Přejít na obsah

Cvakání


Marcelus

Doporučené příspěvky

Ano pokud to začne "samo" cvakat tak se jedná o přerušovač obsažený ve spínači vystrážných světel, tzn. ten červený trojúhelník, nezbývá nic jiného než ho vyměnit protože se může stát že za jízdy zůstanou viset blinkry nebo některý z nich a pak se můžou dít za provozu věci ;)

P.S.: Prý je to častá porucha VW group, mám to od servisáka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 99% to není přerušovač ale páčka blinkrů - stačí vyměnit a je pokoj. Je to obvyklá závada.

u me tez,

kdyz jsem zavaklal packou od blinkru tak cvakal na prazdno prerusovac, po vycisteni spinacu v pacce klid

Editováno: , autor: zdesim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomu bych moc nevěřil tam by teoreticky nemělo být nic krom toho že se může přepálit kontakt jako mi od dálkových světel vlivem silných žárovek, ale samotné spínání probíhá v přerušovači výstražných světel, nedávno jsem měl s blinkry problém vlivem komfortky, a známý co dělá v originál servise vůbec po páčce nešel z důvodu vady na přerušovači u těch výstražných světel, a říkal mi že tam má VW slabinu už z výroby vážně ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v prerusovaci je io U6043B, zapojene skoro podle datasheetu, funkce je takova:

packa v klidu, io ohlida jestli se mu pres zarovky neuzemni merici vstup, jakmile se da packa na jednu stranu, tak se vstup uzemni, io sepne rele a rozsviti se blinkr, pak rele vypne a blinkr zhasne - porat dokola, az do odpojeni packy

kdyz je rele seple kontroluje protekajici proud - detekce praskle zaarovky, v rozepnutem stavu kontroluje jestli je zaply blinkr

tomu mericimu vstupu staci hodne malo, aby sepnul (bastlil jsem vlastni tripling a 10kohm mi to uz spinalo)

kdyz je packa vyhrata, tak je tam uhlik a jina spina, kontakty zacnou vodit, io si mysli, ze je zaply blink, tak sepne, ale netece spravny proud, tak blika rychle

stalo se mi to, kdyz jsem lehce zavaklal packou, tak prerusovac zacal cvakat - opravdu byla chyba v pacce, prerusovac byl OK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Me to delala tez packa - byl tam uz nejaky nastrikany olej od nekoho a nejak se to tam zblaznilo, tak jsem rozebral packu a vymenil jsem tam ty dve medene plosky a bylo hotovo - jen sehnat ty plosky s perkama, ale ja tu mel par pacek na likviaci :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj taky mám stejný problém,

jedu a dám blinkr po vypnutí blinkru cca 10 sekund klid a pak si to párkrát nepravidelně cvakne.

Kazdy rika něco jiného jeden páčka druhý relé. Obcas se stane ze jen co nastartuju tak si to po chvilce zacvaka. ale kdyz je motor vyplej tak cvakani zadny. Blinkry se nerozsviti pri cvakani.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, stala se mi taková věc. :) Když hodíte blinkr tak Vám to všem cvaká, jenže mě se to cvakátko ;) zbláznilo a cvaká si kdy chce i samo. Uvolnil se někde nějaký díl? Díky za odpověď je to docela vytáčející lol

Ahoj mě to dělalo taky, bylo to ale páčkou blinkru stačilo to prostřiknout kontaktolem a mám už cca 8 měsíců klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

RELE BLINKRU:

Pokud ti zustane vyset dlouho svitit blinkr ci se zrychluje nepravidelne tak je ko rele blinkru.

PACKA BLINKRU:

Pokud pohnes packou a nic se nedeje, nebo samo zacne blikani - pri hrbolech, ci samo od sebe a jine blaznive kousky tak packa.

Ta jedina dokaze sepnout a poblaznit kontakty rele. Jak se tam vydiraji ty medene plisky, tak tam vznikaji medene piliny a ty nadelaji peknou paseku. Dale pak bejva zavada v opotrebovani tech medenych plisku.

Cauvec

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...