Jump to content

Buchys

Uživatel
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

2 Neutral

About Buchys

 • Rank
  Nováček

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. V pondělí vezu auto do jedné firmy přes auto-ozvučení v Brně a nechávám si tam dát Gladeny (4 páry -> 8 repro) + vytlumení všech 4 dveří + odhlučnění předních podběhů. Snažím se v poslední době nasát všechny zvukové vjemy v autě včetně hudby, abych pak mohl porovnat :) Rozhodl jsem se k tomu vytlumení rovnou přidat repro, protože dle zkušeností ostatních vytlumení na ty základní škodovácký repráky zas takovou slávu neudělají. Poreferuji v úterý :)
 2. Nezdá se to, ale při tempomatu na 130 - 135 km/h mi při velmi mírném kopečku dolů skáče 2-válcový režim neustále. Na rovince to ale skočí až nějak při 90 km/h. (samozřejmě se bavíme o zařazené 6ce) Inženýři škodovky tam ale udělali i poměrně chytrou logiku, kdy ŘJ pozná, jestli chceš / nechceš brzdit motorem. Po rovince nebo u mírného kopečku dolů mi 2-válcový režim nechá zapnutý, tzn. spotřeba nula a ten motor tak nebrzdí 👍 Na druhou stranu u prudších kopců, když mi auto moc zrychluje a nedá se to motorem snadno ubrzdit, tak jsou aktivní všechny 4 válce a brzdící efekt motoru je větší.
 3. Zatím jsem pořídil Osram Cool Blue Intense a dám je během týdne do potkávaček. Originální schovám jako náhradní a dálkové vyřeším v brzké budoucnosti nějakýma night breakerama (také osram) :)
 4. Přišel někdo na nějaké jiné žárovky s bílým světlem? :) Mimochodem do potkávaček a dálkových pasují H7? Tzn. člověk si může koupit 4x stejnou H7 žárovku a nacpat to všude? Nebo je nějaký důvod, proč to nedělat? :)
 5. Hodně slyšitelné to je když máš otevřený okýnka a jedeš podél svodidel / budovy. Jak se ten zvuk odráží, tak ten jiný zvukový projev je značně pozorovatelný. Doporučuji vyzkoušet - zní to jako sekačka na trávu 😄
 6. @misor1994 Díky za reakci. Nepostřehl jsi po vytlumení problémy se zatékáním do dveří nebo něco na ten způsob, co by nasvědčovalo, že se tam něco porušilo?
 7. Zdravím vás :-) Docela jste mě tady nakazili a už o tom vytlumeni taky přemýšlím, navíc jsem z Brna, tak by služby ahifi byly snadno dostupné, nicméně mě napadlo - Není v O3 nějaká fólie / parotěsnění z výroby, které se musí porušit, aby to mohli udělat? Nehrozí pak zatékání / kondenzace vody atd? Případně jiné komplikace? Rovnou bych to spojil i s výměnou repro - mám jich osm (ve všech dveřích dvoje).. je nutné měnit je všechny? Vím, že ty nahoře jsou jen výšky a ty dole jsou středobasy. Má vůbec smysl to repro měnit nebo i ty základní po vytlumeni umí hrát značně lépe? Díky :-)
 8. Díky mnohokrát za tip... pomohlo a vše šlape už jak má :)
 9. Po návštěvě servisu je to lepší. Všechno šlo na záruku, takže jsem nic neplatil. Teď očekávám, že ty nový silentbloky ještě trochu změknou a bude to ještě tišší. K identifikaci problému stačí do zatáčky zkoušet zařadit / vyřadit se stále sešláplou spojkou, jak jsem psal výše.
 10. Návštěvu servisu mám za sebou a pro můj typ budíků 5F prý není oprava, tak mi tam dali něco ze SW pro typ 5E. Spotřeba zatím drží a nedaří se mi tu chybíu znovu způsobit, ale bohužel mi přestalo fungovat stahování oken dálkovým klíčem plus stáhnutí / vytáhnutí oken úplně na jeden stisk (myšleno ta druhá poloha tlačítek pro el. ovládání oken).. ale tak to už je jiná písnička.. Každopádně vy s trojkovou Octou s budíky 5F bacha..:-)
 11. Díky za to foto, potřeboval jsem si udělat představu, jak to společně s šedou vypadá. Trochu se bojím, abych z obyčejné O3 nedělal "rádoby" RS takovýma křiklavýma barvama. Vypadá to docela hezky, tak se ještě rozhodnu, jestli do té červené někdy půjdu a nebo jestli budu konzervativec a hodím tam jen černou :) Každopádně ty třmeny jsou první věc, která na vás vykoukne, když si koupíte hezčí kola... bez nátěru to prostě nevypadá tak hezky, jak by mohlo... :)
 12. Mám to stejné a byl jsem v servise, kdy technik zkoušel za volantem při odbočování vlevo s vyšlápnutou spojkou střídavě dávat dvojku a neutrál. Na neutrál ticho, na dvojku hrčení (zvuk motoru). Šel celkem najisto, jedná se o vadné uložení převodovky... (na 99% dle technikovo slov) EDIT: Ještě doplním že mám 1.5 TSI z 12/2018 a technik byl hodně překvapený, že to ještě u těchto novějších aut není vyřešené...
 13. Ahoj, držím palce a dej určitě vědět, jestli ta oprava pomohla. Za dva týdny budu taky nechávat auto v servise právě (ale nejen) kvůli tomuto, tak doufám, že to dají do kupy. Už se pár dalších věcí objevilo více lidem, tak se divím, že neudělali větší balík oprav a svolávačku... Ale tak Škoda no :) EDIT: No zrovna dneska o tom píšu a rovnou se mi to odpoledne stalo. Vypozoroval jsem, že se to stalo, když jsem po 10km jízdě chvilku stál na parkovišti s klíčkem v zapalování (první poloha, motor teda zdechnutej) a puštěné rádio. Stál jsem asi 3 až 4 minuty, pak jsem nastartoval a samé nuly... Třeba někomu při zkoušení pomůže :) Možná to tady už i někdo zmiňoval...
 14. Nenarazil někdo na nějakou novinku ohledně SW pro OIII 1.5 TSI? Dva týdny zpátky mi v AS mi tvrdili, že žádný nový soft není, ale že mi to zkusí "flashnout" (nevím, co to reálně znamená) a ať pozoruji. Rozjezdy se skrz cukání zlepšily, ale také jsem vypozoroval, že to auto je línější, nejde tak za plynem a taky jsem si např. všiml, že před touto servisní operací mi to auto bez plynu značně víc táhlo na dvojku při popojíždění na parkovišti. Teď by mi bylo schopný zdechnout. Taky při rozjezdech z křižovatky - pokud to extrémně netočím, tak mi ujede i cyklista... :) ... někdo s podobnou zkušeností? Celkově mi přijde, že předtím ten motor byl značně dynamičtější. Ideálně mít možnost to nějak srovnat s někým, kdo třeba prošel ofiko přehráním a je spokojený... Nerad bych šel do AS znova s pouhými spekulacemi, to bych moc nepochodil... Díky!
 15. Ahojte, také se mi tato chyba už jednou stala (r.v. 12/2018). Dojel jsem do cíle a cca po pěti hodinách jsem jel zpátky - zase vše fungovalo OK. Taky jsem si řekl, že pokud by se to dělo nějak víc, tak to budu řešit, ale pokud to bude výjimečně, tak řešit nebudu. Mimochodem zkoušel s tímto někdo do servisu? Dostal nějaké vyjádření?
×
×
 • Create New...