Přejít na obsah

spadnuta krytka ziarovky v prednom svetle


sakioda

Doporučené příspěvky

poprosim o radu, ci ma caka vymena celeho svetlometu(octavia 2,r.v.2005),alebo pojde rozobrat. V garazi som si vsimol ze lave svetlo divne osvetluje, tak pri obhliadke som zistil, ze ziarovka nesedi presne na mieste.po vybrati svetlometu a odstraneni krytu pre stretavaciu ziarovku,som nasiel sponu,ktora ma drzat ziarovku spadnutu, ked som sa snazil dotiahnut srub,ktory ju drzial tak sa len tocil,ked som ho vybral, tak spadla vo vnutri svetlometu krytka/strieska,ktora je nad stretavacou ziarovkou, cez ten maly otvor nie som schopny ju vratit spat(ona samorezka srubka je chytena v nej),tak chcem vediet ci sa da otvorit svetlomet,tj. nejako oddelit vonkajsie cire sklo od zadne sedeho plastu. Prechadzal som forum, ale demontaz svetlometu som nenasiel,diky za kazdu radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

poprosim o radu, ci ma caka vymena celeho svetlometu(octavia 2,r.v.2005),alebo pojde rozobrat. V garazi som si vsimol ze lave svetlo divne osvetluje, tak pri obhliadke som zistil, ze ziarovka nesedi presne na mieste.po vybrati svetlometu a odstraneni krytu pre stretavaciu ziarovku,som nasiel sponu,ktora ma drzat ziarovku spadnutu, ked som sa snazil dotiahnut srub,ktory ju drzial tak sa len tocil,ked som ho vybral, tak spadla vo vnutri svetlometu krytka/strieska,ktora je nad stretavacou ziarovkou, cez ten maly otvor nie som schopny ju vratit spat(ona samorezka srubka je chytena v nej),tak chcem vediet ci sa da otvorit svetlomet,tj. nejako oddelit vonkajsie cire sklo od zadne sedeho plastu. Prechadzal som forum, ale demontaz svetlometu som nenasiel,diky za kazdu radu.

Ahoj,presne toto se mi stalo cca pred mesicem.Resil jsem to tak, ze jsem svetlo otocil vzhuru nohama a naklanel a tocil s nim tak dlouho, dokud jsem onu krytku zarovky nechytil do uzkych klesti a vratil ji na svoje misto.Chce to trpelivost :) Jinak to sklo se asi nejak oddelit da. Na svym Golfu IV jsem ho oddelaval pomoci horkovzdusne pistole(Ale nevim esi je stejny postup i na O II)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vcera som to skusal podobnym postupom ale vzhladom k tomu,ze ta krytka zarovky je tak z jemneho plastu,skoro "alobalu" tak sa mi podarila deformovat ze to vyzera ako raketka po vybuchu motorceku .... mam z toho nervy ze kvoli takej blbosti budem musiet vymenit cely funkcni svetlomet, pretoze ta deformacia bude asi dost oslnovat .Myslite by to slo vymenit za svetlomet s cockou ?

http://www.obautodily.cz/skoda_octavia_05_pr_svetlo_s_cockou_orig_leve-703003

uz nikdy viac nechem zazit tu krytku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

vidim ze je nas viac :) ale ja som sa s tym ... 2 hodiny a vdaka tomu klobuciku som trochu doskrabal vnutro svetla, normalne sa bojim, ked sa mi znova vypali ziarovka, lebo teraz to tam drzi asi len na dobre slovo, toto fakt dost nahovno vymysleli, rozmyslam ze to tam preistotu este dolepim nejako :-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

trochu alibisticky,ale vyriesil som tie svetla nakupom svetlometov s cockou. svietia jasnejsie, nie je to taka slaba viditelnost bez jasnych hranic,trochu do zlta, ale pekne jasne, ako krajnica,tak aj cesta, v noci sa mi na okreskach zvysila priemerna rychlost,vdaka tomu,ze lepsie vidim :)

zo zaciatku bol mensi problem s tesnostou a rosenim,kvapky vody na cirom plaste z vnutra bola bezna vec,ale po pouziti silikonu a vysuseni je to zatial ok, reklamovat zatial nebolo casu ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně o tom rosení mi kdysi někdo říkal a nedávno na parkovišti povídal jeden pán... když jsem s ním chtěl zkusit porovnat jak to svítí na zdi. První světla s čočkama mu ukradli u hypermarketu (prý se to může plést s xenony) tak koupil u stejného prodejce jiné a ty se mu rosí tak, že to dost blbě svítí. Když reklamoval, tak mu je prý bez řečí vyměnili, ale rosí se taky. Bylo to po bouřce když vylezlo slunko (změny teploty) měl tam úplně kapky vody. Původně jsem chtěl světla s čočkou taky, ale rozmyslel jsem si to...

Editováno: , autor: :Petr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

ja určite nepôjdem do servisu kvôli výmene žiarovky...vymieňal som ĽP stretávačku asi tak pred hodinou,sponka mi zamozrejme spadla,ale za 2 minúty som to mal zložené :) ale keby som si bol istý,že mi dajú nové svetlo,tak neváham ani minútu a letím do servisu :D

Editováno: , autor: Gracho
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Když mi to spadlo dovnitř tak jsem to musel "natřepat zpět a potom jsem si vzal dvě pinzety, je dobré si vzít dlouhou, zahnutou (nejlepší je ta co maj rybáři), tou to přidržet a druhou mírně zmáčknout ten konec ve kterém je ten "závit". Vše je nutno provést s trpělivostí chirurga !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Tak se kua hlásím do klubu. Včera mě odešla po 12 tis. H7 levná Valeo a tak jsme se dnes pustil do výměny a chtěl do obou světel hodit svítivější H7 z Lidlu (dle cizích fór údajně Osram za pár peněz). Vytáhl jsem světlo, odcvakl pružinku, ale chtělo to i povolit šroubek. Ten se protáčel. Tak jsem si vzal světlo domů, protože jsem myslel, že to má stržený závit. Přinesu domů a něco v tom hrká a pak mě to došlo. :kol-29: Teda kterej dement to tak vymyslel, to fakt nechápu.

Editováno: , autor: ka-spel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se zadařilo s dlouhou pinzetou a pomocí kamoše to tam vrátit. Za cenu lehčího zdeformování stínítka a pár škrábanců kolem něj.

 

tak ještě párkrát natrénovat a příště už bez kámoše :-D já to z tama lovil už třikrát a toho konstruktéra vych za to vykastroval ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...