Přejít na obsah

Olej na nekterych castech motoru


octavka19tdi

Doporučené příspěvky

Zdarec,asi mam problem.Pri kontrole turba jak se mi hejbou lopatky,jsem zavadil nad turbem o nejakou casti motoru a zustal mi na rukou olej. Sundal jsem kryt na motoru a zjistil ze je trosku oleje jeste na dvou mistech co jsem oznacil cervene na obrazku.Je to normalni , nebo zacina nejakej pruser.Pri prohmatani turba jsem zjisti ze turbo je suche i privod oleje do turba je ok .Ale nad turbem byl olej.

Jinak olej dolejvat mezi vymenou nemusim.Sezere to jen od horni rysky po spodni.Diky vsem za pomoc.

post-26-1173377191_thumb.jpg

Editováno: , autor: octavka19tdi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kde se tam ten olej bere vzdyt by tam mel prochazet jen vzduch ne?

Přesně tak, není normální, že se tady olej objeví. Tady vůbec nemá být, aby se tady tlačil ven. Ale každé auto má nějakou bolest, a tohle je jen bolístka, o které se ví a není ji potřeba řešit. Ale správně by to být nemělo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kde se tam ten olej bere vzdyt by tam mel prochazet jen vzduch ne?

Přesně tak, není normální, že se tady olej objeví. Tady vůbec nemá být, aby se tady tlačil ven. Ale každé auto má nějakou bolest, a tohle je jen bolístka, o které se ví a není ji potřeba řešit. Ale správně by to být nemělo.

Co je teda duvodem ze je tam ten olej?Nejake spatne tesneni?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se musím připojit. Mám to zasviněné ve škrticí klapce, když odpojím přilehlou hadici. U kámoše jsme to objevili taky. A to jezdím jako beránek a olej měním poctivě. Vidím, že je to běžné, nemůže to ale odkrádlovat turbo? Podle recenzí občas turba odcházejí, tak jestli to není třeba kvůli tomu a je to pak běžné <_<

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tesneni se dava do trubky od vyfuku co jde do sani tzv recirkulkace vyfukovych plynu.Samozrejme je to z duvodu ekologie a funguje to kdyz stojis na volnobeh tak si tam motor do sani vpousti vyfukove plyny ktery neprohori.Docela to sani zasere.No a nekteri aby se jim sani nezanaselo dal, tak ucpou tesnenim privod tech splodin.Muze to sice trochu smrdet na volnobeh ale aspon se ti nezasere sani a ver tomu ze to je docela mazec kolik se toho usadi na stenach.Jinac olej co se ti tam obevuje bych spise typoval na to co ti jde z odvetrani.Nasaje ho turbo a vyfoukne do saciho traktu a to se pak ruzne zanese, neco sezere motor a neco ti zustava po stenach a na klape.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak abych to uvedl na pravou míru, to co je zakroužkované vpravo je vyústění odvětrávání kliky do sacího potrubí, takže olejové výpary se zpětně nasávají motorem a spalují. Nedoporučuju se moc dívat do zbytku sacího potrubí, páč ten olej najdete od toho vyustění po celé délce sání až k sacímu ventilu, dramatičtějí to už bývá až od EGR ventilu, což je ten to zakroužkované vlevo. Tam se k těm olejovejm vejparům dostávají ještě saze a to pak udělá v sacím potrubí takovej Sajgon, že se vám o tom nedá ani vyprávět. Takže ve zkratce hromada mastnejch sazí, které se problematicky ze sacího potrubí dostávaj. Já osobně použil vypálení se kterou to celkem šlo. Jinak pokud to někde sákne na těch dvou místech, u EGR to může být těsnění případne vadný ventil, u toho druhého to může být prasklá hadička, já osobně sem jí prasklou měl, origo mě stála kolem 350,- myslím, ale taky může být jen špatně zacvaklá... Jinak doporučuju mrknout ještě >> SEM << podělil sem se o čištění sání na webu dieselpower, tak se na to můžete mrknout

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...