Přejít na obsah

Občas se nevrací pedál spojky


StandaOctavia2000

Doporučené příspěvky

Poraďte prosím jestli někdo víte čím by to mohlo být a co s tím.

Mám Octavii combi 1,9 TDi , r.v.2000, model 2001, 66kW.

Asi před měsícem se mi stalo že jsem sešlápl pedál spojky a ten se vrátil jen asi 3-4 cm. Nahoru prostě nešel a tak jsem ani nemohl zařadit. Až asi po 10-ti sešlápnutích (těch 3-4 cm co to šlo) se najednou vrátil nahoru a začal zase normálně fungovat - spojka šla zase vyšlápnout.

Od té doby klid a najednou zase dnes to samé. Když se to zase vrátilo do normálu, stalo se mi to po asi 30-ti kilometrech znovu.

Zase se to vrátilo do normálu , ale je vidět že se to stává častěji.

Co to může být ??

Stalo se Vám to taky někomu ??

Co s tím ??

Děkuji předem za každou radu.

Standa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mi se také často nevrací. Bohužel mám kobereček, který není nijak upevněn k podlaze a jednoduše se sem tam zapře. Než jsem to zjistil, taky jsem mhledal všude možně a přitom taková blbost.

Pravděpodobně to máš z jiného důvodu, ale radši to sem napíšu, kdyby náhodou. G

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím.

Koberečkem to u mně není, mám tam sice gumový koberec, je přichycen k podlaze, díval jsem se když se to stalo naposled a nic tam nepřekáželo.

pravděpodobně máš vadný hlavní nebo pomocný spojkový válec. pokud je tedy spojka hydraulická.taky mi to dělalo na TDi, jedna pumpa je za pedálem a druhá je na převodovce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Tak to by mohlo být.Znamená to asi vyměnit raději oba válce.

Díky.

Mě se tohle dělo taky. Nakonec mi začala blikat kontrolka brzd (!). Stále mi unikala brzdová kapalina. Napřed pomalu, pak jsem musel dolejvat každých 10 km. V servisu na to napřed nepřišli, potom když už to chcalo řádně mi řekli, že mi unikala brzdovka odvzdušňovacim ventilem. Nevzpomenu si, jestli byl měněnej, minimálně se měnilo těsnění. Měnil jsem k tomu celou spojku, už byla jetá :-) No a bylo po problému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...