Přejít na obsah

Klima - netěsnost, ale kde???


Lenka J.

Doporučené příspěvky

Nemám odkaz, našel sem si to v Etce a podle čísla objednal, číslo je doma v notesu, je to s plastu tak sem zvědavej jak to bude chránit :) Ale když sem do googla napsal - ochranná mřížka chladiče klimatizace tak to našlo i příchytky. Pánové, ten google to opravdu umí najít :)http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/3d0867646-prichytka-oe-10597.html http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1k0820746-ochranna-mrizka-chladice-klimatizace-oe-12583.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Měl jsem též problém s chladičem, resp. vysoušečem - únik média kolem bílé zátky. Pročetl jsem si toho mraky, než jsem podnikl opravu, A nejvíc nejlepší jsou rady borců, co si nevymění ani olej, někde něco zaslechli a hnedle jsou chytrý jak rádia a šířej fámy - ty mě opravdu baví.... 

Ale k věci. Pokud někdo jen trošku zručný a šetřivý má stejný problém s bílou zátkou tak doporučuji před výměnou chladiče ji zkusit vyměnit. Ano, jak je psáno výše, povolit klasicky imbusem je horor a většinou to nejde, ale pokud se třeba nataví, např. horkovzdušnou pistolí, tak povolí. I kdyby ne, tak ale za zkoušku to stojí.... V případě, že vyhrajete a povolíte, tak našroubovat novou, nechat soustavu natlakovat dusíkem, vzít rozprašovač s  mýdlovou vodu, pocákat zátku a pozorovat.. V případě, že ještě  sem tam nějaká bublinka vykoukne, tak zkusit zátku ještě lehce přetáhnout. Ale zase s citem - je to jenom plast... 

Mě to vyšlo a ušetřil jsem si jak práci, tak chladič....

Škodě zdar

Zdarec, domnívám se, že mám stejný problém, prosím o informaci nebo odkaz, kde je možné zátku koupit nebo objednat...předpokládám, že ve škodě ji koupím, ale dost možná za víc peněz než třeba jinde...dík moc za info

Jany32

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemám odkaz, našel sem si to v Etce a podle čísla objednal, číslo je doma v notesu, je to s plastu tak sem zvědavej jak to bude chránit :) Ale když sem do googla napsal - ochranná mřížka chladiče klimatizace tak to našlo i příchytky. Pánové, ten google to opravdu umí najít :)http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/3d0867646-prichytka-oe-10597.html http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1k0820746-ochranna-mrizka-chladice-klimatizace-oe-12583.html

Prosím, jde mřížka namontovat jednoduše bez demontáže chladiče? Tedy jen otevřít kapotu a nacvaknout?

Jinak já měl problém také s únikem kolem bílé zátky a nechal jsem vyměnit klimachladič v Cardiagnostik za nový klimachladič na FL II na kterém se už dá vysoušeč měnit zvlášť.

Editováno: , autor: Pepa Kvapil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím, jde mřížka namontovat jednoduše bez demontáže chladiče? Tedy jen otevřít kapotu a nacvaknout?

Přesně takhle to jde, je k tomu sice jinej přístup ale pokud nejsi kopyto tak to tam dáš v poho :kol-28:  Já sem docvakával jednu příchytku taky až po smontování, pro sychr sem si objednal 10ks, k přichycení stačí 8 ale deseti to taky nepokazíš. Příchytky se píchnou do žebrování kondenzátoru.

Editováno: , autor: šulda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozebrání není nic hroznýho, jen to hrozně vypadá :) Sundáš podnárazník, nárazník, vyndáš světla, sundáš nosník a seš na chladičích ;) Jen je třeba mít na šrouby v nosníku správný klíč a nový plastový nýty na nárazník.

Editováno: , autor: šulda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem ji objednal a jak jsem viděl ten způsob uchycení, tak jsem ji tam nedal, mám obavu, že ty úchyty můžou prodřít některou z trubek. Co jsem se ptal na dílně ve škodovce, tak proražení výměníku kamenem je naprosto vyjímečná záležitost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nevím, taky se mi způsob umístění mřížky přímo na kondenzátor (dále k.) a jeho uchycení nezdá, ale fakt je, že spodní třetina k. je zcela nechráněná, zatímco zbytek chrání nárazník a šikmá žebra masky - viz i fotografie z vozu (MR 08) po cca 100 tkm. A i když člověk není " lepič" a nejezdí 5 m za předjezdcem, neubrání se při stavu našich silnic občasného ohození kamínky od protijedoucích aut, nemluvě o znovurozšiřování zimního posypu drobným štěrkem.

Moje poznatky:

- navíc materiál k. je u OII podstatně slabší než u OI a současně je nepříliš dobře chráněn proti soli (nevím jak u FL)

- proseknutí kamenem bych zcela nevylučoval - před focením jsem vytáhl ze žeber cca 1 cm velký ostrý kus štěrku

- podle mých zkušeností z provozu služ. vozů mřížka přímo na k. sice ochrání před mech. poškozením, ale protože se na ní v zimě   ještě lépe drží prosolená břečka, tak k. je "rozežrán" zhruba za 2 zimy a právě v té spodní části

- proto uvažuji umístit buď origo mřížku hned za prostřední černé "žebro v nárazníku nebo dát tamtéž plastovou síťku do dvířek králíkárny, ale nějaká ochrana by tam být měla...

 

post-15635-0-75675800-1371160598_thumb.j

post-15635-0-47421300-1371160646_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...