Přejít na obsah

Nefunguje centrál PPdveří ale ve dveřích to není?


Slavaa

Doporučené příspěvky

U řidičových - LPdveří mi nefunguje zamykání a odemykání dveří na dálku ani vnitřním vypínačem, taky nejde ovládání Levého zrcátka. O víkendu jsem rozebral dveře vyměnil celý zámek a ovládání zrcátek - vše beze změny- dráty ve dveřích vypadají OK jen na dvou z nich je dopřipojeno něco asi od alarmu - po odpojení žádná změna, pojistky OK, konektory OK, snad minimální rozdíl oproti totožné Octávii - na konektorech např č5 u zrcátka je proti zemi 10ohmu a u fungujícího auta 40ohmu - myslím že to ale problém nebude, netuším kam se podívat na druhou (v autě stranu drátů z těch dveří - jestli to při nějaké bouračce nemohlo přerušit drát nebo konektor někde v interiéru??? (s touto závadou už sem to koupil) / ovládání oken funguje OK, ovládání pravého zrcátka OK, klíčem od dveří řidiče celé auto zamknu i odemknu ale bez komunikace s alarmem

díky za případné nápady

Sláva

Editováno: , autor: Slavaa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

proměřil a překontroloval jsem dráty - vše OK, koupil jsem tu lacinou čtečku OBD II (za 1500Kč) - vše OK, (mikrospínač, zámek, ovládání ve dveřích, ovládání zrcátka -vše OK) tak jsem srabácky odjel k autoelektrikáři - dle jeho tvrzení se mu nedaří připojit na "řídící jednotku komfortu" a navrhuje jí vyměnit a přeprogramovat na toto konkrétní auto.

Nepovedlo se mi na fóru najít něco o "řídící jednotce komfortu" -jediné co mně napadá je vyndat jí a vysušit...

1/musí se jednotka komfortu znovu programovat když jí vyndám z auta?

2/můžu jednotku komfortu zkusit vyměnit s jednotkou komfortu ze stejného auta ale bez klimatizace?

3/když vše kromě dveří a zrcátka funguje - není to ještě něčím jiným?

díky za případné odpovědi či nápady (už bych to rád rozluštil)

Sláva - Octavia I, 2004, 1,6i 75kW

Editováno: , autor: Slavaa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud bude mít komfortka stejné označení (poslední písmeno např.799b) tak vyměnit můžeš, že se nespojil s komfortkou? stačí na chvilku odpojit baterku, pak si s ní popovídá ... pokud máš možnost měnit díly s funkgujícím autem, tak zkus i řj motorku pp dveří ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud bude mít komfortka stejné označení (poslední písmeno např.799b) tak vyměnit můžeš, že se nespojil s komfortkou? stačí na chvilku odpojit baterku, pak si s ní popovídá ... pokud máš možnost měnit díly s funkgujícím autem, tak zkus i řj motorku pp dveří ...

mněl jsem tam chybu jde o LP dveře (řidičovi)

"zkus i řj motorku pp dveří" - co to je??? - pokud to je ta elektronika ve dveřích u stahování oken tak tu už sem zkoušel

do týdne budu mít možnost komfortku vyměnit se shodným autem - dám vědět

díky

Slava

Editováno: , autor: Slavaa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Konečně velký pokrok - velký dík posílám veteránu Milhauskovi a Petrsovi. (a trochu nenávidím autoelektrikáře co mně zavedl na scestí)

Po výměně totožných jednotek komfortu 799 jsem byl zase na začátku - žádná změna, znovu jsem měřil dráty a vyměňoval díly se shodným autem, až jsem zjistil že problém je v řj v řidičových dveřích, v zoufalosti jsem se ale pořád držel toho žlutočerveného kabelu. Až konečně - problém byl v ulomeném jazýčku jednoho pinu (od žlutočerveného kabelu) na straně jednotky ve dveřích cca 20pinové. Proto se dráty tvářily OK - (kontakt mezi paticí ve dveřích a komfortkou pod volantem byl OK).

Řídící jednotka ve dveřích se s trochou snahy dá vyndat bez povolování motorku od okna, pak jsem do ní vyvrtal z boku dírku napájel na původní místo jazýčku drát, prostrkal ho skrz dveře do auta do konektoru pod páčkou otevírání motoru - a Levé zrcátko OK - a zámek OK - centrál OK ... :-)

Jinak tu čtečku OBD II kódů (cca 1500Kč) - jsem vrátil - umí jen vymazat chyby. A pořídil kabel USB -VAG. (600Kč)

Malým stínem zůstává rozsvícená kontrolka otevřených dveří (zhasne po nastartování nebo uzamknutí),

zatím jsem ale nepřišel na to, které to dveře vlastně nejsou dovřené - dá se to najít přes VaG? , a taky nevím jak mě to může omezovat. (i alarm se zdá že jde OK)

Všem díky

Slava

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemuze to byt mikrospinac? funguje ti Safe-lock? co stropni svetlo? to sviti taky porad? teda v klidu bez klicku s odemknutym autem ... to uz se tu kdyztak nekde resilo ... me myslim pomohlo stahnout okna a zkusit ktery dvere jdou otevrit klickou zevnitr pri zamknutym aute dalkou nebo klicem, ale uz si to presne nepamatuju jak jsem to tenkrat nasel ja

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem z toho jelen :-)

všechny 4+1 dveře se chovají stejně :-(

bez klíče - při zavření se po cca 20sec zhasne interier světlo a kontrolka také (jen u kufru to zhasne hned)

s klíčem v pootočené poloze - při zavření jakýchkoliv dveří kontrolka zavření na palubovce zhasne ihned (jednou před tím problikne), u dveří od kufru zhasne a neproblikne

při zamknutých zámcích dálkou(zajetých špuntech ve dveřích je kontrolka vždy zhasnutá (tedy OK), při klíči v pootočené poloze, je vše OK, problém se projevuje tedy při nezamčeném autě bez pootočeného klíče

při zamknuti tlačítkem safe ve dveřích řidiče (zajetých špuntech ve dveřích je kontrolka rozsvícená -tedy špatné)

všechny 4+1 dveře se chovají stejně :-(

někde jsem tu četl o zapojení zámku ve dveřích (nebo je ještě kontrola zavření dveří jinde? pokud víte kde to najdu dejte vědět (prostě kde bych mohl zkusil měřit co jde za signál třeba z těch mikrospínačů...

neúspěšně jsem se pokoušel spojit přes VAG 2000 s jednotlou centrálu (ani u druhého auta se mi to nedaří - nenavázané spojení) - je tam nějaký háček?

(s jednotkou komfortu se spojím OK)

díky za rady zkušených Slava

Editováno: , autor: Slavaa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

...Řídící jednotka ve dveřích se s trochou snahy dá vyndat bez povolování motorku od okna...

Všem díky

Slava

Zdravim.

Slavo, mohl byste rozepsat trochu podrobnej kam ma byt prilozena "snaha" pro odmontovani ridici jednotky od okenniho motoru, nebo kontaktovat me na tel.739552531.

Jde o to, ze mam absolutne stejny problem, jak je popsan v zacatku topiku a jsem uprostred Vaseho postupu. Uz mam vyzkousenou vymenu zamku dveri (bez vysledku) a servisman co to delal poradil vymenit centralni jednotku komfortu. Vcera jsem rozebral dvere abych zkontroloval stav zluto-cerveneho dratu dle vaseho reseni a

1. Nenasel jsem tam zluto-cerveny drat, mozna jsou pouzity jine barvy, nevzpominate se treba na cislo kontaktu na konektoru?

2. Nedokazal jsem odmontovat ridici jednotku bez odmontovani motoru okna. Vyfotil jsem ho a je na posledni fotce prilozeneho dal odkazu stav kam jsem dostal nejdal. Jak se postupuje dal?

3. Jsou nase auta vubec shodne, maji stejne jednotky (dle fotek)?

Ilustracni obrazky : http://picasaweb.google.cz/victor.brazhnik/SkodaOctaviaI?feat=directlink

Predem dekuji.

Viktor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...