Jump to content

abclab

Uživatel
 • Content Count

  85
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

16 Good

About abclab

 • Rank
  Uživatel

Recent Profile Visitors

1,116 profile views
 1. abclab

  Cukaní motoru

  Jo to lze zvládnout na ulici. Potřebuješ sundat tepelný štít motoru (dva šrouby nahoře a jeden dole) a pak stranovým klíčem č. 22 povolit lambdu. Auto stačí přizvednout u LP kola, aby se zespoda líp povoloval plastový kryt pod motorem (pokud ho máš, cca 6 vrutů torx) a pak odpojit konektor lambdy a sestavit to v opačném pořadí. Při práci se můžeš zaseknout u více či méně zakyslejch šroubů apod. Mě se to podařilo cca za hodinu zmáknout. Nicméně před tím než jsem si lambdu objednal, tak jsem si to zkusil nanečisto demontovat. Pak už to bylo v pohodě.
 2. abclab

  Cukaní motoru

  Sporadická chyba může ledascos napovědět. Když sem měl karbonem přicpanou trubku vedoucí od EGR ventilu ke škrtící klapce, tak diagnostika hlásila sporadickou chybu, přičemž občas se i rozsvítila kontrolka MIL, která po několika startech, kdy se během jízdy chyba neprojevila, zase sama zhasla. Sporadickou chybu jsem měl i v případě selhávající lambdy. To je sice servisák hodnej, že ti to smazal zadara, ale moc ti nepomohl, resp. ses nic kloudnýho nedozvěděl. Doporučuju vždy zapsat chyby bez ohledu na frekvenci výskytu a alespoň zběžně zkontrolovat postižené díly dle dílenské příručky. Pak je klidně smaž. Ale když je smažeš a nezapíšeš si je, tak příště nemáš tucha, jestli se stejná chyba náhodou nějak často neopakuje. A co ten děravej vejfuk vlastně?
 3. abclab

  Cukaní motoru

  Ok. No a co "všechno" vymazal? Dali ti výpis chyb ze všech jednotek? Já myslel, že už ti kontrolka MIL nesvítila a že sis chyby vymazal sám. A kolik to vymazání stálo?
 4. abclab

  Cukaní motoru

  Tak co auto? Jede v pohodě, nebo zase zlobí?
 5. abclab

  Cukaní motoru

  V dílenský příručce k motoru BBZ jsem nenašel ani chybu 16519 ani 16414. Jak popisuješ výše. Našel jsem jen 17586 a 17591. Díra ve vejfuku je samozřejmě důvod k opravě ať už auto zlobí nebo ne. V prostřední části vejfuku je druhá lambda za katalyzátorem. Pokud máš nalítáno přes 120 tis. km, tak bych jí vyměnil taky. Teď jen najít servis kde vejfuk udělaj kvalitně, to může bejt problém. Klidně můžeš pro začátek zkusit tohle:
 6. abclab

  Cukaní motoru

  Zajímavé. Těžko říct co je příčinou (elektrické vedení? řídicí jednotka? nebo cokoli jiného). Pokud zjistíš DTC kódy, je potřeba při opravě postupovat podle jejich popisu v dílenské příručce. Nicméně dokud se závada opakovaně a jasně neprojeví tak bych zatím jezdil se starou lamdou. Mě se kontrolka MIL taky rozsvěcela jen když jsem na to dupnul. Při defenzivní jízdě auto jelo bez rozsvěcení kontrolky. Po výměně sondy to jede 180 km/h bez DTC chyb.
 7. abclab

  Cukaní motoru

  Tipuju, že lambda je defektní a po zahřátí začne hlásit řídicí jednotce nesmysly. Koukni na tohle video:
 8. abclab

  Cukaní motoru

  Kdyby stará lambda byla ok, tak bych novou reklamoval resp. chtěl bych vrátit prachy a koupil bych si tu japonskou (NTK od firmy NGK). Myslím, že je to původní originální výrobce, který tuhle sondu dodával pro Škodovku. A až to budeš měnit, tak se mrkni, jestli je konektor ok (není tam bordel a oxidace na kontaktech), nebo se někde kabel od sondy nedotýká výfukových svodů a nepálí se.
 9. abclab

  Cukaní motoru

  Pokud si měnil lambdu preventivně a máš ještě tu starou tak jí můžeš zkusit vrátit, co to udělá. Já sem si nedávno měnil obě a od té doby v pohodě. Kdybys chtěl na testování mojí starou lambdu před katalyzátor, tak ti jí klidně dám, ale generovala chybu viz.
 10. abclab

  Cukaní motoru

  A jaku sondu si tam dal? Originál, nebo jinou?
 11. Stačí se podívat zespodu na auto. Heverem si přizvedni auto u PZ kola a koukni se co tam máš. Jinak kompatibilní díly se daj vyhledávat podle čísla VIN např. na eshopu skoda-dily.cz . Nebo si stáhni dílenskou příručku tady na fóru a najdi svojí motorizaci.
 12. abclab

  Cukaní motoru

  Tak pak napiš jak auto funguje s novou cívkou.
 13. abclab

  Cukaní motoru

  Do oleje odborníci radí nic nedávat. Přečti si mazivářskou poradnu - mýtus desáty (viz příloha: 99 Mazivářské mýty.pdf). Naopak do paliva je aditivum přínosem (viz příloha: Aditivace benzínu - test čistících schopností aditiv.pdf) Koukni se na fórum: 99 Mazivářské mýty.pdf Aditivace benzínu - test čistících schopností aditiv.pdf
 14. abclab

  Cukaní motoru

  No a klidně bych do benzínu přidal nějaký aditivum, např. VIF. Mohlo by to pomoct vyčistit ty vstřiky.
 15. abclab

  Cukaní motoru

  No vidíš jak diagnostika pomohla. Předpokládám, že si použil nějaký Bluetooth adaptér, když píšeš chybu ve formátu OBDII? Pro dekódování chybových kódů doporučuju stránky http://dtcsearch.planetvag.com/ Nicméně nejlepší je dílenská příručka. Níže přikládám popis chyby 16686 (ve formátu VAG).
×
×
 • Create New...