokolu o oprave, cili finalni reseni.

NALEZENA 1 chyba:

00301 - zpetna pumpa ABS (V39)

35-00 - -

Slovni popis zavady znel: prerusene vedeni mezi ABS pumpou a ridici jednotkou.

Diky vsem za precteni, snad se bude info nekomu hodit.

Ja doufam, ze budu mit zase chvili od zavad klid :)

Editováno: , autor: mirdus0001
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dostali jsme kontakt na jednoho sikovneho autoelektrikare...

Jeee, kdyby tak byl z Brna.. Nebo z Vysociny! :)

Ja mam ten stejny problem. Po chvili jizdy mi se mi rozsviti kontrolka ASR a nezhasne do vypnuti motoru. Diagnostika hlasi "Nahodna chyba". Potreboval bych taky nejaky typ.. :((

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NALEZENA 1 chyba:

00301 - zpetna pumpa ABS (V39)

35-00 - -

Slovni popis zavady znel: prerusene vedeni mezi ABS pumpou a ridici jednotkou.

Diky vsem za precteni, snad se bude info nekomu hodit.

Ja doufam, ze budu mit zase chvili od zavad klid :)

A vona to byla pojistka na baterijovým krytu. Stují 52, 90 kč bez DPH.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...