Přejít na obsah
 • Vytvořit účet

Neonik

Facebook Uživatel
 • Počet příspěvků

  216
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Dny vítězství

  1

Statistiky prodejce

 • 0
 • 0
 • 0

Neonik naposledy zvítězil 4. Červenec

Neonik nejvíce like obsah!

Popularita

14 Dobrá

O uživateli Neonik

 • Hodnost
  Uživatel

Návštěvy profilu

773 zobrazení profilu
 1. Neonik

  Plastové transportní dorazy tlumičů

  S tím vrácením je to zajímavá myšlenka, dorazy jsem ale našel sám a osobně si nemyslím, že bych byl schopen dokázat, že tam byly po celou dobu. Zajímavé však je, že v DP se píše, že tam jsou 2-3 kusy těchto "zarážek". Já tam měl jen jednu (na každé straně).
 2. Zdravím, jelikož mi auto přijde od jeho koupě "tvrdé" a "vrzavé", rozhodl jsem se, že se mrknu na nápravu, vyměním silentbloky, uložení a uvidím, jestli to pomůže... No a našel jsem toto.. Jestli jsem to dobře hledal, jedná se o dorazy, které by měly být odstraněny v předprodejním servise. V konečném důsledku to určitě škodu nadělalo, ložisko pružné vzpěry je rozlomené napůl manžeta na cucky a o pryžových dorazech ani nemluvě. Musím říct, že se mi teď ani nechce přemýšlet nad tím, kolik děr jsem s tím projel já a kolik jich musel projet předchozí majitel.. Jen pro info.. Auto má najet 203t km. Dosud servisováno výhradně v autorizovaném servise. Opravdu na to ty servisy tak kašlou? Bohužel, teď to asi na hlavu už nikomu nehodím, ale pak věřme servisům...
 3. Neonik

  Dlhé štartovanie

  To fakt nemá vliv. Když nechám auto týden v garáži na nabíječce, tak pak taky startuje déle..
 4. Neonik

  Dlhé štartovanie

  Kolega nad tím právě moc nepřemýšlel, takže si nechal za 6k vyměnit baterku a nepomohlo to vůbec. Já si říkám, jestli to opravdu není v tom KESSY. My máme dvě totožné O3 s 1.6TDI DSG KESSY a obě startují jak se jim zachce. Moje O3 2.0TDI s klíčkem startuje na brnk úplně bez zaváhání.
 5. Neonik

  Výběr diagnostiky pro OIII (kabel, sw)

  Stále přemýšlím, že bych nahradil svojí čínskou diagnostiku se zastaralým VCDS. Když čtu dílenskou příručku, narážím na požadavky, které v rámci VCDS ale nejsem schopen provést, např.: Pokud koupím např. VCDS Max, dostanu se k nějaké tabulce, kde jsou tyto úkony popsány? (přijde mi, že by to mohlo být ve VIS) Nebo byste doporučili nějakou jinou diagnostiku? Díky.
 6. Neonik

  Divný zvuk při rozjíždění

  Není to toto?
 7. Neonik

  Po výměně spojky drnčí od motoru

  Nevím, jakou plechovou část krytu myslíš ................................EDIT................................ Takže vyřešeno. Když jsme vyhýbali motor, trochu nám vyjel silentblok od vodní pumpy. Ta pak rezonovala o držák, což způsobovalo onen zvuk. Stačilo silentblok natlačit zpět do pouzdra a v autě je ticho, jak kdyby bylo nové
 8. Zdarec, po výměně spojky na Felicii 1.3 začalo něco nechutně rezonovat z pravé strany motoru (po směru jízdy). Auto jinak jezdí úplně normálně, ale zvuk je poměrně dost nepříjemnný a je slyšitelný především z vnitřku auta. Zjistil jsem že: při zatočení vpravo chrčení úplně přestane, řemen příslušenství jsem sundal a na chrčení to nemělo vliv, silentblok, který na této straně drží motor je pevný avšak výměnu jsem dělal s motorem v autě, takže - je možné, že se poškodil při při "vyhnutí"?, výfuk je pevný. Moc díky za pomoc!
 9. Neonik

  Špatně složená spojka

  Takže vyřešeno. Zakoupena nová lamela vč. přítlačáku - vyměněno komplet - šlape jako hodinky. Přítlačák byl asi OK, ale pro jistotu jsem vyměnil i ten. Lamela vypadá, že je asi fakt křivá. Zkusím reklamaci :-) Ještě jednou moc díky za rady!
 10. Neonik

  Špatně složená spojka

  OK. Tak já tomu dám ještě jednu šanci. Koupím novou lamelu a uvidím, co to udělá. Každopádně přes víkend jsem si jen tak cvičně (prokluzovala) vyměnil spojku na Ibize (1995) a úplně bez problémů - funguje jak má. Takže postup byl asi správný, jen provedení špatné Díky moc za rady!
 11. Neonik

  Špatně složená spojka

  Aha, tak to nevím :-( Každopádně je to LUK. Když chci zařadit zpátečku, tak samozřejmě špatně, přes zuby. 1-5 tam narvu, ale těžce. Zuby úplně neslyším. A teď možná řeknu tu nejzásadnější věc. Já vlastně nevím, jak to auto jezdilo předtím, měli ho chlapi na stavbě a posledních 7000km jsem s ním nejel. Takže je dost možný, že ten problém už tam existoval, se spojkou vůbec nesouvisel, a ti ..... mi ho jen zapomněli sdělit.
 12. Neonik

  Špatně složená spojka

  Lamela vypadá OK, stejně jako přítlačák. Udělal jsem ještě to, že jsem namazal ozubenou hřídel převodovky a zasunul jsem ji zpět do lamely. Výsledek je ten, že už je to trochu lepší, pořád jde ale řazení přes zuby, jak kdyby nedošlo ke korektnímu odpojení spojky. Při zařazené rychlosti a sešlápnuté spojce auto stojí. Povolování spojky je úplně bez problémů. Jediná komplikace je opravdu při změně rychlostí. Ještě nějaké nápady, čím by to mohlo být? Pomohla by třeba výměna oleje v převodovce? Díky!
 13. Neonik

  Divny zvuk v kabine

  Jo, to bude ono. Včera jsem to zaregistroval asi 3x (bylo teplo). Na jaře vyměním ten expanzní ventil a bude klid. Díky!
 14. Neonik

  Špatně složená spojka

  Zdravím všechny, přes víkend jsem se na Felicii 1.3 vrhl na výměnu spojky (komplet). Musím říct, že narvat tam převodovku zpátky byl docela porod. Spojka ale nyní nefunguje. V podstatě je problém v tom, že ani při úplném sešlápnutí pedálu (seřízený je správně) se spojka úplně nevypne. Důsledkem tak je, že auto neustále lehce popojíždí i se zmáčklou spojkou a nejde rozumně přeřadit. Je mi jasný, že to budu muset opět komplet rozdělat. Prosím ale o radu, co tam může být špatně a kde jsem udělal při skládání chybu. Díky moc za rady!
 15. Neonik

  Divny zvuk v kabine

  Mě prostě přijde, jak kdyby tam byl ventil/díra, která když se natlakuje, tak to profoukne a udělá to ten zvuk. Každopádně s příchodem zimy to podle mě přestane dělat .
×