Jump to content

Petroch

Uživatel
 • Content Count

  29
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Petroch last won the day on October 20 2019

Petroch had the most liked content!

Community Reputation

24 Excellent

About Petroch

 • Rank
  Nováček

Recent Profile Visitors

178 profile views
 1. Natočení jiskřiště je kvůli chlazení svíčky proudícím plynem. Teploty hoření /prohořívání/ a vrstvení směsi jsou u přeplňovaného přímovstřiku jiné, svíčka dostává více zabrat, proto se to tak řeší nejen u Škody ale třeba i u MB, Hyu a podobně. U MPI bych koupil ORIGO svíčky, dotáhl na předepsaný moment kvalitním momenťákem dle DP a jezdil. Moment dotažení v souladu se závitem na svíci a v hlavě by měl zajistit správné pozicování sám. Pokud bych chtěl být velký punťa, označil bych si to a natočil dle TSi, ale nikdy přes moment. Jo a ještě se vyplatí vyndavat cívky (nikoliv ale svíčky!) při ohřátém motoru, jinak je to o nervy, protože tam někdy drží jako prase. Při montáží zpět je dobré cívky na rantlech máznout. Když jsem to dělal naposledy na TSi např., 3 svíčky šli natočit přesně a s tím víceméně seděl i moment, poslední však ani za boha. Stále byla takřka na druhou stranu a ani kdybych jí dotáhl "na krev", tak by nebyla správně. Zkusil jsem tedy další svíčku a to samé. V hlavě tedy musel být špatně závit a s tím nic nenaděláš. Takže někdy musí být kompromis a je třeba častější výměna pro sichr. Další věc je, že u těchto svíček s podložkou máš jen jednu možnost, nemělo by se to pak zpátky povolovat když moment omylem přešvihneš. Jinak na tom nic není. V servise by na tom učeň mávnul rukou a dotáhl to od oka :D
 2. Petroch

  Škoda SCALA

  Čekal jsem, že se ukáže v konfigurátoru společně s modrou titan a lava, jak nekdo psal v diskuzi o kamiqu, ale zatim nic...ticho po pěšině.
 3. Petroch

  Škoda SCALA

  Jasně, jenže když ty pakety jsou teď v ceně, tak se vracíš zpět na 377 900,- a nemůžeš to odečíst ještě jednou. Ona je to vlastně sleva 26 000,- z původní ceny auta s pakety, takže z 403 900,-. Z 377 900,- odečteš ten bonus, takže si na 347 900,- no a k tomu nějaká obligátní sleva kolem 5-7% pro běžného čecháčka. Takže když to vezmeš s metlou tak budeš kolem 335 000,- (záleží kolik procent člověk vyjedná), pokud dáš auto protiúčtem.
 4. Petroch

  Škoda SCALA

  Jakže 321 900 :)? Som nepochopil...377 900,- - 30 000,- za výkup dává nějakých 347 900,-
 5. Petroch

  Škoda SCALA

  Trochu z jiného soudku - má někdo info ohledně té nové zelené metly, kdy by měla být dostupná?
 6. Petroch

  Škoda SCALA

  A skoro se podobá našemu ambitionu ... proto v čr active není - už by nebylo moc co vošustit :D
 7. Petroch

  Škoda SCALA

  Rád projíždím katalogy a reklamy a přemýšlím (v rámci profesní deformace), kam asi automobilka chtěla daný vůz nasměrovat. U Scaly vidím pěkné aktivní dvacátníky až třicátníky běhat, jezdit na kole, kupovat kytky a hrabat se v telefonu protože vždycky online apod. U Kamiqa vidím důchodkyni, jak jde z nákupu na poslední straně. Přijde mi to tak nějak naopak - dvacátníci buď nemají na nové (protože bydlení), nechtějí nové a nebo mají už služební oktu (takže kam nandat kolo nemusí řešit) a koupí radši Kamiqa jako druhé lifestylové auto pro ženu. Další lidé koupí Kamiqa, protože se jim prostě v rámci nynější módy líbí a v rámci městského/příměstského života jim kufr stačí. A firmy, důchodci, oni zmínění realisté a všichni, co jsme čekali prostě na trochu lepšího Rapida - pracanta, který nás po vzoru jedničkové Oktávky odveze do pekla a zpátky spolu s fůrou dřeva a pytlem cementu, auto s prostorem, praktičností a přijatelnou cenou atd. jsme dostali něco, co je nám od začátku prezentováno jako hatchback Octavie, český Golf, no a je nám to nabízeno za cenu jako Golf. Jenže nic z toho to auto není. Popravdě jsem to po fiasku s prvotní cenou Rapidu v roce 2012 tak nějak čekal a doufám, že se časem Scala zase vyvine v toho spolehlivého pracanta, kterým měla být od začátku.
 8. Petroch

  Škoda SCALA

  Přemýšlím o Scale už nějaký pátek a tahle "Akční" verze mě celkem nahlodává, jestli do toho konečně nejít. S trade-in a nějakou dodatečnou slevou už by se člověk konečně mohl dostat na dobré peníze. Stále ale čekám, že se jich před naběhnutím emisních pokut budou snažit udat co nejvíce, takže jestli náhodou nebude nějaký jarní trumf, fresh nebo něco takového co bude vycházet třeba ze Style. Ale kdoví... Scalu přizabili Kamiqem. Mě Scala vyhovuje, vždy jsem byl více na hatche, ale co vidím, tak u nás (před větším salonem ŠA) často ráno sundavají auta z přepravníků a poslední dobou vidím sundavat jen samé Kamiqy. A objednávky po celé EU musí vypadat obdobně.
 9. Bývají to např. vozy ze školení mechaniků, na kterých se trénují nové opravárenské postupy apod. Takže max. to nějaký učeň rozebral do šroubku a zase složil :D. Skutečně testovací auta a auta z ověřovací série, jak zmiňuješ už se (a zde mne třeba někdo doplní) mezi lidi nedostanou, rozeberou se na díly. Nicméně nešel bych to toho.
 10. Petroch

  Škoda KAMIQ

  To je urcite Scala. Ale pokud je ta barva tak zelene jedovata, jak na foto, je to asi presne to, na co jsem cekal 😀
 11. Dovolil jsem si zkusit to zesvětlit :) ale už je to jen chvilka a uvidíme jí celou.
 12. Asi budu jediný široko daleko, ale mě se ten volant dost líbí. Více rušivý element je, že linie palubní desky nenavazuje na dveře. Úplně mě kope moje OCD....snad to v reálu bude vypadat lépe. Jak bude vypadat ta fake kůže na palubce jsem taky zvědav.
 13. Ono "Přiblíží se superbu" a "skoro jako superb" je hlavně skvělý novinářský obrat, který v titulku a všude jinde generuje návštěvnost a dráždí diskutéry toho daného webu. Omílat to dokola začal dokonce myslím německý Autobild. Vůbec nic jiného bych za tím nehledal. A slova o tom, jak chce udělat VW ze Škody levnou značku? Pokud je to pravda, stejně již to probíhá, strategie se dělá na roky dopředu - viz. výroba aut jako třeba facelift Rapidu do vzhledu Scaly v Rusku nebo Kamiq na platformě pq35 v Číně, vývoj auta pro Indii - prověřená dávno zaplacená technika za rozumnou cenu pro trhy, kde ještě jdou udělat nějaká čísla s jakž takž dobrou (nebo alespoň nějakou) marží. Protože v Evropě za chvíli ta auta budou muset snad dotovat (emisní pokuty, elektro, hybridizace atd.), aby to bylo vlastně vůbec prodejné. Já se jim nedivím, že hledají cestu.
 14. Petroch

  Škoda SCALA

  V záplavě modrých race konečně něco nového. Vypadá to fakt pěkně, zajímalo by mě jak to bude vypadat v různých světelných podmínkách. Přimlouvám se za více fotek.
 15. Petroch

  Škoda KAMIQ

  Jo vlastně, máš pravdu.... Nicméně by mě zajímala kvalita toho, co půjde z nové lakovny. Zelená byla můj favorit (sice na Scale), ale pokud někdo řekne nový "ekologičtější způsob", slyším okamžitě "ušetřili jsem xx barvy", to znamená tenčí lak a z toho plynoucí nedostatky. Ale třeba to tak být nemusí, to ukáže čas. Tak snad se to tu nebude množit tématy o defektech laku a mají to dostatečně vyzkoušené. Jinak zelenou mamba má v paletě Porsche, tak třeba jen konsolidujou palety, aby ušetřili :D
×
×
 • Create New...