Přejít na obsah

Svazek kabelů u rádia


Janysek

Doporučené příspěvky

Zdravím,

koupil jsem nedávno Fabii RS a nemělo to rádio. Po kontrole prostoru rádia jsem našel přeštípnutý silnější a slabší svazek drátů viz foto. Myslel jsem si že to budou kabely na připojení rádia a anténa,ale tomu tak není. Konektory a anténa tam je. Mám tam měnič namontovaný pod sedačkou spolujezdce, je možné, že to je od toho?! Jinak elektrika v autě je v pořádku a auto nehlásí žádné chyby. Předek děkuji za radu a odpověď.

post-52848-012658800 1280842480_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na fotu 274 je konektor na připojení tzv. přípravy pro telefon 2. Kabel z něj vede do řídící jednotky umístěné v držáku na pravé straně kastlíku pro rádio. Z ní vedou dva dráty fialový a hnědý do dvacetipólové svorkovnice rádia.

Od CD měniče vede červený kabel průřezu 1mm², modrý 0,35mm², šedivý 0,35mm² a tři stíněné žlutý s modrým, bílý a hnědý. Takže to budou ony ustřižené vlevo.

post-516-058635500 1280858971_thumb.jpg

post-516-043464900 1280858997_thumb.jpg

Editováno: , autor: Dula
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na fotu 274 je konektor na připojení tzv. přípravy pro telefon 2. Kabel z něj vede do řídící jednotky umístěné v držáku na pravé straně kastlíku pro rádio.

To souhlasí,držák telefonu tam mám...:-) Takže to by mohlo být ono. A ty ustřižené kabely ( silný,slabší) by mohl být ten Modro-zeleno-žlutý konektor?!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na fotu 274 je konektor na připojení tzv. přípravy pro telefon 2. Kabel z něj vede do řídící jednotky umístěné v držáku na pravé straně kastlíku pro rádio.

Můžete mi podat více informací krs přípravu na ten telefon,co to umí a jaké telefony lze na to připojit?Předem díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro dnešní telefony už asi neexistují (drahé) napájecí a anténní redukce a držáky, které bylo třeba zakoupit pro konkrétní model telefonu. Já to vyřešil zakoupením bluetooth handsfree Parrot. Řídící jednotka má stejný rozměr, takže se vešla na původní místo. A mobil můžu mít v kapse.

Upozorňuji, že jsem editoval svůj první příspěvek, ještě jsem tam přidal zapojení CD měniče.

Ty pravé ustřižené vodiče nasvědčují tomu, že v autě byla původně navigace. Černomodrý vodič - spínač zpátečky, bíločerný a bílohnědý řídící jednotka ABS, černofialový - napájení (15a),ap.

Editováno: , autor: Dula
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, dnes jsem se vrhl do zapojování CD měniče, chci se zeptat jestli zapojení budu mít správně a menší dotaz.

1 mm2-červený -pin 16

0,35 mm2-modrý -pin 13

035 mm2-šedivý -pin 17

4 stíněné- bílý- pin 20

- fialový- pin 19

- fialový- pin 19

- zelený- pin 14, žlutý- pin 15

Mám tam dva stíněné kabely a každý je fialový, tak mám oba spojit a zapojit na pin 19?! A ve stíněném kabelu je vždy jěště černá drát,co s nimi?!Nevyčetl jsem ze schématu jejich zapojení,jako jen je mezi sebou propojit?!

Předem díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to nevím, CD přehrávač nemám, jenom toto schéma. Asi bude nutné mrknout na stranu cd přehrávače, jak je to zapojeno tam. Zapojení je v pořádku. Ještě mi tam chybí hnědý na pin 18. Není ten jeden fialový hnědý?

Editováno: , autor: Dula
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to nevím, CD přehrávač nemám, jenom toto schéma. Asi bude nutné mrknout na stranu cd přehrávače, jak je to zapojeno tam. Zapojení je v pořádku. Ještě mi tam chybí hnědý na pin 18. Není ten jeden fialový hnědý?

I kdybych se stavěl na zadní tak to prostě hnědy není-2x fialový, no nic budu muset rozebrat Měnič a prozvonit si kabely..:-) Jěště otázka jak jsou ty stíněné kabely, tak vždycky tam je jěště černé kablík,co s nimi?! Ty mám mezi sebou propojit?! Dle schématu?! Nebo je nechat být...?!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kouknout na stranu CD přehrávače, jestli bude vidět, jak jsou tam zakončeny. A udělat s nima to samé. Ten hnědý na pinu 18 je vlastně spojené stínění všech kabelů. Ten druhý stíněný fialový bude něco jiného.

Takže ty černé kabílky ty ( stíněné ) nemusím teda zapojovat nikam..:-) Ten hnědý je psán jako kostra CD Měniče takže když prozvoním kostru s jedním s tím fialovým a když bude pípat jeden z nich tak to je ten hnědý :-) v nejhorším se podívám jak je to zapojené u CD měniče.Jinak posleš mi prosím ty schémata na email ať si je vytisknu?!:-) Díky a.l.b.y@centrum.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...