Přejít na obsah

Světlá kůže na sedačkách L&K


Almazek

Doporučené příspěvky

Kamarád zvažuje koupi 2 roky staré Octavie L&K, auto se mu moc líbí i výbavou (DSG, Columbus, nezávislé topení aj.), auto má bohužel světlou(bílou) kůží čalouněné sedačky. Osobně se obávám, že se to bude strašně špinit. Někteří tvrdí, že kůže se ale udržuje moc dobře.... Zajímal by mě názor těch, kteří měli se světlou kůží na sedačkách delší zkušenost, abychom věděl, jak dobře se to udržuje čisté, popřípadě jde vyčistit a zda by auto se světlým interierem doporučili či nikoliv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamarád zvažuje koupi 2 roky staré Octavie L&K, auto se mu moc líbí i výbavou (DSG, Columbus, nezávislé topení aj.), auto má bohužel světlou(bílou) kůží čalouněné sedačky. Osobně se obávám, že se to bude strašně špinit. Někteří tvrdí, že kůže se ale udržuje moc dobře.... Zajímal by mě názor těch, kteří měli se světlou kůží na sedačkách delší zkušenost, abychom věděl, jak dobře se to udržuje čisté, popřípadě jde vyčistit a zda by auto se světlým interierem doporučili či nikoliv.

je to moc hezky ale dost neprakticky .ja bych to uz nechtel casem se to proste zezloutne jak se udelaji ty spary tam to cerna ... staci i prach cokoli ... nehlede na to ze mas svetly i koberec a vsechny veci . ja si ted koupil laurin interier namisto rs a chtel jsem cernou a tu taky mam :) libi se mi nejmin ale je zase nejlepsi ... takze tak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam uz druhou O2 v kuzi, predtim to byla Elegance v Ivory (svetlouncezluta kuze), nyni L&K v ROYALTY interieru, coz je kombinace modrosede kuze, cerneho interieru s lesklym klavirnim lakem.

Pokud se jedna o vlastni kuzi, svetlou, vubec zadny problem, nic takoveho jako nejake "strasne se spinici" neexistuje, naopak my jsem brali kuzi hlavne kvuli nasemu tehdejsimu pejskovi. Neexistuje nejake zapichnuti chlupu ze srsti, jen to smetu, neexistuje problem s rozmacklou cokoladou a podobnymi hnusy, ktere vetsinou bezne calouneni dost zaneradi, u kuze to jen omyjes, oprasis a je to. Je jedno, jakou ma barvu, pokud to kvalitne udrzujes, neni mozne, aby se Ti v normalni zivotnosti auta jakkoliv znicila, popraskala apod. Zadne popraskani, zezloutnuti, to jsou spise projevy majitele, ktery to nedokazal nebo nechtel spravne udrzovat. Ja vzdy kuzi nechal udrzovat v autorizovanem servise pri myti interieru, zadny problem, po kazde konzervaci vypada/vypadala jako nova.

Pokud se jedna o barvu interieru, tak paradoxne (a vim o cem mluvim, nyni mam tmavy ROYALTY) se lepe udrzuje svetly interier, zejmena svetle koberecky. Ono totiz na tech cernych je videt kazde smitko, coz na tech bezovych ci zlutych tak videt neni. Samozrejme hovorime o bezne urovni zaspineni, pokud do toho vleze traktorista s gumaky od bahna, je zcela jedno, jakou mas barvu interieru ;)

Takze pokud bych to mel shrnout, svetla kuze neni vubec zadny problem, ale svetly interier muze pro nekoho znamenat vice prace s udrzbou, pro nekoho naopak...

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdar,

mame v rodine superba se svetlou kuzi a zadny problem. Ja mam oktavku se svetlym hadrem a jiny nez svetly interier bych nechtel. Dava to tomu interieru image o tridu lepsiho auta, pusobi to velmi prijemne a exkluzivne. A udrzba neni narocnejsi nez u tmaveho auta. Ze zacatku jsem z toho mel obavy, ale bezna spina (fleky na potahu od piti, jidla) jsou videt zhruba stejne na tmavem i svetlem. A protoze v aute neprevazim pytle s cementem, tak jsem bez velkemho cisteni vydrzel 3 roky a pak po mokrem cisteni bylo auto jako nove. Jinak 1x rocne vysaju a vse v pohode.

J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 let později...

Zdravím,

 

Světlá ventilovaná kůže Superb III L&K je nepovedená. Po deseti měsících používání nese sedadlo řidiče známky značného opotřebení, hlavně na opěradle ze strany nastupování. Nejen že se odřela barva, dokonce se oběvila prasklina u švu. Tato prasklina odhalila, že kůže je slabonká, nemůže běžné používání ustát. V autorizovaném srvisu Škoda mi řekli: "opotřebení na které se nevstahuje reklamace". Jinými slovy auto za 1,2 milionu se opotřebuje za 20 000 km a 10 měsíců provozu. Prostě kvalita Škoda 120GLS, jediné řešení pořídit na kožená provzdušňovaná sedadla potahy. Mezi řečí mi zástupce Škoda přiznal, že s tím nic neudělá, problémy specifické pro světlou provzdušňovanou kůži L&K jsou známe, ale že Škodovka nehodlá každý rok provozu měnit sedadla :(  

 

Příště už žádná kůže.

 

R   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...