Jump to content

mida

Uživatel
 • Content Count

  79
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

6 Neutral

About mida

 • Rank
  Uživatel

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. mida

  Tempomat facelift (FII, R)

  Tak jsem se dnes do toho pustil a opravdu vadná kabeláž v páčce.
 2. mida

  Tempomat facelift (FII, R)

  Našel jsem skvělý návod: https://sites.google.com/site/cztomeco/skoda-fabia-ii-tempomat a vypadá to na vadnou kabeláž páčky, tak ji budu muset rozebrat. Nyní je sada tempomatu pro vozy BEZ palubního počítače v akci za 1899,- https://www.obautodily.cz/skoda-fabia-ii-roomster-tempomat-bez-palubniho-pocitace-original-11246cz2743/ Ten kdo má vůz s palubním počítačem (s přepínáním na páčce stěračů) a nebál by se, může koupit tuto sadu a udělat ze dvou páček jednu .
 3. mida

  Tempomat facelift (FII, R)

  Ahojte, přestal mi fungovat tempomat. Diagnostika je bez závad, pojistky OK. Ve VCDS jsem našel hodnoty pro tempomat, ale při stisku spínačů se nic nemění. Hodnota Cruise Control Main Switch je OFF - jedná se o vrchní přepínač na páčce? A pokud je OFF nebudou fungovat ani ostatní tlačítka? Nebo napájení přepínače jde přes nějaký spínač - spojka nebo brzdový pedál? Děkuji za rady.
 4. mida

  Vyčištění škrtící klapky

  Ahoj, já jsem o víkendu čistil a nastavoval škrtící klapku. Velmi často při volnoběhu po zahřátí motoru se na chvilku objevila porucha ESP a rozsvítil se symbol ESP a kontrolka tlaku v pneu. Porucha motoru ani jeho kontrolka nesvítila a motor neztratil výkon. Na diagnostice byla, ale jen závada u motoru - error code 6322 - neznámá chyba. Na internetu jsem dohledal porucha 6322 - systém nasávání vzduchu, příliš nízký průtok - vyčistit a nastavit škrtící klapku. Škrtící klapka vypadala asi jak u předchozího příspěvku (podle mě OK). S klapkou jsem vyčistil i snímač plnícího tlaku vzduchu co je na tlakové trubce (mezi turbem a klapkou). Demontáž je jednoduchá: Na čištění jsem použil sprej na škrtící klapky co jsem koupil v mototechně. V návodu od Škody je vyčistěte acetonem s pomocí štětce a hadry, která nepouští vlákna, nechat odvětrat a namontovat. Nastavení jsem prováděl podle: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Throttle_Body_Alignment_(TBA https://www.youtube.com/watch?v=2zrmhDw_v7Y Tato závada se asi začala objevovat potom co se jsem nastartoval se slabou baterií a musel auto káblovat, možná stačilo odpojit, zapojit baterii po dobití, nevím.
 5. mida

  Kódovanie BCM u faceliftu

  Ahoj, po výměně BCM 6R7 937 087P se po zapnutí parkovacích světel rozsvítí budíky, rádio a ovladače ventilace s cca 2sek zpožděním (vypínače svítí ihned po zapnutí). Ví prosím někdo kde nastavit v BCM, aby se vše rozsvítilo zároveň? Díky
 6. mida

  Kabeláž vo dverách a jej lámavosť

  Dnes po zavření dveří kufru auto začalo troubit, svítit koncová i brzdová světla, blikat varovná světla. Dveře kufru už jsem nemohl znovu otevřít, musel jsem je otevřít vnitřkem a zjistil jsem polámané a utržené dráty v průchodce. Odpojil jsem baterku, opravil kabeláž, zapojil baterku, ale auto se chovalo stejně jako na začátku. Proměřil jsem pojistky - všechny v pořádku. V diagnostice spousta aktivních chyb, které nebylo možno vymazat. Nakonec jsem vyměnil jednotku BCM a vše začalo fungovat. To jsem teda nečekal, že může odejít i jednotka BCM .
 7. mida

  Řetěz v rozvodech 1.2 TSI

  Máš pravdu - kecal jsem, protože jsem platil 1499,- . Bylo to v rámci kulance a platil jsem pouze 30% práce. Normální cena za rozvody byla okolo 8500,-Kč
 8. mida

  Řetěz v rozvodech 1.2 TSI

  Ahoj, minulý týden u mě provedena výměna rozvodů na kulanci, rok výroby auta je 2010 a najeto má 105000km. Cena 1500Kč v ceně rozvody i olej.
 9. mida

  Žárovky Osram - všechny typy

  Ještě jeden test žárovek H7 http://www.autoexpress.co.uk/accessories-tyres/76760/best-car-headlight-bulbs-2016-group-test
 10. mida

  Žárovky Osram - všechny typy

  Já měl již dvě sady žárovek Osram Night Breaker Unlimited, vždy životnost okolo roku a to mám denní svícení a ročně najezdíme cca 17000km. Nyní jsem koupil Osram Silverstar a uvidím kolik vydrží.
 11. mida

  Řetěz v rozvodech 1.2 TSI

  Ahoj, dnes měřen řetěz po dalších 15000km a naměřili mu 73.3mm.
 12. mida

  Řetěz v rozvodech 1.2 TSI

  Stačí trochu čítať, já se neptal na míru od které řetěz vymění, ale na míru u nového řetězu.
 13. mida

  Řetěz v rozvodech 1.2 TSI

  Ahoj, dnes měřen řetěz, který má najeto 45000 km a někdy zachrastí jak traktor a naměřili mu 72mm, zatím v toleranci. Ale nedokázali mi říct kolik naměří u nového řetězu, ví to někdo?
 14. mida

  Zapalovací kabely

  Tak včera za jízdy cca 300m od servisu se pro změnu pos...kazil kabel k 1.válci. Tomu říkám výdrž kabelů, asi si budu muset koupit ten nejdelší a vozit sebou. Na autě máme najeto 86 000 km.
 15. mida

  Zapalovací kabely

  Dnes po startu se auto třáslo jak ratlík a po chvíli porucha motoru - nutný servis, porucha ESP a rozsvítila se ještě kontrolka tlaku pneu. Diagnostika odhalila vadný kabel na 3.válci. Cena opravy i s kabelem 1000 Kč. Kabelu viditelně nic nebylo a předtím se kabel nijak neprojevil.
×