Přejít na obsah

1.6 MPi (75 kW)


petrenka

Doporučené příspěvky

Tak k věci :)

Dnes jsem jel po D1 do jihlavy a z5 a pokud se to drží do těch 130 tacho tak, světe div se, povedlo se mi pod 7l .. (nějakých 6,8 podle PP)

Takže těch mých 9 je fakt asi při těch 160 průběžně..

Pro ty co by nevěděli, dodám na 17kolech bez tempomatu.

Pěkná spotřeba, mívám na dálnici podobnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Alexas: no když uvážíš náklady na TDI v prvopočátku (u ojetin by se to snad nějak mohlo kompenzovat) a ceny benzin x nafta, tak v dnešní době má i ten benzin co nabídnout (pokud teda nejezdíš jak prase což je těch 9l s TDI to dáš tak za 7). Snažím se jezdit spíš na spotřebu a ne být v cíli o 10min dřív jak někteří..

Lancelot: a mimo dálnici? dejme tomu z města na chatu (po okreskách) = 50/90/50.. teda pokud tak jezdíš lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Alexas: no když uvážíš náklady na TDI v prvopočátku (u ojetin by se to snad nějak mohlo kompenzovat) a ceny benzin x nafta, tak v dnešní době má i ten benzin co nabídnout (pokud teda nejezdíš jak prase což je těch 9l s TDI to dáš tak za 7). Snažím se jezdit spíš na spotřebu a ne být v cíli o 10min dřív jak někteří..

Lancelot: a mimo dálnici? dejme tomu z města na chatu (po okreskách) = 50/90/50.. teda pokud tak jezdíš lol

Pokud pojedeš jak prase tak s 1.6 MPI nebo FSI budeš mít spotřebu 17 - 18 l/100km a né 9 l/100km jak píšeš. (Parkrát na vlastním autě vyzkoušeno -> 200 - 210 km/h celou dálnici)

Ale jinak těch 6,8 l/100km je moc hezká spotřeba na dálnici, já mívám tak kolem 7 l/100km +- 0,3 l/100km. Ty 17" kola právě zvyšujou spotřebu až při vyšších rychlostech kolem těch 130 a víc, ale cca. o 0,4 l/100km, takže na 15" plechaćh bys měl tak 6,4 l/100km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ovidius: nejsem ještě jeho majitelem (čipu) mám ho pouze v plánu a na nějakým tom hromadným, slevička se hodí :prc:

Marios: no já myslel těch 160 km jak jsem psal o pár stránek níže, jsem jel 2x D1, 2x benál 100ka a spotřeba kolem tý 9ky což mě dost děsilo a tak mi to nedalo a jezdil jsem "poctivě" a ejhle, 7 je tam. Dalo by se určitě ještě mín, ale to bych už vyloženě "zdržoval" provoz cca nějakou 90kou. V noci proč ne, přes den dost divný..

200 sem s tím taky jel, ale jenom malou chvilku, tak se mi dlouhodobka nezvedla, aktuálku to mělo někde mezi těma 10-20 (přesně už nepamatuju).

Jsem rád za své 17ky a plechy 15 si necháme pěkně na zimu lol (to ovšem jezdím i za 5, na dálnici si ale nepamatuju)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Alexas: no když uvážíš náklady na TDI v prvopočátku (u ojetin by se to snad nějak mohlo kompenzovat) a ceny benzin x nafta, tak v dnešní době má i ten benzin co nabídnout (pokud teda nejezdíš jak prase což je těch 9l s TDI to dáš tak za 7). Snažím se jezdit spíš na spotřebu a ne být v cíli o 10min dřív jak někteří..

Lancelot: a mimo dálnici? dejme tomu z města na chatu (po okreskách) = 50/90/50.. teda pokud tak jezdíš lol

No na chatu rozhodně jezdím, ale 50/90/50 to nebude, to se nedá takto říci. Někde totiž jedu sotva 80 jinde třeba i 120 km/h a hned za za cedulí konec vesnice nedávám plný kotel a pěkně polehoučku na 5 to roztahuji. Když jezdím takhle na pohodu tak se do 6-ti litru dle PC vejdu.

Jinak kola mám 15".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na konci vesnice 4ku nebo kolikrát spíš 3ku, protože i v krátký obci (policajti je maj rádi) to brzdím na 50 - 60 km/h, kdy mě často dojede ňákej chytrák, kterýmu jsem dávno ujel na okresce a pak se mi lepí na nárazník. Když jedu konstantně 50 - 60, tak tam klidně pětku nechávám, protože to motor v klidu utáhne, ale na zrychlení nevím nevím ani s tou spotřebou, jestli je to lepší.. s tou 5kou se to asi dá, ale teď nevím, jestli bych neměl pocit, že ten motor podtáčím a nižší otáčky vždycky neznamenaj menší spotřebu - i ta 5ka si veme a ještě se táhne dýl než když se podřadí, zrychlí na požadovanou rychlost a pak momentální spotřeba zas klesne a jede se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viktore musím s tebou souhlasit při konstantních 50-60 na rovince tam nechávám taky klidně tu 5ku.

Souhlasím i s tím ostatním, ale záleží hodně podle mě na profilu té vesnice (je li do kopečka - a že takových je tak 3ka je ideální) v jedné na cestě z OVA do BR dokonce jezdím na 2ku páč ten kopeček je něco moc moc hnusnýho.. (nakolik to je se spotřebou to netuším) ale zatím mě to vychází asik + - stejně protože přecejenom je to malinká část té trasy a tak se ta spotřeba prostě nezvětší/nezmenší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou 5-kou je to podle situace samozřejmě a navíc plynule zrychluji už před cedulí. Většinou to v pohodě stačí. Ale když vidím, že bych byl brzda, tak tu 3-ku či 4-ku dám a rozjedu to na těch 80-90, abych ostatní nebrzdil.

Jinak já na tomto motoru považuji za podtáčení otáčky pod 1500. Samozřejmě se bavíme o pomalém zrychlování na rovině.

Zkoušel jsem, ale ve fabii, jestli se mění aktuální spotřeba při jízdě konstantní rychlostí do kopce, v závislosti na převodovém stupni; a je to úplně jedno jestli jedu na 5-ku nebo 4-ku nebo 3-ku. Spotřeba je pořád stejná.

Editováno: , autor: Lancelot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hrozně by sem potřeboval vědět,zda motory 1.6MPI 75KW AVU žraly olej jako 1.6MPI 74KW AKL.Popř.kolik na nich máte najeto,popř. spotřebu oleje.Děkuji za odpovědi.
Čauky já jsem nikdy neměl s tím motorem problém najeto 75tis. a od výměny do výměny ani kapku jsem nikdy nedoléval!!!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně motor AVU máme v G4 a taky od výměny k výměně jsem nikdy nedolil ani kapku...

Víš co sehnal sem hlavu z motoru AVU a chci ji dát na motor AKL,hlava má prý najeto 77TKM.Myslel sem,jestli nemám na ní preventivně vyměnit gufera dříku ventilů.Proto potřebuju vědět jestli vám žere olej a kolik máte najeto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Víš co sehnal sem hlavu z motoru AVU a chci ji dát na motor AKL,hlava má prý najeto 77TKM.Myslel sem,jestli nemám na ní preventivně vyměnit gufera dříku ventilů.Proto potřebuju vědět jestli vám žere olej a kolik máte najeto.

já být tebou, tak to taky vyměním.. Btw. naše AVU má 60tis. km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...