Přejít na obsah

Doporučte motorku!


ViperCZ

Doporučené příspěvky

Práve sem dokončil řidičské oprávnění skupiny A18 (mimo C, E, T) a rozhoduji se co si koupit za stroj. Bohuzel me limituje omezeni ktere mi nedovoli koupit si mou vysnenou Yamahu YZF-R6 2009. Takze se rozhoduji co si koupit do 25kW a pomeru vykon/vaha 0,16kW/kg. Prosím tedy všechny zběhlé motorkáře aby poradili. Mělo by se jednoat o silniční sportovní motorku ročník 2008/2009 (je jedno jestli nová nebo bazar), na ceně v zásadě moc nezáleží, ale samozřejmě čím míň dám za ten nejlepší stroj tím lépe a zbyde pak více na oblečení. Jinak na s motorkama mám zkušenost tak z autoškoly, a na černo když sem lítal na fichtlu a simákovi... Díky všem

EDIT: Zatim sem premyslel o Yamaze YZF-R125 (bohuzel jen jednoval) a nebo Kawasaki Ninja 250 (zase desne hnusny budiky a spise cestovnejsi posez)

Editováno: , autor: ViperCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co takhle GS 500? Do 25kw se vejdeš a navíc se z ní dá dostat i více. Příjemná mašinka. Na 125 nebo 250 4-takt budeš hodně brzo postrádat výkon. A třeba bych uvažoval tak, že na naučení není třeba úplně novou mašinu, protože motorkáře buď pád čeká nebo už pořádně spadl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co takhle neco starsiho, co ma v papirach 25kw ale skutecnost je trosku jina ;) sem tam se takove kousky objevi : http://www.motoinzerce.cz/motorky/yamaha/291976-yzf-r6.html ale u toho si davej bacha, preci jen je to uz stroj, pokud jsi na tom nikdy nesedel, nebo jeste jeden hezky kousek : http://www.motoinzerce.cz/motorky/honda/28...sport-25kw.html staci na motoinzerci zadat do vyhledavani 25kw

Pokud jsi nikdy nic nemel a nevis jak se motorka chova, kup si CBR 125 tady na tomhle servru je jich spousty : http://www.motoinzerce.cz/motorky/honda/29...-cbr-125-r.html

naucis se, zvyknes si a pak koupis neco silnejsiho, preci jen ze zacatku ovladat 200 kilo neni jen tak

nebo suzuki GS 500 ma vetsinou do 25kw, jak rika kolega nademnou, pohodova , spolehliva masina , na kterou sezenes strasne moc nahr. dilu, navic bych opravdu radil neco starsiho, kazdy sem tam spadne pokud zacina

maly edit : jeste u tohoto kousku jsem se zasmal :D litrik s 25kw, http://www.motoinzerce.cz/motorky/yamaha/2...f-r1-25-kw.html

Editováno: , autor: creck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pocitam s tim ze budu postradat vykon, ale na ten rok co jeste nemuzu mit neomezenou mi staci da se rict cokoli na cem se naucim co nejlepe abych pak mohl presedlat na tu vysnenou YZF-R6 2009 (popr 2010 potom :D ). Dnes sem si vyzkousel YZF-R125, ktera me vzhledem uchvatila, protoze vypada hodne podobne te R6 (proste dospela motorka), jedine co bych na ni postradal je vykon pri rychlostech nad 100km/h, kde to sice jede, ale ne tak jak bych si predstavoval. Kazdopadne ji hraje do karet vzhled. Ninju budu zkouset asi pristi tyden, tak uvidim jak zaujme. Jinak GS 500 je mozna vykona, ale tenhle typ motorek se mi vubec nelibi. Sem spis opravdu na ty sportaky. Starsi zavrenou (byt papirove) kupovat nechci protoze za rok stejne prijde ta R6 a bohuzel sem se informoval o tom ze nova R6 nejde zavrit. Takze porad kandidati jen Yamaha YZF-R125 a Kawasaki Ninja 250. Ale presvedcili ste me v tom ze nepujdu do novy (do 25kW), akorat bazary nejak nejsou moc k mani...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně jsem se na pár motorkách svez a do začátku bych doporučil něco mírně otlučenýho na naučení základních návyků a postupně přesedlal na silnější. Ono je sakra rozdíl mít pod zadkem 15 a 100 a víc koní. Taky znám několik případů kdy nezkušenej "motorkář" z prodejny ani nedojel domů... Klidně bych volil něco staršího do 250 objemu a v klidu se na tom naučil, třeba s tím i párkrát praštil když se nezadaří, u starší mašiny ti to nebude tak mrzet jako u nový za 100-200tis.

125 ať honda, yamaha i třeba aprilka nejsou špatný, tam je jen rozdíl v motorech, 4-takt a 2takt a vypadaj jak dospělá motorka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak CBR nebo YZF to uz fakt jde jen o to co se ti vic libi , ale pouvazuj taky nad ,,fiktivne,, zavrenym sestikilem , treba kdyz koupis za 80 000 kc starsi a frknes 20 - 30 000 do oprav ve znackovem servisu , mas skoro novou masinu za dobre prachy, tech stopetadvacitek se strasne spatne zbavuje

Editováno: , autor: creck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych s tím fiktivním zavřením počkal. Když už, tak radši něco zavřenýho na těch 25kW, ale s předpokladem toho že se dá jednoduše otevřít(doraz na plynu, nad šoupátkama a podobně), chvíli s tím pojezdil, naučil se mašinu ovládat a po čase to teda otevřel a užíval si plnej výkon. Je pravda že se zbavit 125 není zas tak jednoduchý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jak rika muj kolega , co po litrech a suprsilnych masinach osedlal opet stopedvacky, na nicem se tak nevyblbnes jako na sekacce (s nadhledem ju :D ) lehce se to ovlada, prd to zere a svezeni paradni,nic neumi tak nakopnout od 6000 nahoru jako stopetadvacka(mysleno jako ze nic,nic a najednou to frci jako dabel), no a kdyz to nahodou spadne, nejsou to statisice co by te mrzeli ;)

Editováno: , autor: creck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

125ku nekupuj pokud ti neni 16,kup neco jako treba honda Transalp nebo Vstrom650,sou to pohodovy endura na kterych se naucis a kdyz spadnes a mas padaky tak ji nic neudelas,a pak za ten rok ju s prehledem prodas,spis bych doporucil toho transalpa nevim jestli je Vstrom na 25kw a hlavne je vstrom divocejsi,kazdopadne nedoporucuju jit pod objem 500 pokud teda nejsi magor za riditkama:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak jsi na tom se zkušenostma? já bych pořídil starší R6, co bude mít v papírech 25 KW... Když na ní budeš jezdit s rozumem a nebudeš za ní hned tahat jak debil, tak ti snad neublíží... Já na ní přesednul ze simsona :) , občas sem se před tim svezl na něčem silnějšim, co sem si půjčil od kámošů... Ze začátku to chce respekt, po dvou sezonách budeš tahat kolena po silnici... Je dobře ovladatelná, má dostatek výkonu, dobrej podvozek i brzdy a nestrestá tě za každou druhou chybu :palec2: mám 01, už ji mám 6ou sezonu a uplně bez problémů, najel sem na ni 26 tis. km a měnim jenom gumy, olej, řetězovku... už sem ji chtěl vyměnit za něco silnějšího, ale asi si ji ještě nechám... je obratnější, v zatáčkách stíhá i silnější a 300 po rovině jezdit nepotřebuju...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele jeste me napadla jedna supr alternativa, co takhle toto, supr masinka s prijatelnym vykonem a neni to zadna stopetadvackova sekacka ;)

na motorkarich ji vetsinou hodnoti jako supr masinku a poridis ji novou za nejakych 110 klacku

http://kawasaki.cz/index.php?nid=3819&...&oid=710554

Editováno: , autor: creck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na budiky bych se vybod, a kazda yamaha je delana do sportu, tudiz te po nejakych ujetych km , zacnou bolet ruce a zada, yamahy jsou proste delane na sport, ne na nejakou delsi jizdu, pokud nechces koupit starsi sestistovku, zavrenou, a rozhodujes se mezi yzf 125 a touhle kawinou , tak nevahej a bez do kawiny

ninja je hodne dobra masinka,jednu takovou mam :D viz podpis

neni nad zvuk od kawasaki ;) to snad predci jen Honda VTR :scooter:

Editováno: , autor: creck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koukal jsem na ty budiky, no neni to sice zadna spica, ale tak hrozne to zas neni

jinak ta special edition je fakt nadherna :D na to se budou kocky lepit

jeste jedna vyhoda, na motorkarich si pokecas hodne s holkama :D ma to tam kazda druha http://www.motorkari.cz/moto-uzivatel/?zna...&muid=36121

post-12489-1245491396_thumb.jpg

Editováno: , autor: creck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...