Přejít na obsah
 • Vytvořit účet

Neonik

Facebook Uživatel
 • Počet příspěvků

  210
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Dny vítězství

  1

Statistiky prodejce

 • 0
 • 0
 • 0

Neonik naposledy zvítězil 4. Červenec

Neonik nejvíce like obsah!

Popularita

13 Dobrá

O uživateli Neonik

 • Hodnost
  Uživatel

Návštěvy profilu

714 zobrazení profilu
 1. Neonik

  Po výměně spojky drnčí od motoru

  Nevím, jakou plechovou část krytu myslíš ................................EDIT................................ Takže vyřešeno. Když jsme vyhýbali motor, trochu nám vyjel silentblok od vodní pumpy. Ta pak rezonovala o držák, což způsobovalo onen zvuk. Stačilo silentblok natlačit zpět do pouzdra a v autě je ticho, jak kdyby bylo nové
 2. Zdarec, po výměně spojky na Felicii 1.3 začalo něco nechutně rezonovat z pravé strany motoru (po směru jízdy). Auto jinak jezdí úplně normálně, ale zvuk je poměrně dost nepříjemnný a je slyšitelný především z vnitřku auta. Zjistil jsem že: při zatočení vpravo chrčení úplně přestane, řemen příslušenství jsem sundal a na chrčení to nemělo vliv, silentblok, který na této straně drží motor je pevný avšak výměnu jsem dělal s motorem v autě, takže - je možné, že se poškodil při při "vyhnutí"?, výfuk je pevný. Moc díky za pomoc!
 3. Neonik

  Špatně složená spojka

  Takže vyřešeno. Zakoupena nová lamela vč. přítlačáku - vyměněno komplet - šlape jako hodinky. Přítlačák byl asi OK, ale pro jistotu jsem vyměnil i ten. Lamela vypadá, že je asi fakt křivá. Zkusím reklamaci :-) Ještě jednou moc díky za rady!
 4. Neonik

  Špatně složená spojka

  OK. Tak já tomu dám ještě jednu šanci. Koupím novou lamelu a uvidím, co to udělá. Každopádně přes víkend jsem si jen tak cvičně (prokluzovala) vyměnil spojku na Ibize (1995) a úplně bez problémů - funguje jak má. Takže postup byl asi správný, jen provedení špatné Díky moc za rady!
 5. Neonik

  Špatně složená spojka

  Aha, tak to nevím :-( Každopádně je to LUK. Když chci zařadit zpátečku, tak samozřejmě špatně, přes zuby. 1-5 tam narvu, ale těžce. Zuby úplně neslyším. A teď možná řeknu tu nejzásadnější věc. Já vlastně nevím, jak to auto jezdilo předtím, měli ho chlapi na stavbě a posledních 7000km jsem s ním nejel. Takže je dost možný, že ten problém už tam existoval, se spojkou vůbec nesouvisel, a ti ..... mi ho jen zapomněli sdělit.
 6. Neonik

  Špatně složená spojka

  Lamela vypadá OK, stejně jako přítlačák. Udělal jsem ještě to, že jsem namazal ozubenou hřídel převodovky a zasunul jsem ji zpět do lamely. Výsledek je ten, že už je to trochu lepší, pořád jde ale řazení přes zuby, jak kdyby nedošlo ke korektnímu odpojení spojky. Při zařazené rychlosti a sešlápnuté spojce auto stojí. Povolování spojky je úplně bez problémů. Jediná komplikace je opravdu při změně rychlostí. Ještě nějaké nápady, čím by to mohlo být? Pomohla by třeba výměna oleje v převodovce? Díky!
 7. Neonik

  Divny zvuk v kabine

  Jo, to bude ono. Včera jsem to zaregistroval asi 3x (bylo teplo). Na jaře vyměním ten expanzní ventil a bude klid. Díky!
 8. Neonik

  Špatně složená spojka

  Zdravím všechny, přes víkend jsem se na Felicii 1.3 vrhl na výměnu spojky (komplet). Musím říct, že narvat tam převodovku zpátky byl docela porod. Spojka ale nyní nefunguje. V podstatě je problém v tom, že ani při úplném sešlápnutí pedálu (seřízený je správně) se spojka úplně nevypne. Důsledkem tak je, že auto neustále lehce popojíždí i se zmáčklou spojkou a nejde rozumně přeřadit. Je mi jasný, že to budu muset opět komplet rozdělat. Prosím ale o radu, co tam může být špatně a kde jsem udělal při skládání chybu. Díky moc za rady!
 9. Neonik

  Divny zvuk v kabine

  Mě prostě přijde, jak kdyby tam byl ventil/díra, která když se natlakuje, tak to profoukne a udělá to ten zvuk. Každopádně s příchodem zimy to podle mě přestane dělat .
 10. Neonik

  Divny zvuk v kabine

  @Milan Filo - Ano
 11. Neonik

  Divny zvuk v kabine

  Já jsem teď byl v AS, pouštěl jsem jim zvuk a vůbec netušili. Takže zatím bych čekal na vyjádření @Jaro9999...
 12. Neonik

  Divny zvuk v kabine

  Super, tak jsem rád, že to někdo vyřeší za peníze Škodovky. Pak určitě dej vědět, protože mi to pije krev
 13. Neonik

  Octavia 3 pískání převodovky

  Řešíme stejnou věc. Zřejmě opravdu klima - převodovka na závadu nemá vliv a motorizace očividně taky ne.
 14. Neonik

  Divny zvuk v kabine

  OK, tak tím je "vyřešeno"..
 15. Neonik

  Divny zvuk v kabine

  V úterý se mrknu co to píše u mě. Pokud by tam byly stejné chyby, pak je to jasné. Každopádně se možná budu vracet zpět, ale pořád mi vrtá hlavou to, že máme 3 auta (tvoje, moje a to na videu) se stejnou chybou. A vždy je přítomné DSG, které (dle mého) není úplně běžné. Víme o někom, kdo má podobnou závadu a manuální převodovku? Neříkám úplně, že za to může to DSG, ale že příčinou může být nějaká komponenta, která v případě manuální převodovky vypadá jinak. @Miroslav Duchaj - Teď se dívám, že Ty jsi o DSG nic nepsal.
×