Přejít na obsah

Ostrekovac svetlometov ostane vonku


Pítr

Doporučené příspěvky

Zdar,

mám orig. xenony a ostřik. Na levém ostřikovači je šikmo ta lakovaná krytka. Potřeboval bych ostřikovače vysunout abych se k ní dostal a srovnal ji. Nevíte někdo jak na to?

Mám DP na OCT II vydání z roku 2004 to první, ale o ostřikovačích světel, montáži a demontáži jsem nenašel ani zmínku.

Pítr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já se přidávám k tomuto dotazu, občas mi levý ostřik zůstane viset vysunutý cca cenťák, vypadá to že je tam naprasklé to "očko" na krytce co jí drží na ostřikovači, ona pak zajíždí lehce našikmo a zadrhne se kousek před cílem, asi nějaký šmejd měl o ni zájem, samo od sebe to ztěží prdlo. Takže jak je "elegantně" vysunout? Doufám, že je jiná možnost než násilné vytažení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co si najít pojistku na ostřiky světel,připravit si jí k vytáhnutí,pak spustit ostřiky a v tom vydat pojistku..!!! měli by zůstat vytažení ne.......

Ikdyž mě ted zas napadá že oni jsou snad poháněny tlakem vody ne? takže nějaký čerpadlo tam narve tlak vody a tím se vysunou....nevim,nejsem si jistek,ale za zkoušku s tou pojistkou nic nedáš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Nezkoušel jsem to ale, co rozpojit hadičku a fouknout tam kompresorem?

myslím si, že to je už zbytečně složité. Normálně se to dá i rukama resp. nehtama podebrat a povytáhnout, každopádně se to musí stále držet, neboť to zajíždí pořád zpět. Pojistka vytáhnout určitě nepomůže je to jako by se vyplo zapalování, ale protože jsou to tlakové ostřikovače, jakmile motůrek přestane tlakovat, voda couvne ostřik zajede. Ptal jsem se tu protože právě při tom "násilném" vytažení je namáháno to očko krytky, které ji drží na ostřiku a právě proto si myslím, že mi prasklo, že si ji chtěl někdo přivlastnit. Takže jsem se snažil "doptat" na elegantní způsob vytažení pro případnou opravu. Opravdu nejsnadnější je druhá osoba, která po ostřiknutí povyjetý ostřik podrží a pak už se krytka sundá či nasune nová.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
Už to někdo psal. Stačí je opatrně podebrat a jdou vytáhnout rukou.

Ven vyjíždějí tlakem kapaliny a zpět jsou vraceny pružinou.

Ta má celkem sílu. Hlavně se toho nebát. Jde to.

V dílenské příručce od Škodovky je napsané, že se ostřik povytáhne prsty a pak se podrží kleštičkama - při demontáži a montáži krytek ostřiků ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 5 týdny později...
  • o 1 rok později...
  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...