Jump to content

Minelan

Uživatel
 • Content Count

  52
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

1 Neutral

About Minelan

 • Rank
  Uživatel

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zdravím, dávám do kupy svojí ovečku s motorem bmn, připravuju jí na vrácení dpf. Teď se zaměřuji na přetěsnění vstřiků a kabeláž k nim. Objednal jsem si komplet sadu, kde sice jsou o kroužky, šrouby a tak, ale už jsem tam nenašel dosedací měděný kroužek. Nezná někdo rozměry, nebo číslo dílu nebo odkaz na to kde je koupit ať to mam nachystané na výměnu? Jinak také scháním těsnění do spojů tlakových hadic od sání, protože kolem spojů je mam olepený od oleje co mi uniká z turba. Dá se koupit nějaká sada nebo alespoň jednotlivě?
 2. Zdravím všechny, píšete že jediná možná jednotka pro předfl je s idexem ch. Proč to tak je? Má jiné zapojení než facelift? Mám cf a mám problém to rozchodit i podle schémat mam vše ok zapojený.
 3. Zdravím, taky přidám svůj poznatek. Mám motor 2.0 tdi bmn v octě rs nalítáno skoro 300 tis a když bylo mezi 0-14 stupni tak se občas, ne pravidelně vyskytnul špatný start. Voda z nádobky neubívala, ale povedlo se mi za dobrou cenu sehnat komplet hlavu z bkd, na které bylo i hliníkové sání. Auto mi hlásilo také nějaký problém s egrem, tak jsem sundal moje komplet plastové sání a zjistil pár poznatků: 1) do hlavy vede hřídelka která ovládá klapky vždy v jednom ze dvou kanálků sání a kolem ní unikal olej-špatné těsnění 2) klapky měly na můj vkus špatný chod 3) opravdu hodně za***** sání od spalin, v některých místech skoro 0.5 cm!! tak mi to nedalo, vyčistil jsem to hliníkové a nasadil na auto. Odpojený podtlak jsem jen zaslepil šroubem. Vyčistil jsem egr i chcípací klapku a egr rovnou zaslepil. A teď k výsledku. Auto startuje na první dobrou, někdy sice ne uplně na drc, ale třeba na 2. převalení. Prostě max 1s na startéru. Motor taky lépe táhne od spodních otáček. Ale teď k tomu hlavnímu. Když jde za studena víc vzduchu do válců tak je slyšet jak na to ten startér po takovym najezdu už nemá. Baterka je nová. Taky to teď méně kouří při opravdu studeném startu. To přisuzuji nesmyslně otevřenému egru hned po startu, či možná dokonce při startu.
 4. Zdravím všechny co si to přečtou, koupil jsem za velmi pěkné peníze Octu 2 RS po "tunerovi". Samozřejmě vykuchal DPF a tak, takže to dávam do kupy, ale to sem nepatří. Jde mi o to, že na autě jsou jiná kola než tam mají být, ale skoro se stejným rozměrem jako v TP. Nicméně neuvěřitelně často chytám o blatník. Mohl by mi některý majitel Octavie 2 RS 2.0 TDI změřit vzdálenost středu kola od blatníku na přední nápravě? Začínam mít podezření buď na unavený pružiny, nebo nějaký jiný úpravy. Než ale koupim nový pružiny tak bych chtěl vědět jak to má cca být v originálu. Zároveň budu kupovat nová kola a to není levná záležitost, proto se chci přesvědčit co je vlastně špatně Díky
 5. Zdravím, najde se tu nějaký borec, který umí přehrát software v rádiu dx dávaném do fabie, superbu a pod. Mám ho z fordu a chtěl bych změnit úvodní logo.
 6. Asi začnu kabeláží, objevila se mi nová chyba a píše u toho čidla short to groud. Snad to bude ono. Díky z tipy
 7. Tak jsem se díval do vagu, pro jistotu jsem to čidlo očistil. Hodny se mi zdály v pořádku. Zkusil jsem tedy auto projet a hle, když jsem zastavil tak motor běžel hladce. Dojel jsem tedy zpět domu a nechal motor nějakou dobu běžet. Po pár minutách to začal dělat zase. Vždycky když to dýl hází tak se sporadicky objeví missfire, ale je to na těch válcích náhodně, takže to neni specifikum pro jeden válec.
 8. Zdravím, před téměř rokem jsem koupil bouranou fabii 1.4 mpi. Motor nebyl nijak poškozen, ale běhal tak nějak divně, tak jsem ho radši celý rozebral, dal nové těsnění pod hlavu a udělal základní nastavení ventilů v hlavě. Vycistil jsem klapku, nastavil vagem a hle, motor si předl skoro jako moje 1.4 16v. Jenže druhý den jsem auto nastartoval že ho pojedu umýt a zase to samé co předtím. Motor při volnoběhu sebou hází jak buben v pračce a abych se rozjel na měkkém terénu musím točit alespoň 2000 otáček. Po rozebrání jsem se rozjížděl téměř bez plynu. Ale moje otázka zní, co se v tom motoru mohlo přes noc stát, že najednou dělá tyhle sprasky? Kontra matky u ventilů jsem dotáhl pořádně, takže tím to určitě neni. Napadly mě hydroštely, ale proč to tedy běželo po rozebrání půl hoďky absolutně hladce? Svíčky jsou nové, ventily jsou těsné a pružinky ventilů jsou taky ok. Jediné co hlásí vag je něco pressure v sání, to bude hlásit čidlo tlaku a teploty v sání. Pokud něco někoho napadne budu rád za nápady.
 9. Podmínkou je samozřejmě mít elektricky odjišťovatelný zámek (ten dole na kastli)
 10. Zdravím všechny, čím vyčítáte pin u budíků fabie 2? Můj vag commander je na to už krátký. Případně byl by někdo ochotný mě ho za nějaký úplatek vyčíst (Jihočeský kraj)? Díky
 11. Zdravím, vím že se tu tato chyba už řešila na motoru 1.8t, kde byla chyba v konektoru. Mě se to ovšem projevuje jinak. Když chybu smažu a znova nastartuju tak je vše ok, ale jakmile prošlápnu pedál plynu víc jak o půlku vždycky to vyhodí tuhle chybu a skoro to nejede. Mám tedy podezření přímo na snímač v klapce. Než se do toho pustím, měl jste někdo už klapku rozebranou? Nerad bych to zničil uplně. Jinak je to 55 kw, ta menší klapka . A ještě jedna věc, nemůže to být přímo snímač polohy plynového pedálu? Díky za odpovědi
 12. No tak mě to podle návodu bez kabelu nešlo, ale tak asi jsem to dělal špatně :-) Stejně jsem ten kabel používal potom k jiným věcem :-)
 13. Zdravím všechny, nedávno jsem si koupil xenonová světla z bazaru a když jsem šteloval pravý světlomet tak se mi vyšrouboval ten štelovací šroub co je víc ke straně. Jenže teď ho nemůžu chytit zpět a tak mi vnitřek světla vesele plandá jen na tom štelování sklopení a motorku. Zkoušel jsem sundat přední plexi abych se tam dostal, ale to je taky bez šance. Neni na to nějakej trik, jak to vrátit? Díky za odpovědi
×
×
 • Create New...